Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman is geschrokken van het niveau van Ajax

Bondscoach Koeman is geschrokken van het niveau van Ajax

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal schrikt als hij Ajax ziet voetballen. "Het is wel gek wat daar gebeurt", zei hij. "Ik schrik van dat niveau. AZ heeft zoveel spelers verloren. En ze winnen zo simpel bij Ajax. De situatie is daar echt heel moeilijk. Verder kan ik er weinig over zeggen. Ik sta te ver weg."

Koeman weet niet of het dit seizoen nog goed komt met Ajax, de huidige nummer 16 van de Eredivisie. "De spelersgroep blijft voorlopig hetzelfde", zei de bondscoach, die weinig over trainer Maurice Steijn wilde zeggen.

Koeman zou het niet gek vinden als Ajax voor een systeem met drie centrale verdedigers zou kiezen. "Als er problemen binnen je elftal zijn, dan moet je eerst achterin beginnen om te zorgen dat je geen ruimtes weggeeft", zei hij.

Steijn vertelde zondag na de nederlaag tegen AZ (1-2) dat hij snel een gesprek verwacht met Louis van Gaal die Ajax op technisch gebied gaat adviseren. Koeman was hoofdtrainer van Ajax toen Van Gaal daar als technisch directeur werkte. "Bij mij werkte hij niet op afstand. Als trainer van Ajax werd ik door hem overhoord."

Meer uit Voetbal

Arsenal redt punt bij Bayern München na late goal Rice

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.

21 minuten geleden
Nipte nederlaag Feyenoord bij Real Betis in Champions League

SEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.

24 minuten geleden
Ruime nederlaag ManUnited tegen Como bij rentree De Ligt

COMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.

2 uur geleden
Klacht Barcelona bij UEFA over PSG-spandoek 'Parijse slachtpartij'

PARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Websites voetbalbond KNVB uit voorzorg offline gehaald

ZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.

9 uur geleden
PSG-aanvaller Kvaratskhelia maanden eruit met kruisbandblessure

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).

11 uur geleden
FIFA na correctie The Times: opnieuw ondermijning gezag Infantino

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.

11 uur geleden