Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker wil toch naar Spelen met voetbalsters

Bondscoach Jonker wil toch naar Spelen met voetbalsters

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker wil zich met de voetbalsters van het Nederlands elftal toch proberen te plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Met het oog op het grote aantal duels dat de internationals al moeten spelen, achtte Jonker het verstandig om dan niet vol in te zetten op deelname aan de Spelen. Maar na overleg met zijn ploeg heeft de bondscoach zijn mening bijgesteld.

"Mijn speelsters hebben uitgesproken dat ze er enorm graag aan mee willen doen", zegt Jonker op een persbijeenkomst in Zeist. "Ze vinden het een geweldig sportief hoogtepunt en hebben gezegd dat ze daar willen spelen. Dat snap ik, dus dan is het gevolg dat wij alles op alles gaan zetten om ons te kwalificeren voor de Olympische Spelen."

Het kwalificatietraject begint eind deze maand met de groepsfase van de Nations League. In een poule met Europees kampioen Engeland, België en Schotland moet Oranje eerste worden om door te gaan naar de halve finales. De finalisten plaatsen zich voor de Spelen. Als Frankrijk een van de finalisten is, plaatst ook de nummer 3 van de Nations League zich. Frankrijk is als gastland van de Spelen automatisch gekwalificeerd voor het toernooi.

Loting

Jonker heeft "met grote ogen" gekeken naar de loting voor de Nations League. Engeland en Schotland vormen tijdens de Spelen een gezamenlijk Brits team, waardoor zij hun resultaten op elkaar kunnen afstemmen. "Ik ga er wel vanuit dat de Schotten alles zullen doen om zo goed mogelijk te spelen. Maar dit kan eigenlijk niet natuurlijk. Dit is raar, zeker voor ons. Zet ze dan in een andere poule."

De ploeg van Jonker begint de Nations League op 22 september in België, vier dagen later is het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland in Utrecht de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Arsenal op de valreep naast Manchester City

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op de valreep een punt gepakt tegen Manchester City: 1-1. De Londenaren kwamen thuis pas in de blessuretijd op gelijke hoogte via Gabriel Martinelli. Erling Haaland had al in de negende minuut de score geopend.

2 uur geleden
Van Persie verwijt zijn spelers niets na gelijkspel bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Robin van Persie verwijt zijn elftal ondanks het eerste puntenverlies van het seizoen niets. "We speelden goed vandaag. Twee van de drie doelpunten die we maakten waren geweldig. We creëerden genoeg kansen", stelde Van Persie bij ESPN na een 3-3-gelijkspel van Feyenoord bij AZ.

2 uur geleden
Feyenoord blijft na gelijkspel bij AZ ongeslagen aan kop

ALKMAAR (ANP) - Feyenoord blijft ondanks het eerste puntenverlies van het seizoen aan kop van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in Alkmaar met 3-3 gelijk tegen AZ. Feyenoord heeft nu 16 punten uit zes wedstrijden.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz 'doodziek' van gelijkspel tegen Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kon het puntenverlies tegen Ajax (2-2) in de Eredivisie zondag moeilijk naast zich neerleggen. "Ik ben er doodziek van, echt doodziek", vertelde hij tijdens een persconferentie in het Philips Stadion.

3 uur geleden
Heitinga prijst 'strijdlust en vechtlust' van Ajax

EINDHOVEN (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga vond dat zijn elftal bij PSV terecht een punt pakte. "Mijn jongens verdienden qua strijdlust en vechtlust de 2-2", vertelde hij in het Philips Stadion.

4 uur geleden
Bosz over blessure Van Bommel: het ziet er niet goed uit

EINDHOVEN (ANP) - PSV is Ruben van Bommel vermoedelijk voor lange tijd kwijt. "Hij wordt morgen onderzocht, maar ik heb net van de dokter gehoord dat het er niet goed uitziet", vertelde trainer Peter Bosz na het gelijkspel tegen Ajax: 2-2.

4 uur geleden
Hoofdcoach Meuwly: slechtst georganiseerde WK atletiek ooit

TOKIO (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly heeft stevige kritiek op de organisatie van de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. "Ik doe dit werk nu 35 jaar en dit waren de slechtste internationale kampioenschappen die ik ooit heb meegemaakt", zei hij na afloop van het toernooi.

4 uur geleden