Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'

Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft volgens Ronald Koeman niet ongunstig geloot voor de tweede editie van de Nations League. "Het had zwaarder gekund' , zei de bondscoach in de Beurs van Berlage in Amsterdam, waar Oranje werd gekoppeld aan Italië, Bosnië-Herzegovina en Polen. "Het leuke van deze groep is dat het landen zijn, buiten Italië om, waar we nog niet tegen gespeeld hebben. Als je Duitsland en Frankrijk weer loot, is het gevoel anders. Het is wel even mooi geweest met de potjes tegen onze buren."

Nederland bleef Frankrijk en Duitsland bij de vorige Nations League verrassend voor en verloor later de finale van Portugal.

Italië was in juni 2018 tegenstander van Oranje in een oefenwedstrijd (1-1). Dat was voor Koeman zijn vierde duel als bondscoach. "Of we het nu met Italië moeten uitvechten? Misschien op voorhand wel. Maar er kan nog zoveel gebeuren in de periode totdat we deze wedstrijden gaan spelen. Het is ook een beetje vreemd dit, want volgens mij moeten we eerst nog het EK spelen. Laten we ons eerst daar op voorbereiden. Daarna zien we wel."

WK-kwalificatie

Koeman dacht dinsdag wel alvast even verder vooruit. "Als je je poule in de Nations League wint, ben je groepshoofd tijdens de loting voor de WK-kwalificatie. Dus dat is wel heel belangrijk."

Oranje speelde nog nooit tegen Bosnië-Herzegovina. Koeman: "Bosnië ken ik niet echt goed en we gaan ze op het EK in principe ook niet treffen. Ik ken de spits, Edin Dzeko. Hij speelt al een tijdje op het hoogste niveau. Polen is wat bekender. Met name door een speler als Lewandowski, die nog steeds bewijst een van de beste spitsen te zijn, als je kijkt naar zijn rendement."

De Nations League is qua opzet wat aangepast. Nederland speelt nu in een groep met vier landen in plaats van drie en speelt dus zes wedstrijden in plaats van vier. Koeman is daar wel voorstander van. "Het is gebleken dat oefenwedstrijden niet altijd leuk zijn. Ik vond die potjes altijd maar drie kwartier interessant. In de tweede helft ging iedereen zes of zeven keer wisselen. Dan gaat er toch een hoop 'weg' uit zo'n wedstrijd. Ik speel liever om de punten."

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

1 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

1 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

2 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

2 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

2 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

2 uur geleden