Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'

Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft volgens Ronald Koeman niet ongunstig geloot voor de tweede editie van de Nations League. "Het had zwaarder gekund' , zei de bondscoach in de Beurs van Berlage in Amsterdam, waar Oranje werd gekoppeld aan Italië, Bosnië-Herzegovina en Polen. "Het leuke van deze groep is dat het landen zijn, buiten Italië om, waar we nog niet tegen gespeeld hebben. Als je Duitsland en Frankrijk weer loot, is het gevoel anders. Het is wel even mooi geweest met de potjes tegen onze buren."

Nederland bleef Frankrijk en Duitsland bij de vorige Nations League verrassend voor en verloor later de finale van Portugal.

Italië was in juni 2018 tegenstander van Oranje in een oefenwedstrijd (1-1). Dat was voor Koeman zijn vierde duel als bondscoach. "Of we het nu met Italië moeten uitvechten? Misschien op voorhand wel. Maar er kan nog zoveel gebeuren in de periode totdat we deze wedstrijden gaan spelen. Het is ook een beetje vreemd dit, want volgens mij moeten we eerst nog het EK spelen. Laten we ons eerst daar op voorbereiden. Daarna zien we wel."

WK-kwalificatie

Koeman dacht dinsdag wel alvast even verder vooruit. "Als je je poule in de Nations League wint, ben je groepshoofd tijdens de loting voor de WK-kwalificatie. Dus dat is wel heel belangrijk."

Oranje speelde nog nooit tegen Bosnië-Herzegovina. Koeman: "Bosnië ken ik niet echt goed en we gaan ze op het EK in principe ook niet treffen. Ik ken de spits, Edin Dzeko. Hij speelt al een tijdje op het hoogste niveau. Polen is wat bekender. Met name door een speler als Lewandowski, die nog steeds bewijst een van de beste spitsen te zijn, als je kijkt naar zijn rendement."

De Nations League is qua opzet wat aangepast. Nederland speelt nu in een groep met vier landen in plaats van drie en speelt dus zes wedstrijden in plaats van vier. Koeman is daar wel voorstander van. "Het is gebleken dat oefenwedstrijden niet altijd leuk zijn. Ik vond die potjes altijd maar drie kwartier interessant. In de tweede helft ging iedereen zes of zeven keer wisselen. Dan gaat er toch een hoop 'weg' uit zo'n wedstrijd. Ik speel liever om de punten."

Meer uit Voetbal

FIFA-baas: Trump reikt wereldbeker uit na finale WK voetbal

DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

3 uur geleden
FC Barcelona maand zonder geblesseerde Pedri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.

4 uur geleden
Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

8 uur geleden
Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

19 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

19 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

21 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

21 uur geleden