Bondscoach Koeman roept op tot actie tegen volle speelkalender
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman van het Nederlands elftal vindt dat trainers en spelers gezamenlijk moeten protesteren tegen de overvolle speelkalender voor topvoetballers. "Dat moet vanuit coaches en voetballers komen", zei de bondscoach van Oranje. "Ik was blij verrast toen een aantal spelers vertelde dat ze dit eigenlijk niet meer accepteren. Anders gebeurt het nooit. Er komen alleen maar meer wedstrijden. Iedere zomer is er iets, nu een WK voor clubs. Dat gaat nergens over, alleen om geld."
Middenvelder Rodri van Manchester City opperde dat spelers moesten gaan staken, vlak voordat hij zwaar geblesseerd raakte. "Dat zou niet direct moeten, denk ik", reageerde Koeman. "Maar er moet bereidheid zijn tot luisteren. Je hebt niet het gevoel dat je serieus genomen wordt. Er komen steeds meer wedstrijden. Dat moet echt een halt worden toegeroepen. Dat moet gemeenschappelijk, door spelers en trainers."
Koeman is niet van mening dat er te veel interlands zijn. "Want anders kan je alle nationale ploegen wel opdoeken", zei de bondscoach. "Ik heb het meer over dat WK voor clubs of nog meer duels in de Champions League. Ik weet dat topvoetballers heel goed worden betaald, maar het houdt een keer op."
Koeman stuurde als trainer van FC Barcelona middenvelder Pedri op vakantie toen het seizoen net was begonnen. "Dat doe je liever niet, want hij is een goede voetballer. Maar na een EK en Olympische Spelen had ook hij rust nodig."
Meer uit Voetbal
SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
33 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
4 uur geleden