Bondscoach Koeman is geschrokken van het niveau van Ajax
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal schrikt als hij Ajax ziet voetballen. "Het is wel gek wat daar gebeurt", zei hij. "Ik schrik van dat niveau. AZ heeft zoveel spelers verloren. En ze winnen zo simpel bij Ajax. De situatie is daar echt heel moeilijk. Verder kan ik er weinig over zeggen. Ik sta te ver weg."
Koeman weet niet of het dit seizoen nog goed komt met Ajax, de huidige nummer 16 van de Eredivisie. "De spelersgroep blijft voorlopig hetzelfde", zei de bondscoach, die weinig over trainer Maurice Steijn wilde zeggen.
Koeman zou het niet gek vinden als Ajax voor een systeem met drie centrale verdedigers zou kiezen. "Als er problemen binnen je elftal zijn, dan moet je eerst achterin beginnen om te zorgen dat je geen ruimtes weggeeft", zei hij.
Steijn vertelde zondag na de nederlaag tegen AZ (1-2) dat hij snel een gesprek verwacht met Louis van Gaal die Ajax op technisch gebied gaat adviseren. Koeman was hoofdtrainer van Ajax toen Van Gaal daar als technisch directeur werkte. "Bij mij werkte hij niet op afstand. Als trainer van Ajax werd ik door hem overhoord."
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
5 minuten geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
25 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.
3 uur geleden