Bondscoach Mülders ziet hockeysters die 'veel zin' hebben in WK
AMSTERDAM (ANP) - Jamilon Mülders snapt dat iedereen verwacht dat de Nederlandse hockeysters volgende maand voor de zoveelste keer wereldkampioen worden, maar de Duitse bondscoach is niet zozeer met goud, zilver of brons bezig. "Ik kijk naar andere waarden, naar hoe de speelsters de laatste weken en maanden hebben beleefd met elkaar, hoe ze hebben gewerkt en zijn gegroeid en wat ze bij zichzelf hebben ontwikkeld en verbeterd", zegt de 46-jarige coach aan de vooravond van het WK, dat voor Oranje zaterdag begint in het Wagener Stadion met een wedstrijd tegen Ierland.
Het onderzoek naar het onveilige prestatieklimaat bij het vrouwenteam is onlosmakelijk verbonden met de voorbereiding op het WK. De bond zag zich na de Olympische Spelen genoodzaakt te werken aan een omgeving waarin de internationals geen angsten en onzekerheden meer voelen. Mülders, die in september 2021 aantrad als assistent van de inmiddels opgestapte bondscoach Alyson Annan, heeft het proces van dichtbij meegemaakt.
"Ik ben de brug van het verleden naar de toekomst", zegt hij. "Er zijn ontegenzeglijk dingen fout gegaan, maar niet alles was slecht. Ik ben het ook niet eens met alle conclusies uit het rapport. Voor mij is het rapport informatie en sinds september verwerken we nog elke dag deze informatie en toetsen we ook elke dag hoe iedereen erin zit. Ik kan zeggen dat alle speelsters heel veel zin hebben in het WK."
Expert performers
Hoe de speelsters zich echt voelen en of het klimaat al helemaal veilig is, kan Mülders niet zeggen. "Het WK levert weer nieuwe prikkels en dat doet met iedereen iets anders. Ik heb ontzettend veel waardering voor de speelsters, want het zijn 'expert performers', topatleten die ontzettend hard werken en heel veel investeren in zichzelf. De buitenwereld ziet dat niet, maar ik wel. Iedere dag weer sta ik met een glimlach op de training."
De bondscoach zwaait na het WK af bij Oranje en stort zich dan weer op zijn studie. Paul van Ass neemt het over. "Ik ga heel positief het toernooi in. Ik ben blij met hoe het team zich heeft ontwikkeld. De speelsters hebben mij echt geïnspireerd. Als ze goud winnen, is dat niet voor mij. Ze hebben mij de afgelopen tijd al genoeg cadeaus gegeven."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
9 uur geleden