Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is blij dat hij de technische staf van het Nederlands elftal heeft kunnen uitbreiden met Wim Jonk. Hij was op zoek naar een nieuwe assistent omdat Sipke Hulshoff met hoofdtrainer Arne Slot bij Liverpool aan de slag is gegaan.
"Ik heb meerdere gesprekken met kandidaten gehad", zei Koeman. "Het is Wim geworden. Hij heeft een eigen kijk op voetbal. Een prima toevoeging aan onze staf. Nee, het heeft niets te maken dat hij net als ik een volgeling van Cruijff is. Dat heeft niet meegespeeld. Wim kent nog wel jongens die bij Ajax zijn opgeleid. Met de komst van Wim is onze technische staf compleet voor de komende twee jaar, waarin we goed willen presteren in de Nations League en daarna richting het WK van 2026 gaan werken."
Jonk staat maandagavond al op het veld als het Nederlands elftal de eerste training afwerkt voor de komende uitduels met Hongarije en Duitsland in de Nations League. Hij speelde als middenvelder voor FC Volendam, Ajax, Internazionale, PSV en Sheffield Wednesday. Jonk droeg 49 keer het shirt van Oranje en stopte in 2001. Daarna was hij onder meer trainer van FC Volendam.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
10 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
4 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.
20 uur geleden