Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje

Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje

ZEIST (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht en de Feyenoorders Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer zijn voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. De teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman heeft het drietal uitgenodigd voor de komende wedstrijden in de EK-kwalificatie tegen Frankrijk (24 maart) en Gibraltar (27 maart).

Doelman Jasper Cillessen keert terug bij Oranje. Zijn voorganger Louis van Gaal nam de 63-voudig international niet mee naar het WK van eind vorig jaar in Qatar. Georginio Wijnaldum viert ook zijn rentree bij het Nederlands elftal, na een langdurige blessure aan een scheenbeen. Sven Botman (Newcastle United) en Brian Brobbey (Ajax) zijn ook uitgenodigd. Brobbey is waarschijnlijk in beeld gekomen nadat Luuk de Jong en Vincent Janssen hebben laten weten dat ze niet meer voor de nationale ploeg beschikbaar zijn.

De 20-jarige Verbruggen, geboren in Breda, maakt dit seizoen een uitstekende indruk bij Anderlecht. Hij moet bij het Nederlands elftal concurreren met Cillessen en Mark Flekken. Louis van Gaal nam de keepers Andries Noppert, Justin Bijlow en Remko Pasveer mee naar het WK. Noppert en Bijlow zijn op dit moment geblesseerd.

Hoofdrol

Geertruida en Wieffer vertolken dit seizoen een hoofdrol bij Feyenoord. Hun ploeggenoot Quilindschy Hartman zat wel in de voorselectie van 37 spelers maar is niet opgenomen in het definitieve keurkorps van Koeman die maandag een persconferentie geeft. Daley Blind is ook opgeroepen. De verdediger van Bayern München is nog een landenwedstrijd verwijderd van zijn 100e interland. Xavi Simons (PSV) en Kenneth Taylor (Ajax) zitten ook bij de selectie van 25 internationals.

Oranje treft Frankrijk, verliezend finalist van het laatste WK, op vrijdag 24 maart in Stade de France in Saint-Denis. Gibraltar is drie dagen later te gast in De Kuip.

Selectie Nederlands elftal:

Doelmannen: Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg) en Bart Verbruggen (RSC Anderlecht).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United) en Jurriën Timber (Ajax).

Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Xavi Simons (PSV), Kenneth Taylor (Ajax), Mats Wieffer (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (AS Roma).

Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool) en Wout Weghorst (Manchester United).

Meer uit Voetbal

Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

2 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

12 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

14 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

15 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

15 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

17 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

17 uur geleden