Bondscoach Martinez ziet België ten onder gaan aan emoties
TURIJN (ANP) - De Belgische voetballers gingen volgens bondscoach Roberto Martinez aan emoties ten onder in de halve finales van de Nations League. De 'Rode Duivels' stonden in Turijn tegen Frankrijk bij rust met 2-0 voor, maar verloren na een spectaculaire tweede helft alsnog met 3-2. "We waren in de tweede helft te emotioneel, we deden niet meer wat we moesten doen. We voelden de druk dat we de finale móesten halen en daardoor stopten we met voetballen", zei Martinez.
De veelgeprezen 'gouden generatie' van België liet zo weer een kans liggen om een prijs te pakken. Met een selectie vol topspelers als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Jan Vertonghen, Thibaut Courtois en Axel Witsel voeren de 'Rode Duivels' al drie jaar de wereldranglijst aan. De bekroning in de vorm van een prijs ontbreekt echter. Op de EK's van 2016 en afgelopen zomer bleef België steken in de kwartfinales. Bij het WK van 2018 verloor de ploeg van Martinez in de halve finales met 1-0 van Frankrijk, waarna het wel brons pakte.
"In de eerste helft speelden we uitstekend", zei de Spaanse trainer na het duel met de wereldkampioen in de Nations League. "We scoorden twee keer en dat hadden ook meer doelpunten kunnen zijn. Drie jaar geleden in de halve finale konden we de weg naar het Franse doel helemaal niet vinden. Na de rust kreeg de emotie de overhand. Deze ploeg wil prijzen winnen, die verantwoordelijkheid voelen de spelers. Ze wilden in de tweede helft te snel naar de finale en vergaten daardoor te voetballen. Dit is een pijnlijke en harde les. Maar over twaalf maanden wacht ons een nieuw toernooi, het WK."
Zondag speelt België weer in Turijn tegen Europees kampioen Italië, met als inzet de derde plaats in de Nations League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
10 uur geleden