Bondscoach Martinez ziet België ten onder gaan aan emoties
TURIJN (ANP) - De Belgische voetballers gingen volgens bondscoach Roberto Martinez aan emoties ten onder in de halve finales van de Nations League. De 'Rode Duivels' stonden in Turijn tegen Frankrijk bij rust met 2-0 voor, maar verloren na een spectaculaire tweede helft alsnog met 3-2. "We waren in de tweede helft te emotioneel, we deden niet meer wat we moesten doen. We voelden de druk dat we de finale móesten halen en daardoor stopten we met voetballen", zei Martinez.
De veelgeprezen 'gouden generatie' van België liet zo weer een kans liggen om een prijs te pakken. Met een selectie vol topspelers als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Jan Vertonghen, Thibaut Courtois en Axel Witsel voeren de 'Rode Duivels' al drie jaar de wereldranglijst aan. De bekroning in de vorm van een prijs ontbreekt echter. Op de EK's van 2016 en afgelopen zomer bleef België steken in de kwartfinales. Bij het WK van 2018 verloor de ploeg van Martinez in de halve finales met 1-0 van Frankrijk, waarna het wel brons pakte.
"In de eerste helft speelden we uitstekend", zei de Spaanse trainer na het duel met de wereldkampioen in de Nations League. "We scoorden twee keer en dat hadden ook meer doelpunten kunnen zijn. Drie jaar geleden in de halve finale konden we de weg naar het Franse doel helemaal niet vinden. Na de rust kreeg de emotie de overhand. Deze ploeg wil prijzen winnen, die verantwoordelijkheid voelen de spelers. Ze wilden in de tweede helft te snel naar de finale en vergaten daardoor te voetballen. Dit is een pijnlijke en harde les. Maar over twaalf maanden wacht ons een nieuw toernooi, het WK."
Zondag speelt België weer in Turijn tegen Europees kampioen Italië, met als inzet de derde plaats in de Nations League.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
16 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
21 uur geleden