Bondscoach Kluivert wil met Indonesië naar het WK 2026
JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Patrick Kluivert heeft met Indonesië zijn zinnen gezet op het WK van 2026. Dat zei de nieuwe bondscoach bij zijn presentatie in Jakarta. De voormalige Oranje-international tekende afgelopen week een contract voor twee jaar, met optie tot verlenging, bij de nummer 127 van de wereldranglijst.
"Mijn voornaamste doel voor de eerste twee jaar is om me te kwalificeren voor het WK en vier punten te halen uit de twee komende wedstrijden", zei de 48-jarige Kluivert tijdens de persconferentie.
Indonesië speelt op 20 maart een uitduel met Australië, waarna vijf dagen later een thuiswedstrijd tegen Bahrein volgt. Het land staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats in de WK-kwalificatie, 1 punt achter Australië. De nummers 1 en 2 in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers 3 en 4 gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken.
Assistentie
"Iedereen weet dat het vier finales zijn", keek Kluivert vooruit naar de vier laatste kwalificatieduels. "We willen onze doelen bereiken. Het belangrijkste is om resultaten te behalen en impact te hebben."
Kluivert wordt geassisteerd door landgenoten Denny Landzaat en Alex Pastoor. Bij Indonesië spelen tegenwoordig ook veel voetballers met Nederlandse roots. Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
10 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
11 uur geleden