Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman is geschrokken van het niveau van Ajax

Bondscoach Koeman is geschrokken van het niveau van Ajax

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal schrikt als hij Ajax ziet voetballen. "Het is wel gek wat daar gebeurt", zei hij. "Ik schrik van dat niveau. AZ heeft zoveel spelers verloren. En ze winnen zo simpel bij Ajax. De situatie is daar echt heel moeilijk. Verder kan ik er weinig over zeggen. Ik sta te ver weg."

Koeman weet niet of het dit seizoen nog goed komt met Ajax, de huidige nummer 16 van de Eredivisie. "De spelersgroep blijft voorlopig hetzelfde", zei de bondscoach, die weinig over trainer Maurice Steijn wilde zeggen.

Koeman zou het niet gek vinden als Ajax voor een systeem met drie centrale verdedigers zou kiezen. "Als er problemen binnen je elftal zijn, dan moet je eerst achterin beginnen om te zorgen dat je geen ruimtes weggeeft", zei hij.

Steijn vertelde zondag na de nederlaag tegen AZ (1-2) dat hij snel een gesprek verwacht met Louis van Gaal die Ajax op technisch gebied gaat adviseren. Koeman was hoofdtrainer van Ajax toen Van Gaal daar als technisch directeur werkte. "Bij mij werkte hij niet op afstand. Als trainer van Ajax werd ik door hem overhoord."

Meer uit Voetbal

Spanje boekt tegen Tsjechië derde zege in Nations League

OVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.

44 minuten geleden
Dallinga loopt kruisbandblessure op in oefenduel 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.

1 uur geleden
Fernandes roemt Ronaldo als symbool van het Portugese voetbal

PORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.

2 uur geleden
Engeland verslaat weerloos Kroatië met 7-0 in Nations League

RIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.

3 uur geleden
De Jong maakt rentree op trainingsveld bij Barcelona na blessure

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.

5 uur geleden
Persconferentie Ierland voor duel met Israël abrupt afgebroken

BAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.

6 uur geleden
Vele tegendoelpunten zijn steeds meer een thema bij Oranje

ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.

7 uur geleden