Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman wil meer energie bij Oranje zien

Bondscoach Koeman wil meer energie bij Oranje zien

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil in de finaleronde van de Nations League de nare smaak van de slechte start van de EK-kwalificatie wegspoelen. "Het gaat allereerst om winnen", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist. "Maar ik wil ook meer energie op het veld zien. Ik zal bij het formeren van mijn opstelling daarom ook naar fitheid kijken."

Oranje opende eind maart het kwalificatietoernooi voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland met een kansloze nederlaag tegen Frankrijk (4-0). Drie dagen later volgde een schamele thuiszege op Gibraltar (3-0). "We hebben daarover gesproken. Natuurlijk zat alles tegen, met al die blessures en zieke spelers. Maar ik miste ook gedrevenheid", zei de bondscoach. "Ik had afgelopen week op de trainingen al het idee dat het anders was dan in maart. Ik heb de overtuiging dat iedereen het toen ondermaats vond. Het moet beter en kan ook beter."

Oranje opent de finaleronde woensdag met een halve eindstrijd tegen Kroatië in De Kuip. Drie dagen later staat een finale of wedstrijd om de derde plaats tegen Spanje of Italië op het programma. Koeman moest lachen nadat aan hem werd gevraagd of hij de winst van de Nations League als een prijs ziet. "Typisch Nederlands", antwoordde hij. "Je zag hoe blij Portugal was in 2019, toen wij de finale tegen ze hadden verloren."

Geschiedenis schrijven

"Het ging altijd om een EK of WK, maar nu is de Nations League daarbij gekomen. Ze lullen hier nog steeds over het EK van 1988 dat we hebben gewonnen", weet de bondscoach. "Maar toen deden er maar acht ploegen mee. Dat zegt genoeg. We kunnen komende week geschiedenis schrijven met het Nederlands elftal. Er staat wel iets achter je naam als je de Nations League wint. Dat besef is aanwezig. We zijn getergd om de prijs nu ook te winnen."

Koeman kan niet beschikken over de geblesseerde Memphis Depay, met 44 doelpunten de topscorer van de huidige groep internationals. "We hadden nog hoop, maar niet meer nadat we een uitslag van een scan kregen", zei hij. "Depay moet de hele zomer trainen om weer fit te worden."

Het ligt voor de hand dat Cody Gakpo tegen Kroatië in de punt van de aanval speelt. "Maar ik heb met Donyell Malen en Wout Weghorst meer mogelijkheden", zei de bondscoach die de komende dagen beslist of Georginio Wijnaldum tegen de Kroaten aan aftrap verschijnt. "Hij was geblesseerd, maar daarna heeft hij ook weer wat wedstrijden gespeeld. Hij is iemand waar ik extra naar kijk. Dan zal ik besluiten of ik hem wel of niet laat starten."

Meer uit Voetbal

Galatasaray verspeelt ruime voorsprong en ontsnapt in verlenging

TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).

1 uur geleden
Real Madrid naar achtste finale van Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).

2 uur geleden
Como meldt blessure en operatie voor aanvaller Addai

COMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.

3 uur geleden
Geblesseerde topscorer Mbappé mist komende duels van Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.

3 uur geleden
De Roon met Atalanta naar achtste finales Champions League

BERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.

4 uur geleden
Benfica gaat vergeefs in beroep en mist Prestianni tegen Real

MADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.

7 uur geleden
Bondscoach Veurink blijft scherp op sfeer na onthullingen Spitse

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.

7 uur geleden