Bondscoach Koeman vindt loting Nations League 'niet ongunstig'
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft volgens Ronald Koeman niet ongunstig geloot voor de tweede editie van de Nations League. "Het had zwaarder gekund' , zei de bondscoach in de Beurs van Berlage in Amsterdam, waar Oranje werd gekoppeld aan Italië, Bosnië-Herzegovina en Polen. "Het leuke van deze groep is dat het landen zijn, buiten Italië om, waar we nog niet tegen gespeeld hebben. Als je Duitsland en Frankrijk weer loot, is het gevoel anders. Het is wel even mooi geweest met de potjes tegen onze buren."
Nederland bleef Frankrijk en Duitsland bij de vorige Nations League verrassend voor en verloor later de finale van Portugal.
Italië was in juni 2018 tegenstander van Oranje in een oefenwedstrijd (1-1). Dat was voor Koeman zijn vierde duel als bondscoach. "Of we het nu met Italië moeten uitvechten? Misschien op voorhand wel. Maar er kan nog zoveel gebeuren in de periode totdat we deze wedstrijden gaan spelen. Het is ook een beetje vreemd dit, want volgens mij moeten we eerst nog het EK spelen. Laten we ons eerst daar op voorbereiden. Daarna zien we wel."
WK-kwalificatie
Koeman dacht dinsdag wel alvast even verder vooruit. "Als je je poule in de Nations League wint, ben je groepshoofd tijdens de loting voor de WK-kwalificatie. Dus dat is wel heel belangrijk."
Oranje speelde nog nooit tegen Bosnië-Herzegovina. Koeman: "Bosnië ken ik niet echt goed en we gaan ze op het EK in principe ook niet treffen. Ik ken de spits, Edin Dzeko. Hij speelt al een tijdje op het hoogste niveau. Polen is wat bekender. Met name door een speler als Lewandowski, die nog steeds bewijst een van de beste spitsen te zijn, als je kijkt naar zijn rendement."
De Nations League is qua opzet wat aangepast. Nederland speelt nu in een groep met vier landen in plaats van drie en speelt dus zes wedstrijden in plaats van vier. Koeman is daar wel voorstander van. "Het is gebleken dat oefenwedstrijden niet altijd leuk zijn. Ik vond die potjes altijd maar drie kwartier interessant. In de tweede helft ging iedereen zes of zeven keer wisselen. Dan gaat er toch een hoop 'weg' uit zo'n wedstrijd. Ik speel liever om de punten."
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
2 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
4 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
5 uur geleden