Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters

Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje vindt dat er iets gedaan moet worden aan de overvolle voetbalkalender voor vrouwen. "Er moet echt ingegrepen worden, het kan niet zo doorgaan. Die meiden spelen jarenlang door, zomer in, zomer uit, zonder rust. Dat kan niet", verklaarde de coach.

Jonker refereerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN aan het feit dat de internationals in 2021 (Olympische Spelen), 2022 (EK) en 2023 (WK en Nations League) in actie waren gekomen. Hier komt in 2024 en in 2025 (EK) geen verandering in, wist de bondscoach.

Jonker werd eerder door zijn internationals "teruggefloten", toen hij opperde de Spelen van komende zomer te laten schieten. De ploeg miste uiteindelijk kwalificatie, maar dit maakt voor het volle programma niet uit, zo blijkt. Iets wat de bondscoach steekt. "In het vrouwenvoetbal moeten echt eens een paar mensen gaan nadenken: wat zijn we nu aan het doen?" verklaarde Jonker.

Belangen

"Wij spelen op 16 juli een EK-kwalificatieduel met Noorwegen. Dat kan helemaal niet, maar het gaat wel gebeuren. Hoe we ons voorbereiden moeten wij maar uitzoeken. Als we ons hadden gekwalificeerd voor de Spelen, dan hadden we op 20 juli bij elkaar moeten komen. Dus dan hadden we in een keer door moeten gaan met zes wedstrijden in achttien dagen. Dan zou je denken, niet spelen levert wat op, maar nee. Bij de meeste clubs begint gewoon de voorbereiding", weet Jonker.

De bondscoach beseft dat voor de clubs andere belangen spelen. "In september worden de eerste voorrondes van de Champions League gespeeld en elke club wil of moet die overleven. Dus de clubs hebben ook geen keus en kunnen niet gemakkelijk zeggen: neem jij maar vrij", aldus Jonker.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

2 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

2 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

3 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

5 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

5 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

6 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

7 uur geleden