Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

WOLFSBURG (ANP) - Memphis Depay is woensdag zeer waarschijnlijk de spits van het Nederlands elftal in de halve finale van het EK tegen Engeland. "Memphis is mijn spits", zei bondscoach Ronald Koeman tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje vlak bij het spelershotel van de nationale ploeg in Wolfsburg.

Depay maakte tot nu toe één doelpunt op het EK en leverde de assist voor de gelijkmaker van Stefan de Vrij in de gewonnen kwartfinale tegen Turkije (2-1). Oranje slaagde er pas in de Turken onder druk te zetten toen de ingevallen Wout Weghorst als spits ging voetballen en Depay de aanvallendste middenvelder van Oranje werd.

Maar voor Koeman is die combinatie geen optie voor aan het begin van een wedstrijd. "In principe niet", zei de bondscoach, zonder zijn opstelling voor de halve finale tegen de Engelsen bekend te maken. "Ik speel het liefst met drie middenvelders en Depay is geen middenvelder. En als we voorin de zijkanten bezet houden, dan zouden we op die manier met maar liefst vier aanvallers spelen. Maar in het verloop van de wedstrijd kan die combinatie wel, zeker als we op achterstand staan. Turkije moest een voorsprong verdedigen en ging met Weghorst erbij ver naar achteren."

Koeman erkende wel dat Depay soms beter kan dan hij op dit EK heeft laten zien. "Maar dat heeft ook met de spelers om hem heen te maken. Ik heb Memphis bij Atlético Madrid ook als diepe spits zien spelen, met Griezmann achter hem. Dan zag ik hem wel vaak diep gaan. Daar praat ik wel met hem over. Als we Europees kampioen willen worden, dan moeten spelers met exceptionele kwaliteiten opstaan."

Meer uit Voetbal

Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

13 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

14 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

14 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

14 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

16 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

16 uur geleden
Meerdink maakt in tweede interland eerste treffers voor Oranje

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.

17 uur geleden