Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

WOLFSBURG (ANP) - Memphis Depay is woensdag zeer waarschijnlijk de spits van het Nederlands elftal in de halve finale van het EK tegen Engeland. "Memphis is mijn spits", zei bondscoach Ronald Koeman tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje vlak bij het spelershotel van de nationale ploeg in Wolfsburg.

Depay maakte tot nu toe één doelpunt op het EK en leverde de assist voor de gelijkmaker van Stefan de Vrij in de gewonnen kwartfinale tegen Turkije (2-1). Oranje slaagde er pas in de Turken onder druk te zetten toen de ingevallen Wout Weghorst als spits ging voetballen en Depay de aanvallendste middenvelder van Oranje werd.

Maar voor Koeman is die combinatie geen optie voor aan het begin van een wedstrijd. "In principe niet", zei de bondscoach, zonder zijn opstelling voor de halve finale tegen de Engelsen bekend te maken. "Ik speel het liefst met drie middenvelders en Depay is geen middenvelder. En als we voorin de zijkanten bezet houden, dan zouden we op die manier met maar liefst vier aanvallers spelen. Maar in het verloop van de wedstrijd kan die combinatie wel, zeker als we op achterstand staan. Turkije moest een voorsprong verdedigen en ging met Weghorst erbij ver naar achteren."

Koeman erkende wel dat Depay soms beter kan dan hij op dit EK heeft laten zien. "Maar dat heeft ook met de spelers om hem heen te maken. Ik heb Memphis bij Atlético Madrid ook als diepe spits zien spelen, met Griezmann achter hem. Dan zag ik hem wel vaak diep gaan. Daar praat ik wel met hem over. Als we Europees kampioen willen worden, dan moeten spelers met exceptionele kwaliteiten opstaan."

Meer uit Voetbal

Pochettino claimt titel uit 2016/2017 voor Spurs na straf Chelsea

LONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mauricio Pochettino vindt dat Chelsea de titel in de Premier League van het seizoen 2016/2017 moet worden afgenomen. Tottenham Hotspur, de nummer twee in die jaargang, moet vervolgens de titel worden toegekend. De huidige bondscoach van de Verenigde Staten was in het bewuste seizoen de coach van de Spurs.

28 minuten geleden
PEC: geen extra maatregelen om Feyenoord-fans te weren op tribune

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle neemt geen extra maatregelen om Feyenoord-supporters te weren in de thuisvakken in de Eredivisiewedstrijd tussen beide clubs van zondag. Dat zei een woordvoerder van PEC donderdag tegen het ANP. Feyenoord besloot na het vuurwerkgeweld in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur in augustus geen uitsupporters mee te nemen naar de wedstrijden tegen NEC en PEC.

40 minuten geleden
Supporters Utrecht mogen naar uitwedstrijd, maar alleen per bus

UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.

6 uur geleden
Liverpool verslaat Atlético Madrid bij start Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.

14 uur geleden
PSG begint Champions League met ruime zege op Slovan Bratislava

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.

14 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is nu beste ploeg van de wereld

BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.

15 uur geleden
Valente baalt van tegentreffers, maar geniet ook van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."

16 uur geleden