Bondscoach Löw aangeslagen na pijnlijke nederlaag Duitsland
DUISBURG (ANP) - Bondscoach Joachim Löw van Duitsland maakte in Duisburg na de blamerende nederlaag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Noord-Macedonië (1-2) een aangeslagen indruk. "De teleurstelling is enorm", gaf hij toe. "We leden in onze aanvalsopbouw te veel balverlies en ons defensieve spel was niet stabiel genoeg. Als je thuis op deze manier verliest, dan komt dat hard aan."
Aanvoerder Ilkay Gündogan had geen verklaring voor de Duitse miskleun. "Ik weet niet wat ik op dit moment moet zeggen. Zo'n nederlaag mag in elk geval nooit gebeuren. Het leek net alsof de Noord-Macedoniërs twee keer voor ons doel stonden en twee keer scoorden. Bij beide treffers gingen we in de fout. We moeten echter doorgaan, maar niet op deze manier. Het doet des te meer pijn, omdat we elkaar bij de Duitse selectie pas over twee maanden weer terugzien."
Löw zal in de aanloop naar het EK komende zomer weer veel vragen krijgen over een mogelijke rentree van de twee routiniers Thomas Müller en Mats Hummels. Beide wereldkampioenen werden in het voorjaar van 2019 door de Duitse bondscoach bedankt voor bewezen diensten. De roep om hun terugkeer wordt in eigen land echter steeds sterker.
"Ik ga er nu niets over zeggen", bromde Löw, die na het EK zijn functie neerlegt. "Ik hoef pas half mei mijn EK-selectie bekend te maken. Maar na onze recente overwinningen tegen IJsland en Roemenië hoorde ik nog niemand over Müller of Hummels praten."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
17 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
15 uur geleden