Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is blij dat hij de technische staf van het Nederlands elftal heeft kunnen uitbreiden met Wim Jonk. Hij was op zoek naar een nieuwe assistent omdat Sipke Hulshoff met hoofdtrainer Arne Slot bij Liverpool aan de slag is gegaan.
"Ik heb meerdere gesprekken met kandidaten gehad", zei Koeman. "Het is Wim geworden. Hij heeft een eigen kijk op voetbal. Een prima toevoeging aan onze staf. Nee, het heeft niets te maken dat hij net als ik een volgeling van Cruijff is. Dat heeft niet meegespeeld. Wim kent nog wel jongens die bij Ajax zijn opgeleid. Met de komst van Wim is onze technische staf compleet voor de komende twee jaar, waarin we goed willen presteren in de Nations League en daarna richting het WK van 2026 gaan werken."
Jonk staat maandagavond al op het veld als het Nederlands elftal de eerste training afwerkt voor de komende uitduels met Hongarije en Duitsland in de Nations League. Hij speelde als middenvelder voor FC Volendam, Ajax, Internazionale, PSV en Sheffield Wednesday. Jonk droeg 49 keer het shirt van Oranje en stopte in 2001. Daarna was hij onder meer trainer van FC Volendam.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
11 uur geleden