Bondscoach Mayonnade houdt geloof in handbalsters
KOLDING (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade denkt nog steeds dat de Nederlandse handbalsters ver kunnen komen op het EK in Denemarken. Ook al heeft de ploeg nu de eerste twee groepswedstrijden verloren. "Op het vorige WK verloren we ook twee keer achter elkaar, van Duitsland en Denemarken. Daarna wonnen we van Zuid-Korea en we weten allemaal hoe dat verhaal toen is afgelopen", doelde de Fransman op de historische wereldtitel die Oranje een jaar geleden veroverde na zeges op Rusland (halve finale) en Spanje (finale).
"Natuurlijk staan we er niet goed voor en dan druk ik me nog netjes uit. We spelen dramatisch, maken veel te veel fouten", zei Mayonnade na de nederlaag tegen Kroatië (25-27). "We hadden zes keer de kans om twee doelpunten voorsprong te nemen in de laatste 15 minuten en telkens hielpen we die kansen om zeep. Dan win je niet."
Winnen van Hongarije in het derde groepsduel is een vereiste, anders is het toernooi voor de wereldkampioen afgelopen. "Ik moet mijn team nu uitleggen dat alles nog mogelijk is. Het klinkt gek, maar we kunnen nog altijd de hoofdronde halen en 2 punten meenemen. "
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geleden