Bondscoach Koeman roept op tot actie tegen volle speelkalender
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman van het Nederlands elftal vindt dat trainers en spelers gezamenlijk moeten protesteren tegen de overvolle speelkalender voor topvoetballers. "Dat moet vanuit coaches en voetballers komen", zei de bondscoach van Oranje. "Ik was blij verrast toen een aantal spelers vertelde dat ze dit eigenlijk niet meer accepteren. Anders gebeurt het nooit. Er komen alleen maar meer wedstrijden. Iedere zomer is er iets, nu een WK voor clubs. Dat gaat nergens over, alleen om geld."
Middenvelder Rodri van Manchester City opperde dat spelers moesten gaan staken, vlak voordat hij zwaar geblesseerd raakte. "Dat zou niet direct moeten, denk ik", reageerde Koeman. "Maar er moet bereidheid zijn tot luisteren. Je hebt niet het gevoel dat je serieus genomen wordt. Er komen steeds meer wedstrijden. Dat moet echt een halt worden toegeroepen. Dat moet gemeenschappelijk, door spelers en trainers."
Koeman is niet van mening dat er te veel interlands zijn. "Want anders kan je alle nationale ploegen wel opdoeken", zei de bondscoach. "Ik heb het meer over dat WK voor clubs of nog meer duels in de Champions League. Ik weet dat topvoetballers heel goed worden betaald, maar het houdt een keer op."
Koeman stuurde als trainer van FC Barcelona middenvelder Pedri op vakantie toen het seizoen net was begonnen. "Dat doe je liever niet, want hij is een goede voetballer. Maar na een EK en Olympische Spelen had ook hij rust nodig."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
6 uur geleden