Bondscoach Martinez ziet België ten onder gaan aan emoties
TURIJN (ANP) - De Belgische voetballers gingen volgens bondscoach Roberto Martinez aan emoties ten onder in de halve finales van de Nations League. De 'Rode Duivels' stonden in Turijn tegen Frankrijk bij rust met 2-0 voor, maar verloren na een spectaculaire tweede helft alsnog met 3-2. "We waren in de tweede helft te emotioneel, we deden niet meer wat we moesten doen. We voelden de druk dat we de finale móesten halen en daardoor stopten we met voetballen", zei Martinez.
De veelgeprezen 'gouden generatie' van België liet zo weer een kans liggen om een prijs te pakken. Met een selectie vol topspelers als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Jan Vertonghen, Thibaut Courtois en Axel Witsel voeren de 'Rode Duivels' al drie jaar de wereldranglijst aan. De bekroning in de vorm van een prijs ontbreekt echter. Op de EK's van 2016 en afgelopen zomer bleef België steken in de kwartfinales. Bij het WK van 2018 verloor de ploeg van Martinez in de halve finales met 1-0 van Frankrijk, waarna het wel brons pakte.
"In de eerste helft speelden we uitstekend", zei de Spaanse trainer na het duel met de wereldkampioen in de Nations League. "We scoorden twee keer en dat hadden ook meer doelpunten kunnen zijn. Drie jaar geleden in de halve finale konden we de weg naar het Franse doel helemaal niet vinden. Na de rust kreeg de emotie de overhand. Deze ploeg wil prijzen winnen, die verantwoordelijkheid voelen de spelers. Ze wilden in de tweede helft te snel naar de finale en vergaten daardoor te voetballen. Dit is een pijnlijke en harde les. Maar over twaalf maanden wacht ons een nieuw toernooi, het WK."
Zondag speelt België weer in Turijn tegen Europees kampioen Italië, met als inzet de derde plaats in de Nations League.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
7 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
6 uur geleden