Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft volgens Ronald Koeman niet ongunstig geloot voor de tweede editie van de Nations League. "Het had zwaarder gekund' , zei de bondscoach in de Beurs van Berlage in Amsterdam, waar Oranje werd gekoppeld aan Italië, Bosnië-Herzegovina en Polen. "Het leuke van deze groep is dat het landen zijn, buiten Italië om, waar we nog niet tegen gespeeld hebben. Als je Duitsland en Frankrijk weer loot, is het gevoel anders. Het is wel even mooi geweest met de potjes tegen onze buren."
Nederland bleef Frankrijk en Duitsland bij de vorige Nations League verrassend voor en verloor later de finale van Portugal.
Italië was in juni 2018 tegenstander van Oranje in een oefenwedstrijd (1-1). Dat was voor Koeman zijn vierde duel als bondscoach. "Of we het nu met Italië moeten uitvechten? Misschien op voorhand wel. Maar er kan nog zoveel gebeuren in de periode totdat we deze wedstrijden gaan spelen. Het is ook een beetje vreemd dit, want volgens mij moeten we eerst nog het EK spelen. Laten we ons eerst daar op voorbereiden. Daarna zien we wel."
WK-kwalificatie
Koeman dacht dinsdag wel alvast even verder vooruit. "Als je je poule in de Nations League wint, ben je groepshoofd tijdens de loting voor de WK-kwalificatie. Dus dat is wel heel belangrijk."
Oranje speelde nog nooit tegen Bosnië-Herzegovina. Koeman: "Bosnië ken ik niet echt goed en we gaan ze op het EK in principe ook niet treffen. Ik ken de spits, Edin Dzeko. Hij speelt al een tijdje op het hoogste niveau. Polen is wat bekender. Met name door een speler als Lewandowski, die nog steeds bewijst een van de beste spitsen te zijn, als je kijkt naar zijn rendement."
De Nations League is qua opzet wat aangepast. Nederland speelt nu in een groep met vier landen in plaats van drie en speelt dus zes wedstrijden in plaats van vier. Koeman is daar wel voorstander van. "Het is gebleken dat oefenwedstrijden niet altijd leuk zijn. Ik vond die potjes altijd maar drie kwartier interessant. In de tweede helft ging iedereen zes of zeven keer wisselen. Dan gaat er toch een hoop 'weg' uit zo'n wedstrijd. Ik speel liever om de punten."
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
13 uur geleden