Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje
ZEIST (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht en de Feyenoorders Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer zijn voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. De teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman heeft het drietal uitgenodigd voor de komende wedstrijden in de EK-kwalificatie tegen Frankrijk (24 maart) en Gibraltar (27 maart).
Doelman Jasper Cillessen keert terug bij Oranje. Zijn voorganger Louis van Gaal nam de 63-voudig international niet mee naar het WK van eind vorig jaar in Qatar. Georginio Wijnaldum viert ook zijn rentree bij het Nederlands elftal, na een langdurige blessure aan een scheenbeen. Sven Botman (Newcastle United) en Brian Brobbey (Ajax) zijn ook uitgenodigd. Brobbey is waarschijnlijk in beeld gekomen nadat Luuk de Jong en Vincent Janssen hebben laten weten dat ze niet meer voor de nationale ploeg beschikbaar zijn.
De 20-jarige Verbruggen, geboren in Breda, maakt dit seizoen een uitstekende indruk bij Anderlecht. Hij moet bij het Nederlands elftal concurreren met Cillessen en Mark Flekken. Louis van Gaal nam de keepers Andries Noppert, Justin Bijlow en Remko Pasveer mee naar het WK. Noppert en Bijlow zijn op dit moment geblesseerd.
Hoofdrol
Geertruida en Wieffer vertolken dit seizoen een hoofdrol bij Feyenoord. Hun ploeggenoot Quilindschy Hartman zat wel in de voorselectie van 37 spelers maar is niet opgenomen in het definitieve keurkorps van Koeman die maandag een persconferentie geeft. Daley Blind is ook opgeroepen. De verdediger van Bayern München is nog een landenwedstrijd verwijderd van zijn 100e interland. Xavi Simons (PSV) en Kenneth Taylor (Ajax) zitten ook bij de selectie van 25 internationals.
Oranje treft Frankrijk, verliezend finalist van het laatste WK, op vrijdag 24 maart in Stade de France in Saint-Denis. Gibraltar is drie dagen later te gast in De Kuip.
Selectie Nederlands elftal:
Doelmannen: Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg) en Bart Verbruggen (RSC Anderlecht).
Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United) en Jurriën Timber (Ajax).
Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Xavi Simons (PSV), Kenneth Taylor (Ajax), Mats Wieffer (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (AS Roma).
Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool) en Wout Weghorst (Manchester United).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
15 uur geleden