Bondscoach Jonker wil bij Oranje meer drang om te winnen zien
VALLETTA (ANP) - Andries Jonker hoopt dinsdag op eerherstel voor de voetbalsters van Oranje. Het Nederlands elftal verloor vrijdag op Malta - door twee late doelpunten - met 2-1 van Oostenrijk en de bondscoach wil vier dagen na die nederlaag meer drang om te winnen zien bij zijn ploeg.
"Als we in de problemen komen, dan moet de hang naar mooi voetbal even aan de kant worden gezet. Als je met 1-0 voor staat en het lukt niet op de mooie manier, dan moet je de punten maar binnenhalen op een lelijke manier", zei Jonker in zijn vooruitblik op het tweede duel met Oostenrijk.
Gevraagd naar de balans tussen mooi en resultaatgericht voetbal, gaf Jonker aan een groot verschil te zien met andere landen. "Ik heb veertien jaar in het buitenland gewerkt - in Spanje, Engeland en Duitsland, dus niet de minste voetballanden - en daar gaat het veel meer om winnen", aldus Jonker.
Experimenteren met WK in aantocht
"Wij zijn een merkwaardig volkje. Wij willen winnen én mooi voetbal spelen. Dat heeft ons roem in het buitenland gebracht, want als ik in het buitenland kom gaat het over Rembrandt, maar ook over Johan Cruijff en het Nederlandse voetbal. De wereld waardeert onze hang naar mooi voetbal, maar je moet wel kijken welke speelsters je hebt."
Jonker gebruikt de trip naar Malta ook om te experimenteren, met het WK in aantocht. Vrijdag bracht hij een aantal speelsters in de ploeg en vervolgens ging het, in zijn ogen, een stuk minder. "Daar hebben we het afgelopen weekend individueel en als groep over gehad. Mijn opmerkingen bedoelde ik voor de ploeg in zijn geheel, want mijn vertrouwen in die meiden die erin kwamen is groot. Ze trainen uitstekend, alleen is het zaak het niveau van de training ook te tonen in de wedstrijd. Dán ben je een goede international."
Bezoek aan Koninklijke Marine
Tussen de twee wedstrijden tegen Oostenrijk door bezochten de speelsters de Koninklijke Marine, eveneens aanwezig op Malta. "De kans deed zich voor een marineschip te bezoeken en die hebben we aangegrepen. Dat zijn mensen die in een vergelijkbare situatie zitten als wij. Mensen die op elkaar aangewezen zijn, met hiërarchie moeten werken, geïsoleerd zijn en die op elkaar moeten kunnen rekenen. Het was een geweldige mogelijkheid. Bij hen is het ook zeer belangrijk dat je optimaal samenwerkt. Alleen bij die mannen en vrouwen gaat het op leven en dood, bij ons gaat het om winst en verlies."
De Koninklijke Marine bezoekt dinsdag ook de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
2 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
6 uur geleden