Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Mülders ziet hockeysters die 'veel zin' hebben in WK

Bondscoach Mülders ziet hockeysters die 'veel zin' hebben in WK

AMSTERDAM (ANP) - Jamilon Mülders snapt dat iedereen verwacht dat de Nederlandse hockeysters volgende maand voor de zoveelste keer wereldkampioen worden, maar de Duitse bondscoach is niet zozeer met goud, zilver of brons bezig. "Ik kijk naar andere waarden, naar hoe de speelsters de laatste weken en maanden hebben beleefd met elkaar, hoe ze hebben gewerkt en zijn gegroeid en wat ze bij zichzelf hebben ontwikkeld en verbeterd", zegt de 46-jarige coach aan de vooravond van het WK, dat voor Oranje zaterdag begint in het Wagener Stadion met een wedstrijd tegen Ierland.

Het onderzoek naar het onveilige prestatieklimaat bij het vrouwenteam is onlosmakelijk verbonden met de voorbereiding op het WK. De bond zag zich na de Olympische Spelen genoodzaakt te werken aan een omgeving waarin de internationals geen angsten en onzekerheden meer voelen. Mülders, die in september 2021 aantrad als assistent van de inmiddels opgestapte bondscoach Alyson Annan, heeft het proces van dichtbij meegemaakt.

"Ik ben de brug van het verleden naar de toekomst", zegt hij. "Er zijn ontegenzeglijk dingen fout gegaan, maar niet alles was slecht. Ik ben het ook niet eens met alle conclusies uit het rapport. Voor mij is het rapport informatie en sinds september verwerken we nog elke dag deze informatie en toetsen we ook elke dag hoe iedereen erin zit. Ik kan zeggen dat alle speelsters heel veel zin hebben in het WK."

Expert performers

Hoe de speelsters zich echt voelen en of het klimaat al helemaal veilig is, kan Mülders niet zeggen. "Het WK levert weer nieuwe prikkels en dat doet met iedereen iets anders. Ik heb ontzettend veel waardering voor de speelsters, want het zijn 'expert performers', topatleten die ontzettend hard werken en heel veel investeren in zichzelf. De buitenwereld ziet dat niet, maar ik wel. Iedere dag weer sta ik met een glimlach op de training."

De bondscoach zwaait na het WK af bij Oranje en stort zich dan weer op zijn studie. Paul van Ass neemt het over. "Ik ga heel positief het toernooi in. Ik ben blij met hoe het team zich heeft ontwikkeld. De speelsters hebben mij echt geïnspireerd. Als ze goud winnen, is dat niet voor mij. Ze hebben mij de afgelopen tijd al genoeg cadeaus gegeven."

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

2 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

3 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

4 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

7 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

7 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

13 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

18 uur geleden