Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman maakt selectie van Oranje voor EK bekend

Bondscoach Koeman maakt selectie van Oranje voor EK bekend

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal maakt zijn selectie van 26 spelers voor het EK bekend. Hij licht zijn spelerslijst toe tijdens een persconferentie die rond 16.15 uur in Zeist begint.

De voorlopige selectie van Oranje bestaat uit 29 internationals, na het wegvallen van de geblesseerde Marten de Roon. Koeman traint woensdagmiddag eerst nog voor de derde dag op rij met internationals die het seizoen met hun club al minimaal een week geleden hebben afgesloten.

Koeman moet zijn definitieve EK-selectie op 7 juni bij de UEFA inleveren. Als een speler daarna nog serieus geblesseerd raakt, dan mag er na goedkeuring van de UEFA voor de eerste groepswedstrijd van 16 juni tegen Polen nog een vervanger worden opgeroepen. Doelmannen mogen tot de tweede groepswedstrijd van 21 juni tegen Frankrijk worden vervangen.

Koeman geeft zijn internationals donderdag en vrijdag vrij. Oranje komt zaterdag weer bijeen voor een open training met publiek waarvoor alle beschikbare 2000 tickets snel waren verkocht. Donyell Malen en Ian Maatsen komen zaterdag nog in actie met Borussia Dortmund tegen Real Madrid in de finale van de Champions League.

Ook Tijjani Reijnders en Teun Koopmeiners melden zich later in Zeist. Reijnders oefent op 31 mei nog met AC Milan tegen AS Roma in het Australische Perth. Koopmeiners heeft voor zaterdag met Atalanta nog een uitgestelde competitiewedstrijd tegen Fiorentina op het programma staan.

Oranje oefent voor vertrek naar Duitsland nog tegen Canada (6 juni) en IJsland (10 juni) in De Kuip

Meer uit Sport

Baanrenster Van de Wouw op WK naar kwartfinales sprinttoernooi

SANTIAGO (ANP) - Baanrenster Hetty van de Wouw is donderdag bij de WK in Chili doorgedrongen tot de kwartfinales van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse versloeg in de tweede ronde de Tsjechische Veronika Jabornikova.

1 uur geleden
Baanrenners Lavreysen en Hoogland op WK naar halve finales keirin

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de halve finales van het onderdeel keirin. Hoogland werd derde in zijn heat, regerend olympisch kampioen Lavreysen behaalde niet veel later hetzelfde resultaat. Een plaats bij de beste vier was nodig voor een vervolg op de piste van Santiago.

1 uur geleden
3 jaar dopingschorsing wereldrecordhoudster marathon Chepngetich

MONACO (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is voor drie jaar geschorst. De wereldrecordhoudster op de marathon heeft toegegeven dat ze een verboden middel heeft gebruikt. Door haar bekentenis heeft de Athletics Integrity Unit (AIU) haar dopingschorsing met een jaar gereduceerd. Normaal gesproken geldt een schorsing van vier jaar.

2 uur geleden
Lavreysen op WK baan alsnog naar kwartfinales keirin

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili via een omweg alsnog geplaatst voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen, maar won zijn race in de herkansingen, waarin telkens vier renners reden om één ticket.

2 uur geleden
Basketbalcoach en guard uit NBA gearresteerd wegens gokpraktijken

MIAMI (ANP/RTR) - Trainer Chauncey Billups van de basketballers van Portland Trail Blazers en guard Terry Rozier van Miami Heat zijn gearresteerd. Ze worden verdacht van illegale gokpraktijken.

2 uur geleden
Baanrenster Van de Wouw op WK snel in kwalificaties sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili rechtstreeks geplaatst voor de tweede ronde van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse was in de kwalificaties over 200 meter goed voor de tweede tijd: 10,339. De snelste vier vrouwen mogen de eerste ronde overslaan.

3 uur geleden
Lavreysen op WK baan naar herkansingen op onderdeel keirin

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen moet zich bij de WK baanwielrennen in Chili via de herkansingen zien te plaatsen voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen.

3 uur geleden