Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten

Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten

TILBURG (ANP) - Volgens Oranje-bondscoach Andries Jonker is ook tijdens de allesbeslissende Nations League-finaleronde van februari sprake van een kromme situatie. Dat komt doordat het Franse voetbalelftal als een van de vier deelnemers al geplaatst is voor de Spelen en dus niet meestrijdt om de twee olympische tickets. "Ik doe de loting en ik trek Frankrijk", grapte Jonker dinsdag na het bereiken van de laatste vier, in het duel met België (4-0).

Mogelijk is Frankrijk minder gemotiveerd voor de eindronde van de Nations League, omdat het als gastland al geplaatst is voor de Spelen. In principe plaatsen de twee finalisten van het landentoernooi zich voor 'Parijs 2024', maar mocht Frankrijk de finale halen is het tweede ticket voor de nummer 3. "We hebben alles goed op een rij gezet en Frankrijk loten lijkt de gunstige optie. Zo hoort het niet te gaan", zei Jonker over de loting op 11 december.

De bondscoach was eerder al kritisch op het feit dat Oranje het in de groepsfase moest opnemen tegen Engeland en Schotland, terwijl zij op de Spelen een gezamenlijk olympisch team zouden vormen en om die reden hun resultaten op elkaar hadden kunnen afstemmen. Voor beide situaties heeft Jonker zelf echter ook geen oplossing. "Maar het zou goed zijn voor de sport als dit niet meer gebeurt."

Sportieve hoogtepunt

De 61-jarige Amsterdammer herhaalde zijn zorgen om het drukke speelschema van de voetbalsters van Oranje, maar benadrukte nogmaals dat zijn ploeg heel graag meedoet aan het "sportieve hoogtepunt" dat het olympische voetbaltoernooi is. De 'Leeuwinnen' zouden dan voor het derde jaar op rij meedoen aan een groot eindtoernooi, na het EK van vorig jaar en het WK van afgelopen zomer. Jonker: "Waarom denken we nou dat een vrouw dat wel kan en een man dat niet kan? Ik begrijp dat niet."

Maandag is de loting voor de eerste finaleronde van de Nations League bij de vrouwen, waar ook wereldkampioen Spanje en EK-finalist Duitsland aan meedoen. De wedstrijden zijn in de laatste week van februari. Op de loting wordt ook duidelijk welk land het duel thuis mag spelen.

Meer uit Voetbal

FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

1 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

1 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

2 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

12 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

15 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

19 uur geleden