Bondscoach Koeman kiest tegen Ieren voor Wieffer en Malen
DUBLIN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn basisopstelling voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland op drie plaatsen gewijzigd in vergelijking met het met 3-0 gewonnen duel met Griekenland van donderdag.
Marten de Roon van Atalanta is na een vrij tegenvallend optreden zijn plek op het middenveld kwijt. Feyenoorder Mats Wieffer vervangt hem. Voorin kiest Koeman voor de snelle Donyell Malen in plaats van de meer balvaste en kopsterke Wout Weghorst. De bondscoach houdt er vermoedelijk rekening mee dat de Ieren, die spelen voor hun laatste kans, voor de aanval gaan. In dat geval ligt de ruimte voor Nederland in de omschakeling.
Hamstring
Verder neemt Matthijs de Ligt van Bayern München achterin de plek in van Feyenoorder Lutsharel Geertruida, die zich zaterdag tijdens de afsluitende training in het Aviva Stadium blesseerde.
Nathan Aké blijkt fit genoeg en begint samen met De Ligt en aanvoerder Virgil van Dijk in de defensie. Aké deed tegen Griekenland alleen de eerste helft mee omdat hij last kreeg van zijn hamstring. Stefan de Vrij verving hem toen.
Frankrijk koploper
Aké was vrijdag tijdens de uitlooptraining in Zeist wel van de partij, maar Koeman wilde zondag eerst afwachten hoe de Hagenaar de laatste training in het Aviva Stadium heeft verwerkt. Dat gaf de bondscoach voldoende zekerheid.
De aftrap tussen Ierland en Oranje is om 20.45 uur Nederlandse tijd. Bij winst zet het elftal van Koeman een aardige stap richting het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Frankrijk is koploper in poule B met 15 punten uit vijf duels. Nederland volgt op de tweede plaats met 6 punten uit drie wedstrijden. Griekenland is derde met 6 punten na vier duels en Ierland staat op de vierde plek met 3 punten uit vier duels.
De nummers 1 en 2 plaatsen zich rechtstreeks voor het EK.
Opstelling Nederland: Flekken; De Ligt, Van Dijk en Aké; Dumfries, Wieffer, De Jong en Blind; Simons, Malen en Gakpo.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
2 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
3 uur geleden