Bondscoach Kluivert wil met Indonesië naar het WK 2026
JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Patrick Kluivert heeft met Indonesië zijn zinnen gezet op het WK van 2026. Dat zei de nieuwe bondscoach bij zijn presentatie in Jakarta. De voormalige Oranje-international tekende afgelopen week een contract voor twee jaar, met optie tot verlenging, bij de nummer 127 van de wereldranglijst.
"Mijn voornaamste doel voor de eerste twee jaar is om me te kwalificeren voor het WK en vier punten te halen uit de twee komende wedstrijden", zei de 48-jarige Kluivert tijdens de persconferentie.
Indonesië speelt op 20 maart een uitduel met Australië, waarna vijf dagen later een thuiswedstrijd tegen Bahrein volgt. Het land staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats in de WK-kwalificatie, 1 punt achter Australië. De nummers 1 en 2 in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers 3 en 4 gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken.
Assistentie
"Iedereen weet dat het vier finales zijn", keek Kluivert vooruit naar de vier laatste kwalificatieduels. "We willen onze doelen bereiken. Het belangrijkste is om resultaten te behalen en impact te hebben."
Kluivert wordt geassisteerd door landgenoten Denny Landzaat en Alex Pastoor. Bij Indonesië spelen tegenwoordig ook veel voetballers met Nederlandse roots. Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geleden