Bondscoach Löw verrast door niveau 'spookduels'
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Joachim Löw is onder de indruk van het niveau van de zogenoemde spookduels in de Bundesliga. De Duitse voetbalcompetitie ging twee weken als eerste van de liga's in de grote voetballanden na de coronapauze weer van start met wedstrijden voor lege tribunes. "Het is een ander soort voetbal, ook voor de tv-kijkers. Je moet er ook een beetje aan wennen, wedstrijden zonder de emoties vanaf de tribunes", zegt Löw in een interview op de website van de Duitse voetbalbond DFB. "Maar ik ben positief verrast."
Löw roemt "de enorme motivatie die spelers en teams aan de dag leggen, hun instelling en vooral ook de manier waarop gevoetbald wordt. Het is ook goed dat Duitsland deze voortrekkersrol op zich heeft genomen. Dat we ons goed hebben opgesteld wat betreft het concept", doelde Löw op de strenge veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus die rond wedstrijden gelden. "Het Duitse voetbal is nu leidend geweest in Europa."
"Je ziet dat spelers echt zin hebben in duels, in doelpunten maken of juist voorkomen. Dat heeft ook een positief effect op mij gehad. Spelers zijn op en top gemotiveerd uit deze lange pauze gekomen en laten dezelfde instelling zien alsof ze voor 80.000 toeschouwers aan het voetballen zijn."
Löw ziet Bayern München de titel niet meer uit handen geven. "Daarvoor zijn ze te geconcentreerd weer aan het seizoen begonnen en individueel te sterk." Bayern heeft na de winst op nummer 2 Borussia Dortmund afgelopen week zeven punten voorsprong op de rivaal. "Die verspelen ze niet meer. Onder Hansi Flick zijn ze een team geworden dat kracht en zelfbewustzijn uitstraalt", looft hij zijn vroegere assistent.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
8 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden