Bondscoach Koeman is vooral erg trots op Oranje
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman wilde na de zwaarbevochten zege van Nederland op Turkije (2-1) in de kwartfinale van het EK niet te lang stilstaan bij het matige spel van Oranje in het Olympiastadion van Berlijn. "We hebben ons teruggevochten na een slechte fase en winnen de wedstrijd", analyseerde hij. "Misschien met een beetje geluk op het einde, maar we hebben wel thuis gegeven. We staan in de halve finale van het EK en dat had niemand verwacht."
Koeman was zo opgelucht na het laatste fluitsignaal dat hij eerst meedanste op het nummer "Wij houden van Oranje" van André Hazes en vervolgens met zijn spelers vlak voor de tribunes met Nederlandse fans van links naar rechts ging. "Ik ben super trots", zei de bondscoach even later in de perszaal van het Olympiastadion. "We staan als klein land in de halve finale, samen met Engeland, Frankrijk en Spanje. Dat is heel speciaal. Woensdag strijden we tegen Engeland om een plek in de finale. We krijgen wel eens het verwijt dat we geen groot hart hebben. Maar dat hadden we in deze wedstrijd wel."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
12 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden