Bondscoach Koeman is na uitschakeling trots op Oranje
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman baalt van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland op het EK (1-2). "Het lag heel dicht bij elkaar, dat voelden we", zei hij. "Maar ik denk ook dat iedereen trots mag zijn op dit elftal. Dat blijkt ook wel, als je kijkt naar het aantal supporters dat voor ons naar Duitsland is gereisd. Dat is ongelooflijk."
"We hadden het in de eerste helft heel lastig met Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka", zei Koeman die vervolgens Joey Veerman liet invallen voor de geblesseerde Memphis Depay en Donyell Malen naar de kant haalde voor Wout Weghorst. "Daarna kregen we meer grip op de wedstrijd", zei Koeman. "Ik vond ons de laatste twintig minuten van de wedstrijd de betere ploeg, maar toen maakte Ollie Watkins in de slotminuut plotseling een mooi doelpunt. Toen was het over, dat was de knock-out."
"Maar ik kan mijn spelers weinig kwalijk nemen", zei de bondscoach van Nederland. "Ze hebben gevochten als leeuwen. Natuurlijk hebben we niet alleen maar goede dingen gedaan op dit EK. Maar we zijn er wel steeds weer voor gegaan, eigenlijk vanaf 27 mei toen we bijeenkwamen. Het is een geweldig toernooi geweest. Misschien hebben we wel het maximale uit deze selectie gehaald. Helaas waren ook best veel jongens door blessures niet beschikbaar. Ik kijk ook positief naar de toekomst. Er komen weer geblesseerde spelers terug en ik zie hoe jongens zich op dit EK hebben ontwikkeld."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
4 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
10 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
12 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
13 uur geleden