Bondscoach Koeman van Oranje wil in voetsporen treden van Vogts
HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman kan op zijn eerste EK als bondscoach in de voetsporen treden van Berti Vogts. De Duitser werd vooralsnog als enige Europees kampioen als speler en trainer.
Vogts maakte deel uit van de selectie van West-Duitsland die in 1972 de Europese titel pakte. Hij kreeg geen speeltijd op dat toernooi. Als bondscoach leidde hij de Duitsers in 1996 naar de Europese titel.
Koeman werd in 1988 als basisspeler Europees kampioen met het Nederlands elftal. De Franse bondscoach Didier Deschamps veroverde in 2000 als speler de Europese titel. Hij heeft als trainer en speler de wereldtitel gewonnen.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
17 uur geleden