Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

Bondscoach Koeman: Memphis is mijn spits

WOLFSBURG (ANP) - Memphis Depay is woensdag zeer waarschijnlijk de spits van het Nederlands elftal in de halve finale van het EK tegen Engeland. "Memphis is mijn spits", zei bondscoach Ronald Koeman tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje vlak bij het spelershotel van de nationale ploeg in Wolfsburg.

Depay maakte tot nu toe één doelpunt op het EK en leverde de assist voor de gelijkmaker van Stefan de Vrij in de gewonnen kwartfinale tegen Turkije (2-1). Oranje slaagde er pas in de Turken onder druk te zetten toen de ingevallen Wout Weghorst als spits ging voetballen en Depay de aanvallendste middenvelder van Oranje werd.

Maar voor Koeman is die combinatie geen optie voor aan het begin van een wedstrijd. "In principe niet", zei de bondscoach, zonder zijn opstelling voor de halve finale tegen de Engelsen bekend te maken. "Ik speel het liefst met drie middenvelders en Depay is geen middenvelder. En als we voorin de zijkanten bezet houden, dan zouden we op die manier met maar liefst vier aanvallers spelen. Maar in het verloop van de wedstrijd kan die combinatie wel, zeker als we op achterstand staan. Turkije moest een voorsprong verdedigen en ging met Weghorst erbij ver naar achteren."

Koeman erkende wel dat Depay soms beter kan dan hij op dit EK heeft laten zien. "Maar dat heeft ook met de spelers om hem heen te maken. Ik heb Memphis bij Atlético Madrid ook als diepe spits zien spelen, met Griezmann achter hem. Dan zag ik hem wel vaak diep gaan. Daar praat ik wel met hem over. Als we Europees kampioen willen worden, dan moeten spelers met exceptionele kwaliteiten opstaan."

Meer uit Voetbal

PSV'ers Dest en Pepi in Amerikaanse selectie voor oefenduels

FAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.

49 minuten geleden
Engelse bond eist inzage in stukken omstreden WK-plan van FIFA

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.

1 uur geleden
Marokkaanse bondscoach: Amrabat ontevreden vanwege speeltijd

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.

2 uur geleden
Ajacied Ouazane (17) voor het eerst opgeroepen voor Marokko

RABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.

5 uur geleden
Debuterende Klopp roept Ter Stegen op voor interland tegen Oranje

FRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.

8 uur geleden
Bogarde volgt Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.

8 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met honderdste doelpunt aan Campeones Cup

MIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.

9 uur geleden