Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman ziet Oranje steeds sterker worden

Bondscoach Koeman ziet Oranje steeds sterker worden

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman hoopt dat het Nederlands elftal het goede spel van de vorige interlandperiode tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2) meeneemt naar de uitwedstrijd van vrijdagavond tegen Hongarije in de Nations League. "Ik vond ons toen heel goed spelen", zei hij op een persconferentie in de Puskas Arena van Boedapest. "Er kwamen steeds spelers tussen linies en we creëerden heel veel kansen. Dat heb ik afgelopen week op de training ook weer gezien."

Het Nederlands elftal kan al in de derde groepswedstrijd dicht bij een plaats in de kwartfinales van de Nations League komen. Na een uitzege groeit de voorsprong op Hongarije naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule scharen zich bij de laatste acht van de vierde editie van het toernooi dat veel oefenduels vervangt.

Oranje is allesbehalve compleet in de hoofdstad van Hongarije en maandag tegen Duitsland in München. Koeman mist Teun Koopmeiners, Jerdy Schouten, Nathan Aké, Wout Weghorst, Jurriën Timber, Joey Veerman en Jan Paul van Hecke. De bondscoach vindt het nog te vroeg voor een rentree van Memphis Depay en Frenkie de Jong en wil voorlopig verder zonder Marten de Roon en Georginio Wijnaldum.

Duitsland

"Toch is er op heel veel posities nog heel veel concurrentie", zei Koeman, die nog niet wilde zeggen of Brian Brobbey of Joshua Zirkzee als spits aan de aftrap verschijnt. "En andere jongens krijgen nu een kans omdat er geblesseerde spelers zijn. Die willen zich ook laten zien. Ik vind dat we echt veel goede spelers hebben en ook onze invallers kunnen een belangrijke rol vervullen."

Hongarije is de laatste jaren een stuk beter gaan presteren onder de Italiaanse bondscoach Marco Rossi. De verliezend finalist van het WK van 1954 was op de laatste drie EK's van de partij en verraste twee jaar geleden Engeland (0-4) en Duitsland (0-1). "Ze haalden toen bijna de laatste vier van de Nations League, met nagenoeg dezelfde spelers als nu", zei Koeman. "Ik weet niet hoe het komt dat ze nu even minder presteren."

Hongarije verloor vorige maand van Duitsland (5-0) en speelde gelijk tegen Bosnië en Herzegovina (0-0). "We moeten even afwachten hoe ze tegen ons gaan spelen", zei Koeman. "Het wordt leuk als ze net als tegen Duitsland heel veel druk gaan zetten. Maar wie weet vangen ze ons wel op. En dan moeten we geduldig zijn."

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

12 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

12 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

14 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

15 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

17 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

17 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

17 uur geleden