Bondscoach Kroatië hekelt Makkelie: 8 minuten extra was onzin
LEIPZIG (ANP/DPA) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië uitte stevige kritiek op scheidsrechter Danny Makkelie, na afloop van het duel met Italië op het EK voetbal. De Nederlandse arbiter had in zijn ogen veel te lang laten doorspelen. "Acht minuten extra tijd was echt onzin en niet te rechtvaardigen", zei hij.
Zijn ploeg leidde met 1-0, maar door de gelijkmaker van Italië in de 98e minuut is uitschakeling van Kroatië nabij. "Er waren geen onderbrekingen in de wedstrijd en niet zoveel overtredingen. We hebben veel te lang gespeeld", klaagde Dalic. "Het irriteert mij dat Kroatië niet wordt gerespecteerd en erkend. We zijn een klein land, de UEFA en de FIFA besteden niet veel aandacht aan ons. Ik vraag me af of dit ook zou gebeuren bij landen als Portugal of Spanje."
Het resultaat deed pijn, gaf de bondscoach toe. "Ik wil mijn ploeg feliciteren met hun moed en inzet, met al hun inspanningen. De spelers waren fantastisch. Het is niet makkelijk, maar dat is voetbal. We hebben 98 minuten vastgehouden aan onze tactiek, maar helaas viel alles in duigen."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
17 uur geleden