Bondscoach Koeman is geschrokken van het niveau van Ajax
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal schrikt als hij Ajax ziet voetballen. "Het is wel gek wat daar gebeurt", zei hij. "Ik schrik van dat niveau. AZ heeft zoveel spelers verloren. En ze winnen zo simpel bij Ajax. De situatie is daar echt heel moeilijk. Verder kan ik er weinig over zeggen. Ik sta te ver weg."
Koeman weet niet of het dit seizoen nog goed komt met Ajax, de huidige nummer 16 van de Eredivisie. "De spelersgroep blijft voorlopig hetzelfde", zei de bondscoach, die weinig over trainer Maurice Steijn wilde zeggen.
Koeman zou het niet gek vinden als Ajax voor een systeem met drie centrale verdedigers zou kiezen. "Als er problemen binnen je elftal zijn, dan moet je eerst achterin beginnen om te zorgen dat je geen ruimtes weggeeft", zei hij.
Steijn vertelde zondag na de nederlaag tegen AZ (1-2) dat hij snel een gesprek verwacht met Louis van Gaal die Ajax op technisch gebied gaat adviseren. Koeman was hoofdtrainer van Ajax toen Van Gaal daar als technisch directeur werkte. "Bij mij werkte hij niet op afstand. Als trainer van Ajax werd ik door hem overhoord."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De Spaanse nationale politie is een onderzoek begonnen tegen doelman Jesús Owono naar aanleiding van de dood van voetballer Jesús de Miguel. Dat melden Spaanse media. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag in de slotfase van een duel met FC Andorra hard in botsing was gekomen met doelman Owono.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is "geschokt" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij op maandag in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz houdt naar buiten toe open of Ricardo Pepi woensdagavond bij PSV in de basis staat tegen Club Brugge. "Pepi is verder dan drie dagen geleden. Hij heeft wedstrijdminuten gemaakt. Hij zou kunnen spelen", zei Bosz dinsdag in Eindhoven over de spits die afgelopen zaterdag tegen Willem II als invaller in het veld kwam.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Er wordt deze week voor iedere wedstrijd in de verschillende Europese clubtoernooien een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis van de overleden Spaanse voetballer Jesús de Miguel. Dat heeft de UEFA in een verklaring op X laten weten. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag hard in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geleden