Bondscoach Koeman denkt niet na over systeem met vijf verdedigers
ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman ziet geen reden om met het Nederlands elftal met vijf verdedigers te laten spelen. "Ons systeem heeft hier niets mee te maken", mopperde hij na de verloren troostfinale van de Nations League tegen Italië (2-3). "Dit gaat om zaken als inzet en kwaliteit. En ik neem mezelf enorm kwalijk dat ik mijn spelers kennelijk niet duidelijk heb kunnen maken dat het daar om gaat."
Met de teruggekeerde Koeman op de bank verloor Oranje drie van de vier interlands. De nationale ploeg incasseerde maar liefst elf tegentreffers tegen Frankrijk (4-0), Kroatië (4-2) en Italië (3-2). Alleen voetbaldwerg Gibraltar kwam niet tot scoren tegen Nederland (3-0).
Louis van Gaal liet Oranje met vijf verdedigers spelen omdat hij in zijn ogen te weinig goede buitenspelers in zijn selectie had. Hij vond zijn defensie ook kwetsbaar met slechts twee centrale verdedigers. Het Nederlands elftal van Van Gaal won zelden de schoonheidsprijs, maar hield tijdens de kwartfinale van het laatste WK tegen de latere wereldkampioen Argentinië tot aan de strafschoppenserie uitzicht op de titel.
Instelling
Tijdens de wedstrijden tegen Kroatië en Italië in de Nations League werd duidelijk dat Koeman dun in zijn buitenspelers zit. Donyell Malen, Xavi Simons, Noa Lang en Steven Bergwijn snelden hun directe tegenstanders sporadisch voorbij. En zelfs aanvoerder Virgil van Dijk oogt soms traag en kwetsbaar als Oranje met vier verdedigers speelt.
"Maar dat heeft niets met ons systeem te maken", herhaalde Koeman. "Het gaat om keihard werken en elkaar niet laten vallen. Ik schaam me echt voor onze instelling in de eerste helft. Natuurlijk weten we dat de linksback van Italië vaak mee naar voren komt", doelde de bondscoach op Federico Dimarco. "Maar dan moet onze buitenspeler wel meelopen als Denzel Dumfries niet goed staat", wees hij naar Malen.
"Maar ik heb geen zin om er een of twee spelers uit te halen", vervolgde Koeman. "We communiceren niet. We kijken soms niet eens naar de bal. Het doet heel veel pijn om ons met deze instelling te zien spelen. Zelfs tijdens een extra drinkpauze in de eerste helft heb ik dat dus niet kunnen veranderen. Dat neem ik mezelf kwalijk. We gaan dit goed analyseren en komen daar op terug als de spelers al weer in de voorbereiding op het nieuwe seizoen zitten. Laten we hopen dat ze nu weten dat we nergens zijn als we niet hard werken. Dan is deze nederlaag in aanloop naar de komende wedstrijden in de EK-kwalificatie toch nog ergens goed voor geweest."
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft donderdag voor de Europa League-wedstrijd bij VfB Stuttgart niet de beschikking over middenvelders Hwang In-beom, Sem Steijn en Oussama Targhalline. Hwang is zelfs zes tot acht weken uitgeschakeld met een blessure. Dat zei Van Persie een dag voor het duel in Duitsland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
7 uur geleden