Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje

Bondscoach Koeman haalt drie debutanten naar Oranje

ZEIST (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht en de Feyenoorders Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer zijn voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. De teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman heeft het drietal uitgenodigd voor de komende wedstrijden in de EK-kwalificatie tegen Frankrijk (24 maart) en Gibraltar (27 maart).

Doelman Jasper Cillessen keert terug bij Oranje. Zijn voorganger Louis van Gaal nam de 63-voudig international niet mee naar het WK van eind vorig jaar in Qatar. Georginio Wijnaldum viert ook zijn rentree bij het Nederlands elftal, na een langdurige blessure aan een scheenbeen. Sven Botman (Newcastle United) en Brian Brobbey (Ajax) zijn ook uitgenodigd. Brobbey is waarschijnlijk in beeld gekomen nadat Luuk de Jong en Vincent Janssen hebben laten weten dat ze niet meer voor de nationale ploeg beschikbaar zijn.

De 20-jarige Verbruggen, geboren in Breda, maakt dit seizoen een uitstekende indruk bij Anderlecht. Hij moet bij het Nederlands elftal concurreren met Cillessen en Mark Flekken. Louis van Gaal nam de keepers Andries Noppert, Justin Bijlow en Remko Pasveer mee naar het WK. Noppert en Bijlow zijn op dit moment geblesseerd.

Hoofdrol

Geertruida en Wieffer vertolken dit seizoen een hoofdrol bij Feyenoord. Hun ploeggenoot Quilindschy Hartman zat wel in de voorselectie van 37 spelers maar is niet opgenomen in het definitieve keurkorps van Koeman die maandag een persconferentie geeft. Daley Blind is ook opgeroepen. De verdediger van Bayern München is nog een landenwedstrijd verwijderd van zijn 100e interland. Xavi Simons (PSV) en Kenneth Taylor (Ajax) zitten ook bij de selectie van 25 internationals.

Oranje treft Frankrijk, verliezend finalist van het laatste WK, op vrijdag 24 maart in Stade de France in Saint-Denis. Gibraltar is drie dagen later te gast in De Kuip.

Selectie Nederlands elftal:

Doelmannen: Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg) en Bart Verbruggen (RSC Anderlecht).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United) en Jurriën Timber (Ajax).

Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Davy Klaassen (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Xavi Simons (PSV), Kenneth Taylor (Ajax), Mats Wieffer (Feyenoord) en Georginio Wijnaldum (AS Roma).

Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool) en Wout Weghorst (Manchester United).

Meer uit Voetbal

Cooper-Love schiet FC Emmen langs FC Groningen in bekertoernooi

GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.

9 uur geleden
Scorende Brugts wint ruim met FC Barcelona in Champions League

KØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.

9 uur geleden
FC Utrecht wint van amateurs Kozakken Boys en bekert verder

WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.

11 uur geleden
Argentijnse en Duitse voetbalsters openen Maradona-stadion

LA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.

13 uur geleden
Liverpool verslaat Chelsea na strafschoppen in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.

1 dag geleden
Sc Heerenveen bekert verder na uitzege op Excelsior Maassluis

MAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.

1 dag geleden
Willem II haalt Streppel terug als hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.

1 dag geleden