
Bondscoach Jonker wil bij Oranje meer drang om te winnen zien
VALLETTA (ANP) - Andries Jonker hoopt dinsdag op eerherstel voor de voetbalsters van Oranje. Het Nederlands elftal verloor vrijdag op Malta - door twee late doelpunten - met 2-1 van Oostenrijk en de bondscoach wil vier dagen na die nederlaag meer drang om te winnen zien bij zijn ploeg.
"Als we in de problemen komen, dan moet de hang naar mooi voetbal even aan de kant worden gezet. Als je met 1-0 voor staat en het lukt niet op de mooie manier, dan moet je de punten maar binnenhalen op een lelijke manier", zei Jonker in zijn vooruitblik op het tweede duel met Oostenrijk.
Gevraagd naar de balans tussen mooi en resultaatgericht voetbal, gaf Jonker aan een groot verschil te zien met andere landen. "Ik heb veertien jaar in het buitenland gewerkt - in Spanje, Engeland en Duitsland, dus niet de minste voetballanden - en daar gaat het veel meer om winnen", aldus Jonker.
Experimenteren met WK in aantocht
"Wij zijn een merkwaardig volkje. Wij willen winnen én mooi voetbal spelen. Dat heeft ons roem in het buitenland gebracht, want als ik in het buitenland kom gaat het over Rembrandt, maar ook over Johan Cruijff en het Nederlandse voetbal. De wereld waardeert onze hang naar mooi voetbal, maar je moet wel kijken welke speelsters je hebt."
Jonker gebruikt de trip naar Malta ook om te experimenteren, met het WK in aantocht. Vrijdag bracht hij een aantal speelsters in de ploeg en vervolgens ging het, in zijn ogen, een stuk minder. "Daar hebben we het afgelopen weekend individueel en als groep over gehad. Mijn opmerkingen bedoelde ik voor de ploeg in zijn geheel, want mijn vertrouwen in die meiden die erin kwamen is groot. Ze trainen uitstekend, alleen is het zaak het niveau van de training ook te tonen in de wedstrijd. Dán ben je een goede international."
Bezoek aan Koninklijke Marine
Tussen de twee wedstrijden tegen Oostenrijk door bezochten de speelsters de Koninklijke Marine, eveneens aanwezig op Malta. "De kans deed zich voor een marineschip te bezoeken en die hebben we aangegrepen. Dat zijn mensen die in een vergelijkbare situatie zitten als wij. Mensen die op elkaar aangewezen zijn, met hiërarchie moeten werken, geïsoleerd zijn en die op elkaar moeten kunnen rekenen. Het was een geweldige mogelijkheid. Bij hen is het ook zeer belangrijk dat je optimaal samenwerkt. Alleen bij die mannen en vrouwen gaat het op leven en dood, bij ons gaat het om winst en verlies."
De Koninklijke Marine bezoekt dinsdag ook de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
10 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
11 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
17 uur geleden