Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman wil meer energie bij Oranje zien

Bondscoach Koeman wil meer energie bij Oranje zien

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil in de finaleronde van de Nations League de nare smaak van de slechte start van de EK-kwalificatie wegspoelen. "Het gaat allereerst om winnen", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist. "Maar ik wil ook meer energie op het veld zien. Ik zal bij het formeren van mijn opstelling daarom ook naar fitheid kijken."

Oranje opende eind maart het kwalificatietoernooi voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland met een kansloze nederlaag tegen Frankrijk (4-0). Drie dagen later volgde een schamele thuiszege op Gibraltar (3-0). "We hebben daarover gesproken. Natuurlijk zat alles tegen, met al die blessures en zieke spelers. Maar ik miste ook gedrevenheid", zei de bondscoach. "Ik had afgelopen week op de trainingen al het idee dat het anders was dan in maart. Ik heb de overtuiging dat iedereen het toen ondermaats vond. Het moet beter en kan ook beter."

Oranje opent de finaleronde woensdag met een halve eindstrijd tegen Kroatië in De Kuip. Drie dagen later staat een finale of wedstrijd om de derde plaats tegen Spanje of Italië op het programma. Koeman moest lachen nadat aan hem werd gevraagd of hij de winst van de Nations League als een prijs ziet. "Typisch Nederlands", antwoordde hij. "Je zag hoe blij Portugal was in 2019, toen wij de finale tegen ze hadden verloren."

Geschiedenis schrijven

"Het ging altijd om een EK of WK, maar nu is de Nations League daarbij gekomen. Ze lullen hier nog steeds over het EK van 1988 dat we hebben gewonnen", weet de bondscoach. "Maar toen deden er maar acht ploegen mee. Dat zegt genoeg. We kunnen komende week geschiedenis schrijven met het Nederlands elftal. Er staat wel iets achter je naam als je de Nations League wint. Dat besef is aanwezig. We zijn getergd om de prijs nu ook te winnen."

Koeman kan niet beschikken over de geblesseerde Memphis Depay, met 44 doelpunten de topscorer van de huidige groep internationals. "We hadden nog hoop, maar niet meer nadat we een uitslag van een scan kregen", zei hij. "Depay moet de hele zomer trainen om weer fit te worden."

Het ligt voor de hand dat Cody Gakpo tegen Kroatië in de punt van de aanval speelt. "Maar ik heb met Donyell Malen en Wout Weghorst meer mogelijkheden", zei de bondscoach die de komende dagen beslist of Georginio Wijnaldum tegen de Kroaten aan aftrap verschijnt. "Hij was geblesseerd, maar daarna heeft hij ook weer wat wedstrijden gespeeld. Hij is iemand waar ik extra naar kijk. Dan zal ik besluiten of ik hem wel of niet laat starten."

Meer uit Voetbal

Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

4 minuten geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

38 minuten geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

2 uur geleden
Liverpool na zege bij Burnley nog zonder puntenverlies aan kop

BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.

2 uur geleden
Heracles blijft na thuisnederlaag tegen AZ puntloos laatste

ALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.

3 uur geleden
Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

5 uur geleden
Oufkir helpt Sparta in blessuretijd langs tien man Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.

6 uur geleden