Bondscoach Koeman vindt uitbreiding WK slechte ontwikkeling
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman vindt het geen goede ontwikkeling dat aan het komende WK voetbal 48 landen mogen deelnemen. De bondscoach van Oranje denkt dat door de verlenging van het wereldkampioenschap de vakantie van zijn spelers in het gedrang komt.
"Dat er meer landen mogen meedoen, vind ik slecht voor de spelers. Want dat betekent dat de agenda nóg voller wordt en dat het toernooi tien dagen langer gaat duren", zei Koeman op een persconferentie in Zeist. "Je praat wel over de vakantie van spelers. Het houdt maar niet op."
Vorige week maakte de FIFA bekend dat het komende WK, in 2026 in Canada, de Verenigde Staten en Mexico, 104 wedstrijden gaat bevatten. Voor het toernooi zijn veertig dagen uitgetrokken.
EK-kwalificatiecyclus
Enkele dagen na de bekendmaking van dat nieuws werd Gianni Infantino herkozen als voorzitter van de wereldvoetbalbond. Daarover hield Koeman zich liever op de vlakte. "Daarop heb ik te weinig zicht om duidelijk een stelling in te nemen. Dat hoort bij de KNVB", aldus de bondscoach. "Ik praat liever niet over dat soort kwesties en vind dat ik mij moet richten op het voetballende gedeelte. Want daar ben ik bondscoach voor."
Koeman bereidt zich met Oranje voor op de eerste twee wedstrijden van de EK-kwalificatiecyclus. Vrijdag is Frankrijk de tegenstander in Parijs en maandag neemt zijn ploeg het in Rotterdam op tegen Gibraltar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
5 uur geleden