Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman neemt Timber, Maatsen en Olij niet mee naar EK

Bondscoach Koeman neemt Timber, Maatsen en Olij niet mee naar EK

ZEIST (ANP) - Quinten Timber, Ian Maatsen en Nick Olij gaan niet met het Nederlands elftal naar het EK in Duitsland. Zij ontbreken in de selectie van 26 spelers die bondscoach Ronald Koeman heeft vrijgegeven. Het drietal maakte wel deel uit van een voorlopige groep van 30 internationals, net als de geblesseerde Marten de Roon die maandag afhaakte.

Koeman heeft zijn selectie van 23 veldspelers en drie doelmannen bekendgemaakt na een driedaagse trainingsstage met zeventien internationals in Zeist. Hij geeft zijn spelers nu twee dagen vrij en hervat zaterdag met een groot deel van zijn selectie de voorbereiding op de Europese eindronde. Koeman geeft woensdag vanaf 16.15 uur op een persconferentie uitleg over zijn spelersgroep voor het zeventiende EK voetbal.

Timber was de afgelopen dagen onvoldoende fit om met de nationale selectie te trainen. Maatsen neemt het zaterdag met Borussia Dortmund op tegen Real Madrid in de finale van de Champions League, maar Koeman heeft met Daley Blind en Micky van de Ven al twee andere linksbacks in zijn selectie zitten. Doelmannen Bart Verbruggen, Mark Flekken en Justin Bijlow krijgen onder de lat de voorkeur boven Olij.

Alle 24 deelnemers moeten hun definitieve EK-selectie uiterlijk op 7 juni bij de UEFA inleveren. Als een speler daarna nog serieus geblesseerd raakt, dan mag er na goedkeuring van de UEFA voor de eerste groepswedstrijd van 16 juni tegen Polen nog een vervanger worden opgeroepen. Doelmannen mogen tot de tweede groepswedstrijd van 21 juni tegen Frankrijk worden vervangen.

Oranje oefent voor de Europese eindronde nog tegen Canada (6 juni) en IJsland (10 juni) in De Kuip. Het Nederlands elftal vertrekt op 11 juni naar Wolfsburg, waar de ploeg tijdens het EK traint en verblijft.

Selectie Nederlands elftal:

Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion).

Defensie: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Girona FC), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) en Stefan de Vrij (Internazionale),

Middenveld: Ryan Gravenberch (Liverpool), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Tijjani Reijnders (AC Milan), Jerdy Schouten (PSV), Joey Veerman (PSV) en Georginio Wijnaldum (Al Ettifaq).

Aanval: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (RB Leipzig) en Wout Weghorst (TSG 1899 Hoffenheim)

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

3 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

7 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

7 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

7 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

7 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

9 uur geleden