Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

WOLFSBURG (ANP) - Memphis Depay is woensdag zeer waarschijnlijk de spits van het Nederlands elftal in de halve finale van het EK tegen Engeland. "Memphis is mijn spits", zei bondscoach Ronald Koeman tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje vlak bij het spelershotel van de nationale ploeg in Wolfsburg.

Depay maakte tot nu toe één doelpunt op het EK en leverde de assist voor de gelijkmaker van Stefan de Vrij in de gewonnen kwartfinale tegen Turkije (2-1). Oranje slaagde er pas in de Turken onder druk te zetten toen de ingevallen Wout Weghorst als spits ging voetballen en Depay de aanvallendste middenvelder van Oranje werd.

Maar voor Koeman is die combinatie geen optie voor aan het begin van een wedstrijd. "In principe niet", zei de bondscoach, zonder zijn opstelling voor de halve finale tegen de Engelsen bekend te maken. "Ik speel het liefst met drie middenvelders en Depay is geen middenvelder. En als we voorin de zijkanten bezet houden, dan zouden we op die manier met maar liefst vier aanvallers spelen. Maar in het verloop van de wedstrijd kan die combinatie wel, zeker als we op achterstand staan. Turkije moest een voorsprong verdedigen en ging met Weghorst erbij ver naar achteren."

Koeman erkende wel dat Depay soms beter kan dan hij op dit EK heeft laten zien. "Maar dat heeft ook met de spelers om hem heen te maken. Ik heb Memphis bij Atlético Madrid ook als diepe spits zien spelen, met Griezmann achter hem. Dan zag ik hem wel vaak diep gaan. Daar praat ik wel met hem over. Als we Europees kampioen willen worden, dan moeten spelers met exceptionele kwaliteiten opstaan."

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

2 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

4 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

14 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

17 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

21 uur geleden