Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker wil bij Oranje meer drang om te winnen zien

Bondscoach Jonker wil bij Oranje meer drang om te winnen zien

VALLETTA (ANP) - Andries Jonker hoopt dinsdag op eerherstel voor de voetbalsters van Oranje. Het Nederlands elftal verloor vrijdag op Malta - door twee late doelpunten - met 2-1 van Oostenrijk en de bondscoach wil vier dagen na die nederlaag meer drang om te winnen zien bij zijn ploeg.

"Als we in de problemen komen, dan moet de hang naar mooi voetbal even aan de kant worden gezet. Als je met 1-0 voor staat en het lukt niet op de mooie manier, dan moet je de punten maar binnenhalen op een lelijke manier", zei Jonker in zijn vooruitblik op het tweede duel met Oostenrijk.

Gevraagd naar de balans tussen mooi en resultaatgericht voetbal, gaf Jonker aan een groot verschil te zien met andere landen. "Ik heb veertien jaar in het buitenland gewerkt - in Spanje, Engeland en Duitsland, dus niet de minste voetballanden - en daar gaat het veel meer om winnen", aldus Jonker.

Experimenteren met WK in aantocht

"Wij zijn een merkwaardig volkje. Wij willen winnen én mooi voetbal spelen. Dat heeft ons roem in het buitenland gebracht, want als ik in het buitenland kom gaat het over Rembrandt, maar ook over Johan Cruijff en het Nederlandse voetbal. De wereld waardeert onze hang naar mooi voetbal, maar je moet wel kijken welke speelsters je hebt."

Jonker gebruikt de trip naar Malta ook om te experimenteren, met het WK in aantocht. Vrijdag bracht hij een aantal speelsters in de ploeg en vervolgens ging het, in zijn ogen, een stuk minder. "Daar hebben we het afgelopen weekend individueel en als groep over gehad. Mijn opmerkingen bedoelde ik voor de ploeg in zijn geheel, want mijn vertrouwen in die meiden die erin kwamen is groot. Ze trainen uitstekend, alleen is het zaak het niveau van de training ook te tonen in de wedstrijd. Dán ben je een goede international."

Bezoek aan Koninklijke Marine

Tussen de twee wedstrijden tegen Oostenrijk door bezochten de speelsters de Koninklijke Marine, eveneens aanwezig op Malta. "De kans deed zich voor een marineschip te bezoeken en die hebben we aangegrepen. Dat zijn mensen die in een vergelijkbare situatie zitten als wij. Mensen die op elkaar aangewezen zijn, met hiërarchie moeten werken, geïsoleerd zijn en die op elkaar moeten kunnen rekenen. Het was een geweldige mogelijkheid. Bij hen is het ook zeer belangrijk dat je optimaal samenwerkt. Alleen bij die mannen en vrouwen gaat het op leven en dood, bij ons gaat het om winst en verlies."

De Koninklijke Marine bezoekt dinsdag ook de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

3 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

3 uur geleden
Spits Kramer (RKC) zet na 18 seizoenen punt achter profvoetbal

WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.

4 uur geleden
Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

5 uur geleden
WK voetbal in gevaar voor geblesseerde Franse spits Ekitike

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.

6 uur geleden
Slot betreurt het missen van de vele kansen door Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."

6 uur geleden
Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

12 uur geleden