Bondscoach Kroatië smeekt Modric nog niet te stoppen
ROTTERDAM/ZAGREB (ANP/AFP) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië heeft sterspeler Luka Modric gesmeekt om zijn interlandcarrière nog niet te beëindigen. "We hebben hem nodig. Deze generatie heeft de klus nog niet geklaard", zei Dalic tegen verslaggevers bij aankomst in Zagreb.
Modric was ontredderd na de nederlaag van Kroatië zondag tegen Spanje in de finale van de Nations League. De 37-jarige spelbepaler was er vooraf van overtuigd dat hij met zijn kennis van het Spaanse voetbal de Kroaten kon helpen aan de eerste grote trofee. Modric speelt al vele jaren voor Real Madrid. Kroatië verloor de finale in de Rotterdamse Kuip echter na strafschoppen.
"Het was nogal emotioneel voor hem. Ik laat hem even met rust en dan zal hij wel vertellen wat hij denkt", aldus Dalic.
Modric zei na afloop van de finale dat hij een duidelijke beslissing had genomen over zijn toekomst, maar hij wilde het aan Kroatische media nog niet vertellen. De middenvelder speelde sinds zijn debuut in 2006 in totaal 166 interlands voor Kroatië. Hij werd met de ploeg tweede op het WK van 2018 en derde op het WK van 2022.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
6 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
6 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
8 uur geleden