Bondscoach Löw geeft Müller, Hummels en Boateng weer wat hoop
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballers Thomas Müller (31), Mats Hummels (32) en Jérôme Boateng (32) mogen weer een heel klein beetje hoop koesteren op EK-deelname komende zomer met de nationale ploeg. "Als zich bijzondere omstandigheden voordoen, kunnen we ons beleid eventueel aanpassen", liet bondscoach Joachim Löw in interviews met ARD en voetbaltijdschrift Kicker behoedzaam weten.
Löw bedankte het gerenommeerde drietal in het voorjaar van 2019 voor bewezen diensten. Een rentree was voor hem lange tijd onbespreekbaar. Na de ontluisterende nederlaag in november in en tegen Spanje (6-0) voor de Nations League werd de roep in Duitsland om een terugkeer van in ieder geval aanvaller Müller (Bayern München) steeds sterker. Ook toen wilde Löw er echter nog niets van weten. Inmiddels lijkt hij enigszins van gedachten veranderd.
"De vraag is: welke spelers hebben we nodig bij het EK om het grootst mogelijke succes af te dwingen?", stelde Löw. "Als er één of meerdere spelers terugkeren in de selectie, zal dat geen enkel probleem zijn. Ze weten wat er van hen wordt verwacht bij de nationale ploeg. Ze zullen ook de balans in ons verjongde team niet verstoren. Ze zullen de andere spelers in de huidige hiërarchie zeker niet in de weg gaan zitten. Daar zijn hun karakters niet naar."
Löw wil voor de komende drie WK-kwalificatiewedstrijden tegen IJsland, Roemenië en Noord-Macedonië in maart zijn huidige selectie nog zoveel mogelijk intact laten. Müller, Hummels en Boateng hoeven daarom nog niet op een snelle invitatie te rekenen. "Uiteindelijk maak ik pas ergens in mei mijn definitieve EK-selectie bekend", besloot Löw.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
7 uur geleden