Bondscoach Moerenhout: zoiets kun je niet voorspellen
GLASGOW (ANP) - De wereldtitel op de weg van Mathieu van der Poel deed veel met bondscoach Koos Moerenhout. "Dit was om gek van te worden, een hele rare wedstrijd. Zoiets kun je niet voorspellen", zei hij tegen de NOS.
Moerenhout doelde op het moment dat Van der Poel op 22 kilometer voor de eindstreep wegreed bij zijn concurrenten en kort daarna hard ten val kwam. Van der Poel had meerdere verwondingen, maar kon zijn race vervolgen. "Even later zag je dat hij weer uitliep en zijn achtervolgers er geen tandje bij konden doen", zei Moerenhout, die Van der Poel enkele kilometers voor de finish vanuit zijn auto nog de laatste aanwijzingen gaf. "Ik zei: je gaat historie schrijven. Niet meer onderuit gaan nu."
Van der Poel is bij de mannen de eerste Nederlandse winnaar in 38 jaar. "Deze generatie verdiende het om een keer een wereldkampioen af te leveren. Nu gebeurt het", aldus Moerenhout, die het knap vindt dat de Brabander het waarmaakte. "We verwachten van jongens als Van der Poel dat ze automatisch in de finale van de wedstrijd komen, maar zo simpel is het nooit. Die garantie heb je niet. Hier moet Mathieu van gaan genieten. Of hij een fenomeen is? Ja, absoluut."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
5 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden