Bondscoach Koeman ziet Oranje steeds sterker worden
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman hoopt dat het Nederlands elftal het goede spel van de vorige interlandperiode tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2) meeneemt naar de uitwedstrijd van vrijdagavond tegen Hongarije in de Nations League. "Ik vond ons toen heel goed spelen", zei hij op een persconferentie in de Puskas Arena van Boedapest. "Er kwamen steeds spelers tussen linies en we creëerden heel veel kansen. Dat heb ik afgelopen week op de training ook weer gezien."
Het Nederlands elftal kan al in de derde groepswedstrijd dicht bij een plaats in de kwartfinales van de Nations League komen. Na een uitzege groeit de voorsprong op Hongarije naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule scharen zich bij de laatste acht van de vierde editie van het toernooi dat veel oefenduels vervangt.
Oranje is allesbehalve compleet in de hoofdstad van Hongarije en maandag tegen Duitsland in München. Koeman mist Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten, Nathan Aké, Wout Weghorst, Jurriën Timber, Joey Veerman en Jan Paul van Hecke. De bondscoach vindt het nog te vroeg voor een rentree van Memphis Depay en Frenkie de Jong en wil voorlopig verder zonder Marten de Roon en Georginio Wijnaldum.
Duitsland
"Toch is er op heel veel posities nog heel veel concurrentie", zei Koeman, die nog niet wilde zeggen of Brian Brobbey of Joshua Zirkzee als spits aan de aftrap verschijnt. "En andere jongens krijgen nu een kans omdat er geblesseerde spelers zijn. Die willen zich ook laten zien. Ik vind dat we echt veel goede spelers hebben en ook onze invallers kunnen een belangrijke rol vervullen."
Hongarije is de laatste jaren een stuk beter gaan presteren onder de Italiaanse bondscoach Marco Rossi. De verliezend finalist van het WK van 1954 was op de laatste drie EK's van de partij en verraste twee jaar geleden Engeland (0-4) en Duitsland (0-1). "Ze haalden toen bijna de laatste vier van de Nations League, met nagenoeg dezelfde spelers als nu", zei Koeman. "Ik weet niet hoe het komt dat ze nu even minder presteren."
Hongarije verloor vorige maand van Duitsland (5-0) en speelde gelijk tegen Bosnië en Herzegovina (0-0). "We moeten even afwachten hoe ze tegen ons gaan spelen", zei Koeman. "Het wordt leuk als ze net als tegen Duitsland heel veel druk gaan zetten. Maar wie weet vangen ze ons wel op. En dan moeten we geduldig zijn."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
54 minuten geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
13 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
18 uur geleden