Bondscoach Mayonnade houdt geloof in handbalsters
KOLDING (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade denkt nog steeds dat de Nederlandse handbalsters ver kunnen komen op het EK in Denemarken. Ook al heeft de ploeg nu de eerste twee groepswedstrijden verloren. "Op het vorige WK verloren we ook twee keer achter elkaar, van Duitsland en Denemarken. Daarna wonnen we van Zuid-Korea en we weten allemaal hoe dat verhaal toen is afgelopen", doelde de Fransman op de historische wereldtitel die Oranje een jaar geleden veroverde na zeges op Rusland (halve finale) en Spanje (finale).
"Natuurlijk staan we er niet goed voor en dan druk ik me nog netjes uit. We spelen dramatisch, maken veel te veel fouten", zei Mayonnade na de nederlaag tegen Kroatië (25-27). "We hadden zes keer de kans om twee doelpunten voorsprong te nemen in de laatste 15 minuten en telkens hielpen we die kansen om zeep. Dan win je niet."
Winnen van Hongarije in het derde groepsduel is een vereiste, anders is het toernooi voor de wereldkampioen afgelopen. "Ik moet mijn team nu uitleggen dat alles nog mogelijk is. Het klinkt gek, maar we kunnen nog altijd de hoofdronde halen en 2 punten meenemen. "
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
3 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
4 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
5 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
5 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
6 uur geleden