Bondscoach Martínez: België verlaat WK met opgeheven hoofd
DOHA (ANP) - België-bondscoach Roberto Martínez kan leven met het doelpuntloze gelijkspel tegen Kroatië, waardoor zijn ploeg al in de groepsfase van het WK is uitgeschakeld. De Spanjaard zei geen spijt te hebben van zijn keuzes en vond dat de nummer 2 van de wereldranglijst donderdag goed had gespeeld. "We kunnen het toernooi met opgeheven hoofd verlaten", aldus Martínez tegen Sporza.
Martínez, die met de goede voetballers van België werd geacht om ver te komen in het toernooi, wilde niet ingaan op vragen over zijn toekomst als bondscoach. "Daar is nu niet het goede moment voor", aldus de 49-jarige oud-trainer van Everton.
Volgens Martínez heeft België het vooral in het verloren duel met Marokko (0-2) laten liggen. "De eerste wedstrijd (tegen Canada) wonnen we zonder onszelf te zijn, de tweede partij verloren we terecht en vandaag waren we onszelf. We hebben veel gecreëerd." De bondscoach vindt dat de gouden generatie van de Belgen nog niet voorbij is en dat de jonge spelers deze kunnen voortzetten.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
19 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
44 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
3 uur geleden