
Bondscoach Kroatië smeekt Modric nog niet te stoppen
ROTTERDAM/ZAGREB (ANP/AFP) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië heeft sterspeler Luka Modric gesmeekt om zijn interlandcarrière nog niet te beëindigen. "We hebben hem nodig. Deze generatie heeft de klus nog niet geklaard", zei Dalic tegen verslaggevers bij aankomst in Zagreb.
Modric was ontredderd na de nederlaag van Kroatië zondag tegen Spanje in de finale van de Nations League. De 37-jarige spelbepaler was er vooraf van overtuigd dat hij met zijn kennis van het Spaanse voetbal de Kroaten kon helpen aan de eerste grote trofee. Modric speelt al vele jaren voor Real Madrid. Kroatië verloor de finale in de Rotterdamse Kuip echter na strafschoppen.
"Het was nogal emotioneel voor hem. Ik laat hem even met rust en dan zal hij wel vertellen wat hij denkt", aldus Dalic.
Modric zei na afloop van de finale dat hij een duidelijke beslissing had genomen over zijn toekomst, maar hij wilde het aan Kroatische media nog niet vertellen. De middenvelder speelde sinds zijn debuut in 2006 in totaal 166 interlands voor Kroatië. Hij werd met de ploeg tweede op het WK van 2018 en derde op het WK van 2022.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.
25 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.
3 uur geledenLEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.
15 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
1 dag geleden