Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman overlaadt Simons vlak voor EK met complimenten

Bondscoach Koeman overlaadt Simons vlak voor EK met complimenten

HAMBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over de manier waarop Xavi Simons zich tijdens de voorbereiding op het EK bij het Nederlands elftal manifesteert. "Hij is een van de grootste talenten die we op dit moment hebben", zei hij op een afsluitende persconferentie voor het eerste duel van Oranje met Polen van zondag op het EK.

De 21-jarige Simons maakte afgelopen maandag zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg. Hij deed dat in zijn veertiende interland, een oefenduel met IJsland (4-0). "Hij heeft op vroege leeftijd al in veel wedstrijden als basisspeler gespeeld. Hij maakt een ontwikkeling door en bij een jonge speler gaat dat altijd met ups en downs, zeker bij een nationaal team", zei Koeman.

Simons heeft er een concurrent bij voor zijn plek rechts voorin bij Oranje. De snelle Jeremie Frimpong was een van de meest opvallende spelers in de voorbereiding van Nederland op het EK. "We hebben er alle vertrouwen in dat Simons een heel goed EK gaat spelen", zei de bondscoach van Nederland. "Hij is een speler met creativiteit en snelheid. Ik heb weleens de opmerking gemaakt dat hij acties durft te maken, maar hij heeft ook de ontwikkeling en ervaring om te weten wanneer hij dat wel en niet kan doen. We zijn superblij met zo'n speler in de selectie. Buiten dat hij nu al veel speelt, is hij iemand voor de toekomst van het nationale team."

Meer uit Voetbal

AZ verliest van Juventus, mede dankzij doelpunt Teun Koopmeiners

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.

51 minuten geleden
FC Twente neemt na rust afstand van Pafos en wint ook derde duel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.

1 uur geleden
Arokodare leeft na twee treffers met vertrouwen toe naar Twente

HERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.

1 uur geleden
Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

2 uur geleden
FIFA-baas Infantino bedankt Ronaldo voor momenten bij Portugal

ZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.

3 uur geleden
NEC boekt tegen Omonia Nicosia tweede zege in Europa League

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.

3 uur geleden
Vuurwerk voor uitduel met Midtjylland afkomstig uit vak Ajaxfans

HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.

3 uur geleden