
Bondscoach Martínez: België verlaat WK met opgeheven hoofd
DOHA (ANP) - België-bondscoach Roberto Martínez kan leven met het doelpuntloze gelijkspel tegen Kroatië, waardoor zijn ploeg al in de groepsfase van het WK is uitgeschakeld. De Spanjaard zei geen spijt te hebben van zijn keuzes en vond dat de nummer 2 van de wereldranglijst donderdag goed had gespeeld. "We kunnen het toernooi met opgeheven hoofd verlaten", aldus Martínez tegen Sporza.
Martínez, die met de goede voetballers van België werd geacht om ver te komen in het toernooi, wilde niet ingaan op vragen over zijn toekomst als bondscoach. "Daar is nu niet het goede moment voor", aldus de 49-jarige oud-trainer van Everton.
Volgens Martínez heeft België het vooral in het verloren duel met Marokko (0-2) laten liggen. "De eerste wedstrijd (tegen Canada) wonnen we zonder onszelf te zijn, de tweede partij verloren we terecht en vandaag waren we onszelf. We hebben veel gecreëerd." De bondscoach vindt dat de gouden generatie van de Belgen nog niet voorbij is en dat de jonge spelers deze kunnen voortzetten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
2 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
8 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
13 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
17 uur geleden