Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje

Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje

ZEIST (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht en de Feyenoorders Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer zijn voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. De teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman heeft het drietal uitgenodigd voor de komende wedstrijden in de EK-kwalificatie tegen Frankrijk (24 maart) en Gibraltar (27 maart).

Doelman Jasper Cillessen keert terug bij Oranje. Zijn voorganger Louis van Gaal nam de 63-voudig international niet mee naar het WK van eind vorig jaar in Qatar. Georginio Wijnaldum viert ook zijn rentree bij het Nederlands elftal, na een langdurige blessure aan een scheenbeen. Sven Botman (Newcastle United) en Brian Brobbey (Ajax) zijn ook uitgenodigd. Brobbey is waarschijnlijk in beeld gekomen nadat Luuk de Jong en Vincent Janssen hebben laten weten dat ze niet meer voor de nationale ploeg beschikbaar zijn.

De 20-jarige Verbruggen, geboren in Breda, maakt dit seizoen een uitstekende indruk bij Anderlecht. Hij moet bij het Nederlands elftal concurreren met Cillessen en Mark Flekken. Louis van Gaal nam de keepers Andries Noppert, Justin Bijlow en Remko Pasveer mee naar het WK. Noppert en Bijlow zijn op dit moment geblesseerd.

Hoofdrol

Geertruida en Wieffer vertolken dit seizoen een hoofdrol bij Feyenoord. Hun ploeggenoot Quilindschy Hartman zat wel in de voorselectie van 37 spelers maar is niet opgenomen in het definitieve keurkorps van Koeman die maandag een persconferentie geeft. Daley Blind is ook opgeroepen. De verdediger van Bayern München is nog een landenwedstrijd verwijderd van zijn 100e interland. Xavi Simons (PSV) en Kenneth Taylor (Ajax) zitten ook bij de selectie van 25 internationals.

Oranje treft Frankrijk, verliezend finalist van het laatste WK, op vrijdag 24 maart in Stade de France in Saint-Denis. Gibraltar is drie dagen later te gast in De Kuip.

Selectie Nederlands elftal:

Doelmannen: Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg) en Bart Verbruggen (RSC Anderlecht).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United) en Jurriën Timber (Ajax).

Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Xavi Simons (PSV), Kenneth Taylor (Ajax), Mats Wieffer (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (AS Roma).

Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool) en Wout Weghorst (Manchester United).

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

2 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

2 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

2 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

2 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

7 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

13 uur geleden