Bondscoach Koeman is na uitschakeling trots op Oranje
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman baalt van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland op het EK (1-2). "Het lag heel dicht bij elkaar, dat voelden we", zei hij. "Maar ik denk ook dat iedereen trots mag zijn op dit elftal. Dat blijkt ook wel, als je kijkt naar het aantal supporters dat voor ons naar Duitsland is gereisd. Dat is ongelooflijk."
"We hadden het in de eerste helft heel lastig met Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka", zei Koeman die vervolgens Joey Veerman liet invallen voor de geblesseerde Memphis Depay en Donyell Malen naar de kant haalde voor Wout Weghorst. "Daarna kregen we meer grip op de wedstrijd", zei Koeman. "Ik vond ons de laatste twintig minuten van de wedstrijd de betere ploeg, maar toen maakte Ollie Watkins in de slotminuut plotseling een mooi doelpunt. Toen was het over, dat was de knock-out."
"Maar ik kan mijn spelers weinig kwalijk nemen", zei de bondscoach van Nederland. "Ze hebben gevochten als leeuwen. Natuurlijk hebben we niet alleen maar goede dingen gedaan op dit EK. Maar we zijn er wel steeds weer voor gegaan, eigenlijk vanaf 27 mei toen we bijeenkwamen. Het is een geweldig toernooi geweest. Misschien hebben we wel het maximale uit deze selectie gehaald. Helaas waren ook best veel jongens door blessures niet beschikbaar. Ik kijk ook positief naar de toekomst. Er komen weer geblesseerde spelers terug en ik zie hoe jongens zich op dit EK hebben ontwikkeld."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach RĂºben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
15 uur geleden