Bondscoach Mülders ziet hockeysters die 'veel zin' hebben in WK
AMSTERDAM (ANP) - Jamilon Mülders snapt dat iedereen verwacht dat de Nederlandse hockeysters volgende maand voor de zoveelste keer wereldkampioen worden, maar de Duitse bondscoach is niet zozeer met goud, zilver of brons bezig. "Ik kijk naar andere waarden, naar hoe de speelsters de laatste weken en maanden hebben beleefd met elkaar, hoe ze hebben gewerkt en zijn gegroeid en wat ze bij zichzelf hebben ontwikkeld en verbeterd", zegt de 46-jarige coach aan de vooravond van het WK, dat voor Oranje zaterdag begint in het Wagener Stadion met een wedstrijd tegen Ierland.
Het onderzoek naar het onveilige prestatieklimaat bij het vrouwenteam is onlosmakelijk verbonden met de voorbereiding op het WK. De bond zag zich na de Olympische Spelen genoodzaakt te werken aan een omgeving waarin de internationals geen angsten en onzekerheden meer voelen. Mülders, die in september 2021 aantrad als assistent van de inmiddels opgestapte bondscoach Alyson Annan, heeft het proces van dichtbij meegemaakt.
"Ik ben de brug van het verleden naar de toekomst", zegt hij. "Er zijn ontegenzeglijk dingen fout gegaan, maar niet alles was slecht. Ik ben het ook niet eens met alle conclusies uit het rapport. Voor mij is het rapport informatie en sinds september verwerken we nog elke dag deze informatie en toetsen we ook elke dag hoe iedereen erin zit. Ik kan zeggen dat alle speelsters heel veel zin hebben in het WK."
Expert performers
Hoe de speelsters zich echt voelen en of het klimaat al helemaal veilig is, kan Mülders niet zeggen. "Het WK levert weer nieuwe prikkels en dat doet met iedereen iets anders. Ik heb ontzettend veel waardering voor de speelsters, want het zijn 'expert performers', topatleten die ontzettend hard werken en heel veel investeren in zichzelf. De buitenwereld ziet dat niet, maar ik wel. Iedere dag weer sta ik met een glimlach op de training."
De bondscoach zwaait na het WK af bij Oranje en stort zich dan weer op zijn studie. Paul van Ass neemt het over. "Ik ga heel positief het toernooi in. Ik ben blij met hoe het team zich heeft ontwikkeld. De speelsters hebben mij echt geïnspireerd. Als ze goud winnen, is dat niet voor mij. Ze hebben mij de afgelopen tijd al genoeg cadeaus gegeven."
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
13 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
19 uur geleden