Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft volgens Ronald Koeman niet ongunstig geloot voor de tweede editie van de Nations League. "Het had zwaarder gekund' , zei de bondscoach in de Beurs van Berlage in Amsterdam, waar Oranje werd gekoppeld aan Italië, Bosnië-Herzegovina en Polen. "Het leuke van deze groep is dat het landen zijn, buiten Italië om, waar we nog niet tegen gespeeld hebben. Als je Duitsland en Frankrijk weer loot, is het gevoel anders. Het is wel even mooi geweest met de potjes tegen onze buren."
Nederland bleef Frankrijk en Duitsland bij de vorige Nations League verrassend voor en verloor later de finale van Portugal.
Italië was in juni 2018 tegenstander van Oranje in een oefenwedstrijd (1-1). Dat was voor Koeman zijn vierde duel als bondscoach. "Of we het nu met Italië moeten uitvechten? Misschien op voorhand wel. Maar er kan nog zoveel gebeuren in de periode totdat we deze wedstrijden gaan spelen. Het is ook een beetje vreemd dit, want volgens mij moeten we eerst nog het EK spelen. Laten we ons eerst daar op voorbereiden. Daarna zien we wel."
WK-kwalificatie
Koeman dacht dinsdag wel alvast even verder vooruit. "Als je je poule in de Nations League wint, ben je groepshoofd tijdens de loting voor de WK-kwalificatie. Dus dat is wel heel belangrijk."
Oranje speelde nog nooit tegen Bosnië-Herzegovina. Koeman: "Bosnië ken ik niet echt goed en we gaan ze op het EK in principe ook niet treffen. Ik ken de spits, Edin Dzeko. Hij speelt al een tijdje op het hoogste niveau. Polen is wat bekender. Met name door een speler als Lewandowski, die nog steeds bewijst een van de beste spitsen te zijn, als je kijkt naar zijn rendement."
De Nations League is qua opzet wat aangepast. Nederland speelt nu in een groep met vier landen in plaats van drie en speelt dus zes wedstrijden in plaats van vier. Koeman is daar wel voorstander van. "Het is gebleken dat oefenwedstrijden niet altijd leuk zijn. Ik vond die potjes altijd maar drie kwartier interessant. In de tweede helft ging iedereen zes of zeven keer wisselen. Dan gaat er toch een hoop 'weg' uit zo'n wedstrijd. Ik speel liever om de punten."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
11 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
18 uur geleden