Bondscoach Koeman roept op tot actie tegen volle speelkalender
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman van het Nederlands elftal vindt dat trainers en spelers gezamenlijk moeten protesteren tegen de overvolle speelkalender voor topvoetballers. "Dat moet vanuit coaches en voetballers komen", zei de bondscoach van Oranje. "Ik was blij verrast toen een aantal spelers vertelde dat ze dit eigenlijk niet meer accepteren. Anders gebeurt het nooit. Er komen alleen maar meer wedstrijden. Iedere zomer is er iets, nu een WK voor clubs. Dat gaat nergens over, alleen om geld."
Middenvelder Rodri van Manchester City opperde dat spelers moesten gaan staken, vlak voordat hij zwaar geblesseerd raakte. "Dat zou niet direct moeten, denk ik", reageerde Koeman. "Maar er moet bereidheid zijn tot luisteren. Je hebt niet het gevoel dat je serieus genomen wordt. Er komen steeds meer wedstrijden. Dat moet echt een halt worden toegeroepen. Dat moet gemeenschappelijk, door spelers en trainers."
Koeman is niet van mening dat er te veel interlands zijn. "Want anders kan je alle nationale ploegen wel opdoeken", zei de bondscoach. "Ik heb het meer over dat WK voor clubs of nog meer duels in de Champions League. Ik weet dat topvoetballers heel goed worden betaald, maar het houdt een keer op."
Koeman stuurde als trainer van FC Barcelona middenvelder Pedri op vakantie toen het seizoen net was begonnen. "Dat doe je liever niet, want hij is een goede voetballer. Maar na een EK en Olympische Spelen had ook hij rust nodig."
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.
37 minuten geledenMIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.
1 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Steven Berghuis sprak van een "goede eerste stap" na de gewonnen uitwedstrijd bij FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League (1-4). Het duel in Servië was de eerste officiële wedstrijd onder de nieuwe trainer Míchel.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen Ferencváros tot een goed einde te brengen. De ploeg van trainer John van den Brom ging met 1-2 onderuit in een nagenoeg volle Veste.
11 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Ajax is goed aan het nieuwe Europese seizoen begonnen. De club was in een uitwedstrijd veel te sterk voor FK Vojvodina (1-4) en heeft een goede uitgangspositie voor de return van volgende week in de Johan Cruijff ArenA voor een plek in de derde voorronde van de Conference League.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong stelt in een verklaring op Instagram dat zijn knieblessure op het WK "ernstiger was dan gedacht". De middenvelder van FC Barcelona speelde door met de kwetsuur omdat hij na informatie van de artsen van Oranje in de veronderstelling was dat het niet kon verergeren.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst staat om 20.00 uur aan de aftrap van het thuisduel van FC Twente met Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League. De spits is transfervrij overgekomen van Ajax en nam maar een korte vakantie na zijn optreden met Oranje op het WK.
13 uur geleden