Bondscoach Löw geeft Müller, Hummels en Boateng weer wat hoop
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse voetballers Thomas Müller (31), Mats Hummels (32) en Jérôme Boateng (32) mogen weer een heel klein beetje hoop koesteren op EK-deelname komende zomer met de nationale ploeg. "Als zich bijzondere omstandigheden voordoen, kunnen we ons beleid eventueel aanpassen", liet bondscoach Joachim Löw in interviews met ARD en voetbaltijdschrift Kicker behoedzaam weten.
Löw bedankte het gerenommeerde drietal in het voorjaar van 2019 voor bewezen diensten. Een rentree was voor hem lange tijd onbespreekbaar. Na de ontluisterende nederlaag in november in en tegen Spanje (6-0) voor de Nations League werd de roep in Duitsland om een terugkeer van in ieder geval aanvaller Müller (Bayern München) steeds sterker. Ook toen wilde Löw er echter nog niets van weten. Inmiddels lijkt hij enigszins van gedachten veranderd.
"De vraag is: welke spelers hebben we nodig bij het EK om het grootst mogelijke succes af te dwingen?", stelde Löw. "Als er één of meerdere spelers terugkeren in de selectie, zal dat geen enkel probleem zijn. Ze weten wat er van hen wordt verwacht bij de nationale ploeg. Ze zullen ook de balans in ons verjongde team niet verstoren. Ze zullen de andere spelers in de huidige hiërarchie zeker niet in de weg gaan zitten. Daar zijn hun karakters niet naar."
Löw wil voor de komende drie WK-kwalificatiewedstrijden tegen IJsland, Roemenië en Noord-Macedonië in maart zijn huidige selectie nog zoveel mogelijk intact laten. Müller, Hummels en Boateng hoeven daarom nog niet op een snelle invitatie te rekenen. "Uiteindelijk maak ik pas ergens in mei mijn definitieve EK-selectie bekend", besloot Löw.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
18 uur geleden