Bondscoach Mayonnade houdt geloof in handbalsters
KOLDING (ANP) - Bondscoach Emmanuel Mayonnade denkt nog steeds dat de Nederlandse handbalsters ver kunnen komen op het EK in Denemarken. Ook al heeft de ploeg nu de eerste twee groepswedstrijden verloren. "Op het vorige WK verloren we ook twee keer achter elkaar, van Duitsland en Denemarken. Daarna wonnen we van Zuid-Korea en we weten allemaal hoe dat verhaal toen is afgelopen", doelde de Fransman op de historische wereldtitel die Oranje een jaar geleden veroverde na zeges op Rusland (halve finale) en Spanje (finale).
"Natuurlijk staan we er niet goed voor en dan druk ik me nog netjes uit. We spelen dramatisch, maken veel te veel fouten", zei Mayonnade na de nederlaag tegen Kroatië (25-27). "We hadden zes keer de kans om twee doelpunten voorsprong te nemen in de laatste 15 minuten en telkens hielpen we die kansen om zeep. Dan win je niet."
Winnen van Hongarije in het derde groepsduel is een vereiste, anders is het toernooi voor de wereldkampioen afgelopen. "Ik moet mijn team nu uitleggen dat alles nog mogelijk is. Het klinkt gek, maar we kunnen nog altijd de hoofdronde halen en 2 punten meenemen. "
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
41 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
21 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
23 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
1 dag geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 dag geleden