Bondscoach Koeman is na uitschakeling trots op Oranje
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman baalt van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland op het EK (1-2). "Het lag heel dicht bij elkaar, dat voelden we", zei hij. "Maar ik denk ook dat iedereen trots mag zijn op dit elftal. Dat blijkt ook wel, als je kijkt naar het aantal supporters dat voor ons naar Duitsland is gereisd. Dat is ongelooflijk."
"We hadden het in de eerste helft heel lastig met Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka", zei Koeman die vervolgens Joey Veerman liet invallen voor de geblesseerde Memphis Depay en Donyell Malen naar de kant haalde voor Wout Weghorst. "Daarna kregen we meer grip op de wedstrijd", zei Koeman. "Ik vond ons de laatste twintig minuten van de wedstrijd de betere ploeg, maar toen maakte Ollie Watkins in de slotminuut plotseling een mooi doelpunt. Toen was het over, dat was de knock-out."
"Maar ik kan mijn spelers weinig kwalijk nemen", zei de bondscoach van Nederland. "Ze hebben gevochten als leeuwen. Natuurlijk hebben we niet alleen maar goede dingen gedaan op dit EK. Maar we zijn er wel steeds weer voor gegaan, eigenlijk vanaf 27 mei toen we bijeenkwamen. Het is een geweldig toernooi geweest. Misschien hebben we wel het maximale uit deze selectie gehaald. Helaas waren ook best veel jongens door blessures niet beschikbaar. Ik kijk ook positief naar de toekomst. Er komen weer geblesseerde spelers terug en ik zie hoe jongens zich op dit EK hebben ontwikkeld."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
14 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
18 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden