Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman ziet Oranje steeds sterker worden

Bondscoach Koeman ziet Oranje steeds sterker worden

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman hoopt dat het Nederlands elftal het goede spel van de vorige interlandperiode tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2) meeneemt naar de uitwedstrijd van vrijdagavond tegen Hongarije in de Nations League. "Ik vond ons toen heel goed spelen", zei hij op een persconferentie in de Puskas Arena van Boedapest. "Er kwamen steeds spelers tussen linies en we creëerden heel veel kansen. Dat heb ik afgelopen week op de training ook weer gezien."

Het Nederlands elftal kan al in de derde groepswedstrijd dicht bij een plaats in de kwartfinales van de Nations League komen. Na een uitzege groeit de voorsprong op Hongarije naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule scharen zich bij de laatste acht van de vierde editie van het toernooi dat veel oefenduels vervangt.

Oranje is allesbehalve compleet in de hoofdstad van Hongarije en maandag tegen Duitsland in München. Koeman mist Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten, Nathan Aké, Wout Weghorst, Jurriën Timber, Joey Veerman en Jan Paul van Hecke. De bondscoach vindt het nog te vroeg voor een rentree van Memphis Depay en Frenkie de Jong en wil voorlopig verder zonder Marten de Roon en Georginio Wijnaldum.

Duitsland

"Toch is er op heel veel posities nog heel veel concurrentie", zei Koeman, die nog niet wilde zeggen of Brian Brobbey of Joshua Zirkzee als spits aan de aftrap verschijnt. "En andere jongens krijgen nu een kans omdat er geblesseerde spelers zijn. Die willen zich ook laten zien. Ik vind dat we echt veel goede spelers hebben en ook onze invallers kunnen een belangrijke rol vervullen."

Hongarije is de laatste jaren een stuk beter gaan presteren onder de Italiaanse bondscoach Marco Rossi. De verliezend finalist van het WK van 1954 was op de laatste drie EK's van de partij en verraste twee jaar geleden Engeland (0-4) en Duitsland (0-1). "Ze haalden toen bijna de laatste vier van de Nations League, met nagenoeg dezelfde spelers als nu", zei Koeman. "Ik weet niet hoe het komt dat ze nu even minder presteren."

Hongarije verloor vorige maand van Duitsland (5-0) en speelde gelijk tegen Bosnië en Herzegovina (0-0). "We moeten even afwachten hoe ze tegen ons gaan spelen", zei Koeman. "Het wordt leuk als ze net als tegen Duitsland heel veel druk gaan zetten. Maar wie weet vangen ze ons wel op. En dan moeten we geduldig zijn."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

1 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

1 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

2 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

2 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

4 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

4 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

5 uur geleden