Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk

Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is blij dat hij de technische staf van het Nederlands elftal heeft kunnen uitbreiden met Wim Jonk. Hij was op zoek naar een nieuwe assistent omdat Sipke Hulshoff met hoofdtrainer Arne Slot bij Liverpool aan de slag is gegaan.

"Ik heb meerdere gesprekken met kandidaten gehad", zei Koeman. "Het is Wim geworden. Hij heeft een eigen kijk op voetbal. Een prima toevoeging aan onze staf. Nee, het heeft niets te maken dat hij net als ik een volgeling van Cruijff is. Dat heeft niet meegespeeld. Wim kent nog wel jongens die bij Ajax zijn opgeleid. Met de komst van Wim is onze technische staf compleet voor de komende twee jaar, waarin we goed willen presteren in de Nations League en daarna richting het WK van 2026 gaan werken."

Jonk staat maandagavond al op het veld als het Nederlands elftal de eerste training afwerkt voor de komende uitduels met Hongarije en Duitsland in de Nations League. Hij speelde als middenvelder voor FC Volendam, Ajax, Internazionale, PSV en Sheffield Wednesday. Jonk droeg 49 keer het shirt van Oranje en stopte in 2001. Daarna was hij onder meer trainer van FC Volendam.

Meer uit Voetbal

Oranje traint zonder Quinten Timber voor vertrek naar Houston

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK van zaterdag tegen Zweden begonnen. De middenvelder heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan een botsing met een ploeggenoot op de training van donderdag en is niet inzetbaar tegen Zweden.

32 minuten geleden
KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte in Houston

HOUSTON (ANP) - De KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte en een hoge luchtvochtigheid in Houston, waar het Nederlands elftal zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden speelt. "Drink voldoende water. Het advies is om 1 liter water per uur te drinken. Begin hier nu alvast mee. Zoek regelmatig de schaduw of een koele plek om oververhitting te voorkomen. Daarnaast: smeer je in met zonnebrand. Voel je je niet goed? Ga direct naar de zijkant en spreek een medewerker, hulpverlener of steward aan."

2 uur geleden
AZ neemt doelman De Busser over van Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Go Ahead Eagles-doelman Jari de Busser vastgelegd. De 26-jarige Belg tekende voor vijf seizoenen bij de bekerwinnaar uit Alkmaar. De Busser kwam sinds 2024 uit voor eredivisionist Go Ahead.

2 uur geleden
Feyenoord bevestigt komst middenvelder Vanhoutte

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met middenvelder Charles Vanhoutte. De komst van de 29-jarige Belg van OGC Nice hing al enige tijd in de lucht. Het is de eerste aankoop van de deze maand begonnen technisch directeur Dévy Rigaux.

3 uur geleden
Verdediger Trauner verlaat Feyenoord na vijf jaar transfervrij

ROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.

5 uur geleden
Voetballer Hakimi definitief voor de rechter in verkrachtingszaak

VERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.

7 uur geleden
Iran dient klacht in bij FIFA om reisbeperkingen tijdens WK

TIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.

8 uur geleden