Bondscoach Koeman is blij met zijn nieuwe assistent Jonk
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is blij dat hij de technische staf van het Nederlands elftal heeft kunnen uitbreiden met Wim Jonk. Hij was op zoek naar een nieuwe assistent omdat Sipke Hulshoff met hoofdtrainer Arne Slot bij Liverpool aan de slag is gegaan.
"Ik heb meerdere gesprekken met kandidaten gehad", zei Koeman. "Het is Wim geworden. Hij heeft een eigen kijk op voetbal. Een prima toevoeging aan onze staf. Nee, het heeft niets te maken dat hij net als ik een volgeling van Cruijff is. Dat heeft niet meegespeeld. Wim kent nog wel jongens die bij Ajax zijn opgeleid. Met de komst van Wim is onze technische staf compleet voor de komende twee jaar, waarin we goed willen presteren in de Nations League en daarna richting het WK van 2026 gaan werken."
Jonk staat maandagavond al op het veld als het Nederlands elftal de eerste training afwerkt voor de komende uitduels met Hongarije en Duitsland in de Nations League. Hij speelde als middenvelder voor FC Volendam, Ajax, Internazionale, PSV en Sheffield Wednesday. Jonk droeg 49 keer het shirt van Oranje en stopte in 2001. Daarna was hij onder meer trainer van FC Volendam.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met enige moeite de thuiswedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva in de Europa League gewonnen (2-1). Trainer Leeroy Echteld greep de ontmoeting met de regerend kampioen van Israël aan om spelers rust te geven. Dat bleef met dank aan Mexx Meerdink zonder grote gevolgen. De spits kwam in de 77e minuut in het veld toen zijn ploeg een strafschop kreeg. Hij maakte met zijn eerste balcontact het winnende doelpunt.
15 minuten geledenSPLIT (ANP) - De wedstrijd tussen HNK Hajduk Split en Ajax in de competitiefase van de Conference League is na een onderbreking weer begonnen.
16 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino roept op tot "eenheid" in het internationale voetbal. De FIFA-voorzitter stelde donderdag na een bijeenkomst van de FIFA-raad in Zürich dat "voetbal voor iedereen is, overal ter wereld". Infantino bood eerder op de dag zijn excuses aan voor de fouten die hij maakte met de presentatie van zijn omstreden commercialiseringsplannen voor het WK voetbal.
17 minuten geledenZEIST (ANP) - Clarence Seedorf treedt per direct terug als lid van de raad van commissarissen van de KNVB. De 50-jarige oud-voetballer heeft dat besluit genomen omdat hij trainer is geworden van het Braziliaanse Corinthians. Seedorf is deze week begonnen bij de club uit São Paulo waar Memphis Depay onder contract staat.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische bondsvoorzitster Pascale Van Damme eist verdere opheldering van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de Belgische bond na een bijeenkomst van de FIFA-raad in Zürich via een persbericht laten weten.
2 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax begint de uitwedstrijd tegen Hajduk Split in het hoofdtoernooi van de Conference League met Jofre Torrents in het basiselftal. De 19-jarige Spanjaard krijgt als linkervleugelverdediger de voorkeur boven Owen Wijndal, die op de reservebank zit. Caio Henrique, de eerste keuze op die positie, is nog geblesseerd.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wesley Hoedt maakt na elf jaar zijn rentree bij AZ. De verdediger verschijnt aan de aftrap voor het thuisduel met Hapoel Beër Sjeva uit Israël in de Europa League.
3 uur geleden