Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk

Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is blij dat hij de technische staf van het Nederlands elftal heeft kunnen uitbreiden met Wim Jonk. Hij was op zoek naar een nieuwe assistent omdat Sipke Hulshoff met hoofdtrainer Arne Slot bij Liverpool aan de slag is gegaan.

"Ik heb meerdere gesprekken met kandidaten gehad", zei Koeman. "Het is Wim geworden. Hij heeft een eigen kijk op voetbal. Een prima toevoeging aan onze staf. Nee, het heeft niets te maken dat hij net als ik een volgeling van Cruijff is. Dat heeft niet meegespeeld. Wim kent nog wel jongens die bij Ajax zijn opgeleid. Met de komst van Wim is onze technische staf compleet voor de komende twee jaar, waarin we goed willen presteren in de Nations League en daarna richting het WK van 2026 gaan werken."

Jonk staat maandagavond al op het veld als het Nederlands elftal de eerste training afwerkt voor de komende uitduels met Hongarije en Duitsland in de Nations League. Hij speelde als middenvelder voor FC Volendam, Ajax, Internazionale, PSV en Sheffield Wednesday. Jonk droeg 49 keer het shirt van Oranje en stopte in 2001. Daarna was hij onder meer trainer van FC Volendam.

Meer uit Voetbal

Verdediger Davies (33) verlengt bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Ben Davies blijft bij Tottenham Hotspur en staat voor zijn dertiende seizoen bij de club uit Londen. De 33-jarige verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een nieuw contract.

2 uur geleden
Manchester United neemt afscheid van Malacia, Casemiro en Sancho

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft afscheid genomen van de Nederlandse verdediger Tyrell Malacia. De negenvoudig international had een aflopend contract. Ook de Braziliaan Casemiro en de Engelsman Jadon Sancho vertrekken transfervrij bij de club.

4 uur geleden
Iran dreigt met stilleggen WK-duels bij protesten tegen regime

TEHERAN (ANP/BELGA) - Iran dreigt met het stilleggen van zijn wedstrijden tijdens het WK voetbal als er in de stadions protesten zijn van de Perzische diaspora tegen het islamitische bewind. "We hebben de FIFA al laten weten dat de verantwoordelijken van het team de wedstrijden zullen staken zodra we politieke leuzen in de stadions horen", zei de minister van Sport Ahmed Donjamali.

4 uur geleden
Duels FC Twente en Ajax verplaatst om Europese verplichtingen

ZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en FC Twente uit de derde speelronde van de Eredivisie zijn op voorhand verplaatst naar september. Dat maakte de KNVB bekend bij de publicatie van het voorlopige competitieprogramma op woensdag. De clubs kunnen zich zo optimaal voorbereiden op Europese wedstrijden. Ook NEC wil mogelijk uitstel.

7 uur geleden
WK-arbiter geweigerd om 'banden met vermoedelijke terroristen'

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.

8 uur geleden
Advocaat in de schijnwerpers bij honkbalduel Miami Marlins

MIAMI (ANP) - Dick Advocaat (78) staat op woensdagavond even als honkballer in de schijnwerpers. De bondscoach van de voetballers van Curaçao mag samen met aanvoerder Leandro Bacuna (34) de eerste bal gooien bij de honkbalwedstrijd tussen de Miami Marlins en de Arizona Diamondbacks. Advocaat speelde in zijn tienerjaren honkbal bij het Haagse ADO, waar hij een talentvol catcher was.

9 uur geleden
Scorende Messi maakt rentree bij oefenzege Argentinië op IJsland

AUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.

9 uur geleden