Bondscoach Koeman roept op tot actie tegen volle speelkalender
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman van het Nederlands elftal vindt dat trainers en spelers gezamenlijk moeten protesteren tegen de overvolle speelkalender voor topvoetballers. "Dat moet vanuit coaches en voetballers komen", zei de bondscoach van Oranje. "Ik was blij verrast toen een aantal spelers vertelde dat ze dit eigenlijk niet meer accepteren. Anders gebeurt het nooit. Er komen alleen maar meer wedstrijden. Iedere zomer is er iets, nu een WK voor clubs. Dat gaat nergens over, alleen om geld."
Middenvelder Rodri van Manchester City opperde dat spelers moesten gaan staken, vlak voordat hij zwaar geblesseerd raakte. "Dat zou niet direct moeten, denk ik", reageerde Koeman. "Maar er moet bereidheid zijn tot luisteren. Je hebt niet het gevoel dat je serieus genomen wordt. Er komen steeds meer wedstrijden. Dat moet echt een halt worden toegeroepen. Dat moet gemeenschappelijk, door spelers en trainers."
Koeman is niet van mening dat er te veel interlands zijn. "Want anders kan je alle nationale ploegen wel opdoeken", zei de bondscoach. "Ik heb het meer over dat WK voor clubs of nog meer duels in de Champions League. Ik weet dat topvoetballers heel goed worden betaald, maar het houdt een keer op."
Koeman stuurde als trainer van FC Barcelona middenvelder Pedri op vakantie toen het seizoen net was begonnen. "Dat doe je liever niet, want hij is een goede voetballer. Maar na een EK en Olympische Spelen had ook hij rust nodig."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
59 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
7 uur geleden