Bondscoach Koeman roept op tot actie tegen volle speelkalender
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman van het Nederlands elftal vindt dat trainers en spelers gezamenlijk moeten protesteren tegen de overvolle speelkalender voor topvoetballers. "Dat moet vanuit coaches en voetballers komen", zei de bondscoach van Oranje. "Ik was blij verrast toen een aantal spelers vertelde dat ze dit eigenlijk niet meer accepteren. Anders gebeurt het nooit. Er komen alleen maar meer wedstrijden. Iedere zomer is er iets, nu een WK voor clubs. Dat gaat nergens over, alleen om geld."
Middenvelder Rodri van Manchester City opperde dat spelers moesten gaan staken, vlak voordat hij zwaar geblesseerd raakte. "Dat zou niet direct moeten, denk ik", reageerde Koeman. "Maar er moet bereidheid zijn tot luisteren. Je hebt niet het gevoel dat je serieus genomen wordt. Er komen steeds meer wedstrijden. Dat moet echt een halt worden toegeroepen. Dat moet gemeenschappelijk, door spelers en trainers."
Koeman is niet van mening dat er te veel interlands zijn. "Want anders kan je alle nationale ploegen wel opdoeken", zei de bondscoach. "Ik heb het meer over dat WK voor clubs of nog meer duels in de Champions League. Ik weet dat topvoetballers heel goed worden betaald, maar het houdt een keer op."
Koeman stuurde als trainer van FC Barcelona middenvelder Pedri op vakantie toen het seizoen net was begonnen. "Dat doe je liever niet, want hij is een goede voetballer. Maar na een EK en Olympische Spelen had ook hij rust nodig."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
8 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
10 uur geleden