Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Kerstholt ziet shorttrackers op WK bezwijken onder druk

Bondscoach Kerstholt ziet shorttrackers op WK bezwijken onder druk

ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de tegenvallende prestaties van de Nederlandse shorttrackers bij de WK onder meer komen door de druk die in Ahoy op de ploeg lag. "Er was bijna een te grote wil. Daar lopen we hier tegenaan. Dat je zo graag wilt en zoveel druk voelt. Dit is belangrijk, zeker richting de Olympische Spelen over twee jaar. Wat doe je in zo'n geval?", sprak de bondscoach in Ahoy.

Nederland won voor het eerst sinds 2018 geen gouden medaille op een individuele afstand. Jens van 't Wout pakte zilver op de 1500 meter en Xandra Velzeboer deed dat op de 500 meter. De vrouwenaflossingsploeg behaalde wel een gouden plak.

"Onder druk wordt alles vloeibaar. Daar kan het mee te maken hebben. We maken dit vaker mee", aldus Kerstholt, die na de Olympische Spelen van 2022 in Beijing Jeroen Otter opvolgde als bondscoach.

Trainingsvormen

Nederland was een jaar geleden bij de WK in Seoul succesvol en won toen vijf keer goud, drie keer individueel en twee keer op de aflossing. "Toen stond er ook veel druk op, omdat het toen het eerste WK was met een nieuwe coach. We waren toen heel dominant. Ik wil de omgeving niet de schuld geven, want het kan ook in je voordeel uitpakken. We moeten goed evalueren waarom de dominosteentjes nu de verkeerde kant zijn opgevallen."

Kerstholt kijkt in zijn nabespreking en evaluatie ook naar zijn trainingsvormen. "Ik wil dat we fysiek nog wat beter worden, dat we af en toe nog iets over hebben. Daardoor kun je in races soms uit de problemen blijven."

Zorgen richting de Spelen van Milaan in 2026 maakt de bondscoach zich niet. "De gretigheid die we dit toernooi hadden, moeten we koesteren en vasthouden. Maar we moeten ook kijken wanneer we er blind ingaan en wanneer we op safe moeten spelen. Ik ga wat hier gebeurd is wel als materiaal gebruiken richting volgende kampioenschappen."

Meer uit Sport

Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

30 minuten geleden
Tennisser Alcaraz begint ATP Finals met zege op De Minaur

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.

36 minuten geleden
Verstappen start vanuit pitstraat in Brazilië na vervanging motor

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi boekt tweede zege van MotoGP-seizoen

PORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.

1 uur geleden
Veijer grijpt in Portugal net naast eerste zege in Moto2

PORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.

3 uur geleden
Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

7 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

18 uur geleden