Bondscoach Kluivert wil met Indonesië naar het WK 2026
JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Patrick Kluivert heeft met Indonesië zijn zinnen gezet op het WK van 2026. Dat zei de nieuwe bondscoach bij zijn presentatie in Jakarta. De voormalige Oranje-international tekende afgelopen week een contract voor twee jaar, met optie tot verlenging, bij de nummer 127 van de wereldranglijst.
"Mijn voornaamste doel voor de eerste twee jaar is om me te kwalificeren voor het WK en vier punten te halen uit de twee komende wedstrijden", zei de 48-jarige Kluivert tijdens de persconferentie.
Indonesië speelt op 20 maart een uitduel met Australië, waarna vijf dagen later een thuiswedstrijd tegen Bahrein volgt. Het land staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats in de WK-kwalificatie, 1 punt achter Australië. De nummers 1 en 2 in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers 3 en 4 gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken.
Assistentie
"Iedereen weet dat het vier finales zijn", keek Kluivert vooruit naar de vier laatste kwalificatieduels. "We willen onze doelen bereiken. Het belangrijkste is om resultaten te behalen en impact te hebben."
Kluivert wordt geassisteerd door landgenoten Denny Landzaat en Alex Pastoor. Bij Indonesië spelen tegenwoordig ook veel voetballers met Nederlandse roots. Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse club haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
31 minuten geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
17 uur geleden