Bondscoach Koeman vindt uitbreiding WK slechte ontwikkeling
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman vindt het geen goede ontwikkeling dat aan het komende WK voetbal 48 landen mogen deelnemen. De bondscoach van Oranje denkt dat door de verlenging van het wereldkampioenschap de vakantie van zijn spelers in het gedrang komt.
"Dat er meer landen mogen meedoen, vind ik slecht voor de spelers. Want dat betekent dat de agenda nóg voller wordt en dat het toernooi tien dagen langer gaat duren", zei Koeman op een persconferentie in Zeist. "Je praat wel over de vakantie van spelers. Het houdt maar niet op."
Vorige week maakte de FIFA bekend dat het komende WK, in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico, 104 wedstrijden gaat bevatten. Voor het toernooi zijn veertig dagen uitgetrokken.
EK-kwalificatiecyclus
Enkele dagen na de bekendmaking van dat nieuws werd Gianni Infantino herkozen als voorzitter van de wereldvoetbalbond. Daarover hield Koeman zich liever op de vlakte. "Daarop heb ik te weinig zicht om duidelijk een stelling in te nemen. Dat hoort bij de KNVB", aldus de bondscoach. "Ik praat liever niet over dat soort kwesties en vind dat ik mij moet richten op het voetballende gedeelte. Want daar ben ik bondscoach voor."
Koeman bereidt zich met Oranje voor op de eerste twee wedstrijden van de EK-kwalificatiecyclus. Vrijdag is Frankrijk de tegenstander in Parijs en maandag neemt zijn ploeg het in Rotterdam op tegen Gibraltar.
Meer uit Voetbal
CHATTANOOGA (ANP/AFP) - Lamine Yamal zal waarschijnlijk zondag ook niet de hele wedstrijd spelen, als Spanje voor de tweede keer tijdens het WK voetbal in actie komt tegen Saudi-Arabië. De sterspeler van FC Barcelona is herstellende van een dijbeenblessure.
26 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK van zaterdag tegen Zweden begonnen. De middenvelder heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan een botsing met een ploeggenoot op de training van donderdag en is niet inzetbaar tegen Zweden.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte en een hoge luchtvochtigheid in Houston, waar het Nederlands elftal zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden speelt. "Drink voldoende water. Het advies is om 1 liter water per uur te drinken. Begin hier nu alvast mee. Zoek regelmatig de schaduw of een koele plek om oververhitting te voorkomen. Daarnaast: smeer je in met zonnebrand. Voel je je niet goed? Ga direct naar de zijkant en spreek een medewerker, hulpverlener of steward aan."
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Go Ahead Eagles-doelman Jari de Busser vastgelegd. De 26-jarige Belg tekende voor vijf seizoenen bij de bekerwinnaar uit Alkmaar. De Busser kwam sinds 2024 uit voor eredivisionist Go Ahead.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met middenvelder Charles Vanhoutte. De komst van de 29-jarige Belg van OGC Nice hing al enige tijd in de lucht. Het is de eerste aankoop van de deze maand begonnen technisch directeur Dévy Rigaux.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.
7 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.
8 uur geleden