Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker wil bij Oranje meer drang om te winnen zien

Bondscoach Jonker wil bij Oranje meer drang om te winnen zien

VALLETTA (ANP) - Andries Jonker hoopt dinsdag op eerherstel voor de voetbalsters van Oranje. Het Nederlands elftal verloor vrijdag op Malta - door twee late doelpunten - met 2-1 van Oostenrijk en de bondscoach wil vier dagen na die nederlaag meer drang om te winnen zien bij zijn ploeg.

"Als we in de problemen komen, dan moet de hang naar mooi voetbal even aan de kant worden gezet. Als je met 1-0 voor staat en het lukt niet op de mooie manier, dan moet je de punten maar binnenhalen op een lelijke manier", zei Jonker in zijn vooruitblik op het tweede duel met Oostenrijk.

Gevraagd naar de balans tussen mooi en resultaatgericht voetbal, gaf Jonker aan een groot verschil te zien met andere landen. "Ik heb veertien jaar in het buitenland gewerkt - in Spanje, Engeland en Duitsland, dus niet de minste voetballanden - en daar gaat het veel meer om winnen", aldus Jonker.

Experimenteren met WK in aantocht

"Wij zijn een merkwaardig volkje. Wij willen winnen én mooi voetbal spelen. Dat heeft ons roem in het buitenland gebracht, want als ik in het buitenland kom gaat het over Rembrandt, maar ook over Johan Cruijff en het Nederlandse voetbal. De wereld waardeert onze hang naar mooi voetbal, maar je moet wel kijken welke speelsters je hebt."

Jonker gebruikt de trip naar Malta ook om te experimenteren, met het WK in aantocht. Vrijdag bracht hij een aantal speelsters in de ploeg en vervolgens ging het, in zijn ogen, een stuk minder. "Daar hebben we het afgelopen weekend individueel en als groep over gehad. Mijn opmerkingen bedoelde ik voor de ploeg in zijn geheel, want mijn vertrouwen in die meiden die erin kwamen is groot. Ze trainen uitstekend, alleen is het zaak het niveau van de training ook te tonen in de wedstrijd. Dán ben je een goede international."

Bezoek aan Koninklijke Marine

Tussen de twee wedstrijden tegen Oostenrijk door bezochten de speelsters de Koninklijke Marine, eveneens aanwezig op Malta. "De kans deed zich voor een marineschip te bezoeken en die hebben we aangegrepen. Dat zijn mensen die in een vergelijkbare situatie zitten als wij. Mensen die op elkaar aangewezen zijn, met hiërarchie moeten werken, geïsoleerd zijn en die op elkaar moeten kunnen rekenen. Het was een geweldige mogelijkheid. Bij hen is het ook zeer belangrijk dat je optimaal samenwerkt. Alleen bij die mannen en vrouwen gaat het op leven en dood, bij ons gaat het om winst en verlies."

De Koninklijke Marine bezoekt dinsdag ook de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

9 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

10 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

12 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

13 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

13 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

16 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

20 uur geleden