Bondscoach Löw verrast door niveau 'spookduels'
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Joachim Löw is onder de indruk van het niveau van de zogenoemde spookduels in de Bundesliga. De Duitse voetbalcompetitie ging twee weken als eerste van de liga's in de grote voetballanden na de coronapauze weer van start met wedstrijden voor lege tribunes. "Het is een ander soort voetbal, ook voor de tv-kijkers. Je moet er ook een beetje aan wennen, wedstrijden zonder de emoties vanaf de tribunes", zegt Löw in een interview op de website van de Duitse voetbalbond DFB. "Maar ik ben positief verrast."
Löw roemt "de enorme motivatie die spelers en teams aan de dag leggen, hun instelling en vooral ook de manier waarop gevoetbald wordt. Het is ook goed dat Duitsland deze voortrekkersrol op zich heeft genomen. Dat we ons goed hebben opgesteld wat betreft het concept", doelde Löw op de strenge veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus die rond wedstrijden gelden. "Het Duitse voetbal is nu leidend geweest in Europa."
"Je ziet dat spelers echt zin hebben in duels, in doelpunten maken of juist voorkomen. Dat heeft ook een positief effect op mij gehad. Spelers zijn op en top gemotiveerd uit deze lange pauze gekomen en laten dezelfde instelling zien alsof ze voor 80.000 toeschouwers aan het voetballen zijn."
Löw ziet Bayern München de titel niet meer uit handen geven. "Daarvoor zijn ze te geconcentreerd weer aan het seizoen begonnen en individueel te sterk." Bayern heeft na de winst op nummer 2 Borussia Dortmund afgelopen week zeven punten voorsprong op de rivaal. "Die verspelen ze niet meer. Onder Hansi Flick zijn ze een team geworden dat kracht en zelfbewustzijn uitstraalt", looft hij zijn vroegere assistent.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
6 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
9 uur geleden