Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman gelooft in systeem met vier verdedigers

Bondscoach Koeman gelooft in systeem met vier verdedigers

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft er geen spijt van dat hij het Nederlands elftal vrijdag tegen Frankrijk met vier verdedigers heeft laten spelen. De bondscoach overweegt na de kansloze nederlaag in Stade de France (4-0) ook niet om Oranje in de toekomst met vijf verdedigers te laten voetballen.

Louis van Gaal, de voorganger van Koeman, liet het Nederlands elftal met vijf verdedigers spelen. Volgens hem had Oranje alleen dan kans op de titel van het WK in Qatar. Uiteindelijk werd Nederland in de kwartfinales uitgeschakeld. Argentinië nam de strafschoppen beter na een gelijke stand na verlenging.

Koeman beseft dat hij vrijdag voor vijf verdedigers had kunnen kiezen tegen een sterke tegenstander als Frankrijk. "Dat had gekund, maar heb ik er niet voor gekozen", zei hij. "Ik zie het oude systeem ook als iets eenmaligs. Ik heb heel veel vertrouwen in ons systeem. Ik heb geen seconde twijfel gehad dat we het anders hadden moeten doen. We gaan het ook in de toekomst niet anders doen. Het wordt echt beter, daar ben ik van overtuigd."

Meer uit Voetbal

Hadj Moussa en Zerrouki krijgen Hemdani als nieuwe bondscoach

ALGIERS (ANP/AFP) - Anis Hadj Moussa van Feyenoord en Ramiz Zerrouki van FC Twente krijgen bij de Algerijnse voetbalploeg Brahim Hemdani als nieuwe bondscoach. De voormalige aanvoerder van Olympique Marseille is de opvolger van Vladimir Petković, meldt de staatsomroep van Algerije.

2 uur geleden
Feyenoord zonder Hadj Moussa tegen NEC, Ferri in de aanval

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord speelt zaterdag zonder Anis Hadj Moussa tegen NEC. De Algerijn zit niet bij de selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hadj Moussa zou naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië willen vertrekken. Die club heeft meerdere keren een bod op de aanvaller uitgebracht.

3 uur geleden
Infantino aanwezig bij openingsduel voetbalsters op WK onder 20

KATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

6 uur geleden
UEFA schorst Guendouzi na ongeregeldheden Fenerbahçe bij Lyon

NYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.

6 uur geleden
PSG verliest voor eigen publiek van AS Monaco

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).

19 uur geleden
Spits Parrott schiet Real Betis naar zege op Real Madrid

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

19 uur geleden
Isak helpt Liverpool met dank aan Gakpo aan eerste competitiezege

IPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).

19 uur geleden