Bondscoach Mayonnade houdt geloof in handbalsters
KOLDING (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade denkt nog steeds dat de Nederlandse handbalsters ver kunnen komen op het EK in Denemarken. Ook al heeft de ploeg nu de eerste twee groepswedstrijden verloren. "Op het vorige WK verloren we ook twee keer achter elkaar, van Duitsland en Denemarken. Daarna wonnen we van Zuid-Korea en we weten allemaal hoe dat verhaal toen is afgelopen", doelde de Fransman op de historische wereldtitel die Oranje een jaar geleden veroverde na zeges op Rusland (halve finale) en Spanje (finale).
"Natuurlijk staan we er niet goed voor en dan druk ik me nog netjes uit. We spelen dramatisch, maken veel te veel fouten", zei Mayonnade na de nederlaag tegen Kroatië (25-27). "We hadden zes keer de kans om twee doelpunten voorsprong te nemen in de laatste 15 minuten en telkens hielpen we die kansen om zeep. Dan win je niet."
Winnen van Hongarije in het derde groepsduel is een vereiste, anders is het toernooi voor de wereldkampioen afgelopen. "Ik moet mijn team nu uitleggen dat alles nog mogelijk is. Het klinkt gek, maar we kunnen nog altijd de hoofdronde halen en 2 punten meenemen. "
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
47 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
3 uur geleden