Bondscoach Moerenhout: zoiets kun je niet voorspellen
GLASGOW (ANP) - De wereldtitel op de weg van Mathieu van der Poel deed veel met bondscoach Koos Moerenhout. "Dit was om gek van te worden, een hele rare wedstrijd. Zoiets kun je niet voorspellen", zei hij tegen de NOS.
Moerenhout doelde op het moment dat Van der Poel op 22 kilometer voor de eindstreep wegreed bij zijn concurrenten en kort daarna hard ten val kwam. Van der Poel had meerdere verwondingen, maar kon zijn race vervolgen. "Even later zag je dat hij weer uitliep en zijn achtervolgers er geen tandje bij konden doen", zei Moerenhout, die Van der Poel enkele kilometers voor de finish vanuit zijn auto nog de laatste aanwijzingen gaf. "Ik zei: je gaat historie schrijven. Niet meer onderuit gaan nu."
Van der Poel is bij de mannen de eerste Nederlandse winnaar in 38 jaar. "Deze generatie verdiende het om een keer een wereldkampioen af te leveren. Nu gebeurt het", aldus Moerenhout, die het knap vindt dat de Brabander het waarmaakte. "We verwachten van jongens als Van der Poel dat ze automatisch in de finale van de wedstrijd komen, maar zo simpel is het nooit. Die garantie heb je niet. Hier moet Mathieu van gaan genieten. Of hij een fenomeen is? Ja, absoluut."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
4 uur geleden