Bondscoach Koeman is na uitschakeling trots op Oranje
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman baalt van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland op het EK (1-2). "Het lag heel dicht bij elkaar, dat voelden we", zei hij. "Maar ik denk ook dat iedereen trots mag zijn op dit elftal. Dat blijkt ook wel, als je kijkt naar het aantal supporters dat voor ons naar Duitsland is gereisd. Dat is ongelooflijk."
"We hadden het in de eerste helft heel lastig met Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka", zei Koeman die vervolgens Joey Veerman liet invallen voor de geblesseerde Memphis Depay en Donyell Malen naar de kant haalde voor Wout Weghorst. "Daarna kregen we meer grip op de wedstrijd", zei Koeman. "Ik vond ons de laatste twintig minuten van de wedstrijd de betere ploeg, maar toen maakte Ollie Watkins in de slotminuut plotseling een mooi doelpunt. Toen was het over, dat was de knock-out."
"Maar ik kan mijn spelers weinig kwalijk nemen", zei de bondscoach van Nederland. "Ze hebben gevochten als leeuwen. Natuurlijk hebben we niet alleen maar goede dingen gedaan op dit EK. Maar we zijn er wel steeds weer voor gegaan, eigenlijk vanaf 27 mei toen we bijeenkwamen. Het is een geweldig toernooi geweest. Misschien hebben we wel het maximale uit deze selectie gehaald. Helaas waren ook best veel jongens door blessures niet beschikbaar. Ik kijk ook positief naar de toekomst. Er komen weer geblesseerde spelers terug en ik zie hoe jongens zich op dit EK hebben ontwikkeld."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden