Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten

Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten

TILBURG (ANP) - Volgens Oranje-bondscoach Andries Jonker is ook tijdens de allesbeslissende Nations League-finaleronde van februari sprake van een kromme situatie. Dat komt doordat het Franse voetbalelftal als een van de vier deelnemers al geplaatst is voor de Spelen en dus niet meestrijdt om de twee olympische tickets. "Ik doe de loting en ik trek Frankrijk", grapte Jonker dinsdag na het bereiken van de laatste vier, in het duel met België (4-0).

Mogelijk is Frankrijk minder gemotiveerd voor de eindronde van de Nations League, omdat het als gastland al geplaatst is voor de Spelen. In principe plaatsen de twee finalisten van het landentoernooi zich voor 'Parijs 2024', maar mocht Frankrijk de finale halen is het tweede ticket voor de nummer 3. "We hebben alles goed op een rij gezet en Frankrijk loten lijkt de gunstige optie. Zo hoort het niet te gaan", zei Jonker over de loting op 11 december.

De bondscoach was eerder al kritisch op het feit dat Oranje het in de groepsfase moest opnemen tegen Engeland en Schotland, terwijl zij op de Spelen een gezamenlijk olympisch team zouden vormen en om die reden hun resultaten op elkaar hadden kunnen afstemmen. Voor beide situaties heeft Jonker zelf echter ook geen oplossing. "Maar het zou goed zijn voor de sport als dit niet meer gebeurt."

Sportieve hoogtepunt

De 61-jarige Amsterdammer herhaalde zijn zorgen om het drukke speelschema van de voetbalsters van Oranje, maar benadrukte nogmaals dat zijn ploeg heel graag meedoet aan het "sportieve hoogtepunt" dat het olympische voetbaltoernooi is. De 'Leeuwinnen' zouden dan voor het derde jaar op rij meedoen aan een groot eindtoernooi, na het EK van vorig jaar en het WK van afgelopen zomer. Jonker: "Waarom denken we nou dat een vrouw dat wel kan en een man dat niet kan? Ik begrijp dat niet."

Maandag is de loting voor de eerste finaleronde van de Nations League bij de vrouwen, waar ook wereldkampioen Spanje en EK-finalist Duitsland aan meedoen. De wedstrijden zijn in de laatste week van februari. Op de loting wordt ook duidelijk welk land het duel thuis mag spelen.

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

5 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

14 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

16 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

18 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden