
Bondscoach Kroatië hekelt Makkelie: 8 minuten extra was onzin
LEIPZIG (ANP/DPA) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië uitte stevige kritiek op scheidsrechter Danny Makkelie, na afloop van het duel met Italië op het EK voetbal. De Nederlandse arbiter had in zijn ogen veel te lang laten doorspelen. "Acht minuten extra tijd was echt onzin en niet te rechtvaardigen", zei hij.
Zijn ploeg leidde met 1-0, maar door de gelijkmaker van Italië in de 98e minuut is uitschakeling van Kroatië nabij. "Er waren geen onderbrekingen in de wedstrijd en niet zoveel overtredingen. We hebben veel te lang gespeeld", klaagde Dalic. "Het irriteert mij dat Kroatië niet wordt gerespecteerd en erkend. We zijn een klein land, de UEFA en de FIFA besteden niet veel aandacht aan ons. Ik vraag me af of dit ook zou gebeuren bij landen als Portugal of Spanje."
Het resultaat deed pijn, gaf de bondscoach toe. "Ik wil mijn ploeg feliciteren met hun moed en inzet, met al hun inspanningen. De spelers waren fantastisch. Het is niet makkelijk, maar dat is voetbal. We hebben 98 minuten vastgehouden aan onze tactiek, maar helaas viel alles in duigen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Denzel Dumfries treffen elkaar woensdagavond in het eerste duel uit de halve finales van de Champions League- tussen FC Barcelona en Internazionale. De basisplaats van De Jong in het elftal van coach Hansi Flick is de laatste tijd vanzelfsprekend. Dumfries keerde zondag in het met 1-0 verloren duel met AS Roma terug na een afwezigheid van anderhalve maand.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht verbreekt dit seizoen het toeschouwersrecord. Dit seizoen kwamen er gemiddeld 21.807 fans per wedstrijd naar Stadion Galgenwaard. Daarmee wordt het vorige record van 20.531 ruimschoots verbroken. Dat meldt de nummer 4 van de Eredivisie op de website.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur mist donderdag aanvoerder Son Heung-min in het eerste duel met het Noorse Bodø/Glimt in de halve finales van de Europa League. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft een voetblessure.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Tristan van Gilst maakt komende zomer de overstap van De Graafschap naar Heracles Almelo. De 22-jarige aanvaller komt transfervrij over en tekent een contract tot de zomer van 2028, meldt de Eredivisionist uit Almelo.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voormalig voorzitter Theo Zwanziger van de Duitse voetbalbond wordt niet langer vervolgd voor belastingontduiking. De nu 79-jarige voormalige voetbalbaas stemde in met een voorstel van de rechtbank in Frankfurt om 10.000 euro te betalen aan een goed doel. Zo kwam er een einde aan een tien jaar durende juridische procedure rond fraude bij het toekennen van het WK voetbal in 2006 aan Duitsland.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt heeft de groepstraining hervat bij Manchester United. Dat meldt de club op zijn website. De verdediger blesseerde zich begin april in het duel met Nottingham Forest en miste de afgelopen zes wedstrijden van de Engelse club.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen ziet in Erik ten Hag een mogelijke opvolger van de huidige trainer Xabi Alonso na dit seizoen. Dat meldt het doorgaans goed ingevoerde voetbalmagazine Kicker. Ten Hag, die als coach succesvol was bij Ajax, werd eind vorig jaar ontslagen bij Manchester United en zit zonder club.
8 uur geleden