Bondscoach Koeman is vooral erg trots op Oranje
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman wilde na de zwaarbevochten zege van Nederland op Turkije (2-1) in de kwartfinale van het EK niet te lang stilstaan bij het matige spel van Oranje in het Olympiastadion van Berlijn. "We hebben ons teruggevochten na een slechte fase en winnen de wedstrijd", analyseerde hij. "Misschien met een beetje geluk op het einde, maar we hebben wel thuis gegeven. We staan in de halve finale van het EK en dat had niemand verwacht."
Koeman was zo opgelucht na het laatste fluitsignaal dat hij eerst meedanste op het nummer "Wij houden van Oranje" van André Hazes en vervolgens met zijn spelers vlak voor de tribunes met Nederlandse fans van links naar rechts ging. "Ik ben super trots", zei de bondscoach even later in de perszaal van het Olympiastadion. "We staan als klein land in de halve finale, samen met Engeland, Frankrijk en Spanje. Dat is heel speciaal. Woensdag strijden we tegen Engeland om een plek in de finale. We krijgen wel eens het verwijt dat we geen groot hart hebben. Maar dat hadden we in deze wedstrijd wel."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
18 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
19 uur geleden