Bondscoach Koeman ziet Oranje veel te veel kansen missen
HAMBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was niet helemaal tevreden na de benauwde zege van het Nederlands elftal op Polen (2-1) in het eerste duel op het EK in Duitsland. "We hebben het eerste uur heel goed gespeeld, maar we moeten dan wel met 3-1 of 4-1 voorstaan", mopperde hij tijdens een persconferentie. "Dan moet de wedstrijd echt gespeeld zijn."
"Het rendement moet omhoog", blikte Koeman vooruit op de volgende groepsduels met Frankrijk en Oostenrijk op de Europese eindronde. "Het is heel goed dat we zoveel kansen creëren. In onze laatste twee oefenduels deden we dat ook. Alleen maakten we er toen acht. Dus wat dat betreft kunnen we wel afronden."
Koeman was vooral opgelucht toen Wout Weghorst twee minuten nadat hij in het veld was gekomen het winnende doelpunt maakte. "Dat is een kwaliteit van hem. Hij voegt iets toe aan ons spel. Memphis Depay komt naar de bal toe en Weghorst vult zijn positie anders in. Wout was heel teleurgesteld toen ik hem vertelde dat hij niet zou beginnen tegen Polen. Maar hij is niet in die teleurstelling blijven hangen. Natuurlijk kan hij ook beginnen."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden