Bondscoach Koeman: nu niet praten over rentree Robben in Oranje
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman wil niet vooruitlopen op een mogelijke rentree van Arjen Robben bij het Nederlands elftal. "Laten we nu eerst wachten totdat hij echt gaat spelen bij FC Groningen", zei hij bij Studio Sport. "En dan moeten we kijken of hij een meerwaarde heeft voor de Nederlandse competitie. Daarna kijken we weer of dat leidt tot nieuw contact."
Koeman heeft Robben vorig jaar nog opgezocht in München. "Hij heeft toen aangeven dat hij wilde stoppen als international", vertelde de bondscoach. "Laten we het aankijken. Maar voor FC Groningen is het geweldig. Die club heeft mindere seizoenen achter de rug met minder publiek op de tribune. Dan is de terugkeer van Robben geweldig. Laten we hopen dat hij zijn niveau weer haalt."
Supporters van FC Utrecht hopen dat Wesley Sneijder ook voor het eerst voor hun club gaat uitkomen. "Dat is moeilijk als je er zo lang uit bent", zei Koeman. "Ik geloof daar niet in. ik zie dat niet gebeuren."
Het Nederlands elftal komt begin september weer bij elkaar voor wedstrijden in de Nations League tegen Polen en Italië. Het nieuwe seizoen van de eredivisie is dan nog niet eens begonnen. "Ik hoop dat de spelers uit de eredivisie dan al veel oefenwedstrijden hebben gespeeld. Maar anders zal ik zeker naar ritme en vorm moeten kijken als ik spelers ga selecteren", stelde de bondscoach.
Koeman vreest dat veel voetballers na de zomer overbelast raken door de vele duels die ze moeten spelen. De bondscoach herhaalde nogmaals dat hij het Nederlands elftal volgend jaar op het EK wil leiden. Barcelona hoeft op korte termijn niet bij hem aan te kloppen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
5 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
10 uur geleden