Bondscoach Kluivert wil met Indonesië naar het WK 2026
JAKARTA (ANP/DPA/AFP) - Patrick Kluivert heeft met Indonesië zijn zinnen gezet op het WK van 2026. Dat zei de nieuwe bondscoach bij zijn presentatie in Jakarta. De voormalige Oranje-international tekende afgelopen week een contract voor twee jaar, met optie tot verlenging, bij de nummer 127 van de wereldranglijst.
"Mijn voornaamste doel voor de eerste twee jaar is om me te kwalificeren voor het WK en vier punten te halen uit de twee komende wedstrijden", zei de 48-jarige Kluivert tijdens de persconferentie.
Indonesië speelt op 20 maart een uitduel met Australië, waarna vijf dagen later een thuiswedstrijd tegen Bahrein volgt. Het land staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats in de WK-kwalificatie, 1 punt achter Australië. De nummers 1 en 2 in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers 3 en 4 gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken.
Assistentie
"Iedereen weet dat het vier finales zijn", keek Kluivert vooruit naar de vier laatste kwalificatieduels. "We willen onze doelen bereiken. Het belangrijkste is om resultaten te behalen en impact te hebben."
Kluivert wordt geassisteerd door landgenoten Denny Landzaat en Alex Pastoor. Bij Indonesië spelen tegenwoordig ook veel voetballers met Nederlandse roots. Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
54 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
55 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
21 uur geleden