Bondscoach Martinez ziet België ten onder gaan aan emoties
TURIJN (ANP) - De Belgische voetballers gingen volgens bondscoach Roberto Martinez aan emoties ten onder in de halve finales van de Nations League. De 'Rode Duivels' stonden in Turijn tegen Frankrijk bij rust met 2-0 voor, maar verloren na een spectaculaire tweede helft alsnog met 3-2. "We waren in de tweede helft te emotioneel, we deden niet meer wat we moesten doen. We voelden de druk dat we de finale móesten halen en daardoor stopten we met voetballen", zei Martinez.
De veelgeprezen 'gouden generatie' van België liet zo weer een kans liggen om een prijs te pakken. Met een selectie vol topspelers als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Jan Vertonghen, Thibaut Courtois en Axel Witsel voeren de 'Rode Duivels' al drie jaar de wereldranglijst aan. De bekroning in de vorm van een prijs ontbreekt echter. Op de EK's van 2016 en afgelopen zomer bleef België steken in de kwartfinales. Bij het WK van 2018 verloor de ploeg van Martinez in de halve finales met 1-0 van Frankrijk, waarna het wel brons pakte.
"In de eerste helft speelden we uitstekend", zei de Spaanse trainer na het duel met de wereldkampioen in de Nations League. "We scoorden twee keer en dat hadden ook meer doelpunten kunnen zijn. Drie jaar geleden in de halve finale konden we de weg naar het Franse doel helemaal niet vinden. Na de rust kreeg de emotie de overhand. Deze ploeg wil prijzen winnen, die verantwoordelijkheid voelen de spelers. Ze wilden in de tweede helft te snel naar de finale en vergaten daardoor te voetballen. Dit is een pijnlijke en harde les. Maar over twaalf maanden wacht ons een nieuw toernooi, het WK."
Zondag speelt België weer in Turijn tegen Europees kampioen Italië, met als inzet de derde plaats in de Nations League.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
11 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
12 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
12 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
13 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
14 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
15 uur geleden