Bondscoach Kroatië hekelt Makkelie: 8 minuten extra was onzin
LEIPZIG (ANP/DPA) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië uitte stevige kritiek op scheidsrechter Danny Makkelie, na afloop van het duel met Italië op het EK voetbal. De Nederlandse arbiter had in zijn ogen veel te lang laten doorspelen. "Acht minuten extra tijd was echt onzin en niet te rechtvaardigen", zei hij.
Zijn ploeg leidde met 1-0, maar door de gelijkmaker van Italië in de 98e minuut is uitschakeling van Kroatië nabij. "Er waren geen onderbrekingen in de wedstrijd en niet zoveel overtredingen. We hebben veel te lang gespeeld", klaagde Dalic. "Het irriteert mij dat Kroatië niet wordt gerespecteerd en erkend. We zijn een klein land, de UEFA en de FIFA besteden niet veel aandacht aan ons. Ik vraag me af of dit ook zou gebeuren bij landen als Portugal of Spanje."
Het resultaat deed pijn, gaf de bondscoach toe. "Ik wil mijn ploeg feliciteren met hun moed en inzet, met al hun inspanningen. De spelers waren fantastisch. Het is niet makkelijk, maar dat is voetbal. We hebben 98 minuten vastgehouden aan onze tactiek, maar helaas viel alles in duigen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
10 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden