Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten
TILBURG (ANP) - Volgens Oranje-bondscoach Andries Jonker is ook tijdens de allesbeslissende Nations League-finaleronde van februari sprake van een kromme situatie. Dat komt doordat het Franse voetbalelftal als een van de vier deelnemers al geplaatst is voor de Spelen en dus niet meestrijdt om de twee olympische tickets. "Ik doe de loting en ik trek Frankrijk", grapte Jonker dinsdag na het bereiken van de laatste vier, in het duel met België (4-0).
Mogelijk is Frankrijk minder gemotiveerd voor de eindronde van de Nations League, omdat het als gastland al geplaatst is voor de Spelen. In principe plaatsen de twee finalisten van het landentoernooi zich voor 'Parijs 2024', maar mocht Frankrijk de finale halen is het tweede ticket voor de nummer 3. "We hebben alles goed op een rij gezet en Frankrijk loten lijkt de gunstige optie. Zo hoort het niet te gaan", zei Jonker over de loting op 11 december.
De bondscoach was eerder al kritisch op het feit dat Oranje het in de groepsfase moest opnemen tegen Engeland en Schotland, terwijl zij op de Spelen een gezamenlijk olympisch team zouden vormen en om die reden hun resultaten op elkaar hadden kunnen afstemmen. Voor beide situaties heeft Jonker zelf echter ook geen oplossing. "Maar het zou goed zijn voor de sport als dit niet meer gebeurt."
Sportieve hoogtepunt
De 61-jarige Amsterdammer herhaalde zijn zorgen om het drukke speelschema van de voetbalsters van Oranje, maar benadrukte nogmaals dat zijn ploeg heel graag meedoet aan het "sportieve hoogtepunt" dat het olympische voetbaltoernooi is. De 'Leeuwinnen' zouden dan voor het derde jaar op rij meedoen aan een groot eindtoernooi, na het EK van vorig jaar en het WK van afgelopen zomer. Jonker: "Waarom denken we nou dat een vrouw dat wel kan en een man dat niet kan? Ik begrijp dat niet."
Maandag is de loting voor de eerste finaleronde van de Nations League bij de vrouwen, waar ook wereldkampioen Spanje en EK-finalist Duitsland aan meedoen. De wedstrijden zijn in de laatste week van februari. Op de loting wordt ook duidelijk welk land het duel thuis mag spelen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
3 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
5 uur geleden