Bondscoach Koeman vindt uitbreiding WK slechte ontwikkeling
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman vindt het geen goede ontwikkeling dat aan het komende WK voetbal 48 landen mogen deelnemen. De bondscoach van Oranje denkt dat door de verlenging van het wereldkampioenschap de vakantie van zijn spelers in het gedrang komt.
"Dat er meer landen mogen meedoen, vind ik slecht voor de spelers. Want dat betekent dat de agenda nóg voller wordt en dat het toernooi tien dagen langer gaat duren", zei Koeman op een persconferentie in Zeist. "Je praat wel over de vakantie van spelers. Het houdt maar niet op."
Vorige week maakte de FIFA bekend dat het komende WK, in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico, 104 wedstrijden gaat bevatten. Voor het toernooi zijn veertig dagen uitgetrokken.
EK-kwalificatiecyclus
Enkele dagen na de bekendmaking van dat nieuws werd Gianni Infantino herkozen als voorzitter van de wereldvoetbalbond. Daarover hield Koeman zich liever op de vlakte. "Daarop heb ik te weinig zicht om duidelijk een stelling in te nemen. Dat hoort bij de KNVB", aldus de bondscoach. "Ik praat liever niet over dat soort kwesties en vind dat ik mij moet richten op het voetballende gedeelte. Want daar ben ik bondscoach voor."
Koeman bereidt zich met Oranje voor op de eerste twee wedstrijden van de EK-kwalificatiecyclus. Vrijdag is Frankrijk de tegenstander in Parijs en maandag neemt zijn ploeg het in Rotterdam op tegen Gibraltar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden