Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten

Bondscoach Jonker ziet weer kromme situatie: ik ga Frankrijk loten

TILBURG (ANP) - Volgens Oranje-bondscoach Andries Jonker is ook tijdens de allesbeslissende Nations League-finaleronde van februari sprake van een kromme situatie. Dat komt doordat het Franse voetbalelftal als een van de vier deelnemers al geplaatst is voor de Spelen en dus niet meestrijdt om de twee olympische tickets. "Ik doe de loting en ik trek Frankrijk", grapte Jonker dinsdag na het bereiken van de laatste vier, in het duel met België (4-0).

Mogelijk is Frankrijk minder gemotiveerd voor de eindronde van de Nations League, omdat het als gastland al geplaatst is voor de Spelen. In principe plaatsen de twee finalisten van het landentoernooi zich voor 'Parijs 2024', maar mocht Frankrijk de finale halen is het tweede ticket voor de nummer 3. "We hebben alles goed op een rij gezet en Frankrijk loten lijkt de gunstige optie. Zo hoort het niet te gaan", zei Jonker over de loting op 11 december.

De bondscoach was eerder al kritisch op het feit dat Oranje het in de groepsfase moest opnemen tegen Engeland en Schotland, terwijl zij op de Spelen een gezamenlijk olympisch team zouden vormen en om die reden hun resultaten op elkaar hadden kunnen afstemmen. Voor beide situaties heeft Jonker zelf echter ook geen oplossing. "Maar het zou goed zijn voor de sport als dit niet meer gebeurt."

Sportieve hoogtepunt

De 61-jarige Amsterdammer herhaalde zijn zorgen om het drukke speelschema van de voetbalsters van Oranje, maar benadrukte nogmaals dat zijn ploeg heel graag meedoet aan het "sportieve hoogtepunt" dat het olympische voetbaltoernooi is. De 'Leeuwinnen' zouden dan voor het derde jaar op rij meedoen aan een groot eindtoernooi, na het EK van vorig jaar en het WK van afgelopen zomer. Jonker: "Waarom denken we nou dat een vrouw dat wel kan en een man dat niet kan? Ik begrijp dat niet."

Maandag is de loting voor de eerste finaleronde van de Nations League bij de vrouwen, waar ook wereldkampioen Spanje en EK-finalist Duitsland aan meedoen. De wedstrijden zijn in de laatste week van februari. Op de loting wordt ook duidelijk welk land het duel thuis mag spelen.

Meer uit Voetbal

Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

48 minuten geleden
Depay haalt uit naar 'leugenachtig bestuur' Corinthians

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.

57 minuten geleden
Coach Guardiola: te zware spelers na kerstdiner doen niet mee

MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.

1 uur geleden
Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

9 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

15 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

15 uur geleden