Bondscoach Koeman is na uitschakeling trots op Oranje
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman baalt van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland op het EK (1-2). "Het lag heel dicht bij elkaar, dat voelden we", zei hij. "Maar ik denk ook dat iedereen trots mag zijn op dit elftal. Dat blijkt ook wel, als je kijkt naar het aantal supporters dat voor ons naar Duitsland is gereisd. Dat is ongelooflijk."
"We hadden het in de eerste helft heel lastig met Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka", zei Koeman die vervolgens Joey Veerman liet invallen voor de geblesseerde Memphis Depay en Donyell Malen naar de kant haalde voor Wout Weghorst. "Daarna kregen we meer grip op de wedstrijd", zei Koeman. "Ik vond ons de laatste twintig minuten van de wedstrijd de betere ploeg, maar toen maakte Ollie Watkins in de slotminuut plotseling een mooi doelpunt. Toen was het over, dat was de knock-out."
"Maar ik kan mijn spelers weinig kwalijk nemen", zei de bondscoach van Nederland. "Ze hebben gevochten als leeuwen. Natuurlijk hebben we niet alleen maar goede dingen gedaan op dit EK. Maar we zijn er wel steeds weer voor gegaan, eigenlijk vanaf 27 mei toen we bijeenkwamen. Het is een geweldig toernooi geweest. Misschien hebben we wel het maximale uit deze selectie gehaald. Helaas waren ook best veel jongens door blessures niet beschikbaar. Ik kijk ook positief naar de toekomst. Er komen weer geblesseerde spelers terug en ik zie hoe jongens zich op dit EK hebben ontwikkeld."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
12 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
16 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
16 uur geleden