Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters

Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje vindt dat er iets gedaan moet worden aan de overvolle voetbalkalender voor vrouwen. "Er moet echt ingegrepen worden, het kan niet zo doorgaan. Die meiden spelen jarenlang door, zomer in, zomer uit, zonder rust. Dat kan niet", verklaarde de coach.

Jonker refereerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN aan het feit dat de internationals in 2021 (Olympische Spelen), 2022 (EK) en 2023 (WK en Nations League) in actie waren gekomen. Hier komt in 2024 en in 2025 (EK) geen verandering in, wist de bondscoach.

Jonker werd eerder door zijn internationals "teruggefloten", toen hij opperde de Spelen van komende zomer te laten schieten. De ploeg miste uiteindelijk kwalificatie, maar dit maakt voor het volle programma niet uit, zo blijkt. Iets wat de bondscoach steekt. "In het vrouwenvoetbal moeten echt eens een paar mensen gaan nadenken: wat zijn we nu aan het doen?" verklaarde Jonker.

Belangen

"Wij spelen op 16 juli een EK-kwalificatieduel met Noorwegen. Dat kan helemaal niet, maar het gaat wel gebeuren. Hoe we ons voorbereiden moeten wij maar uitzoeken. Als we ons hadden gekwalificeerd voor de Spelen, dan hadden we op 20 juli bij elkaar moeten komen. Dus dan hadden we in een keer door moeten gaan met zes wedstrijden in achttien dagen. Dan zou je denken, niet spelen levert wat op, maar nee. Bij de meeste clubs begint gewoon de voorbereiding", weet Jonker.

De bondscoach beseft dat voor de clubs andere belangen spelen. "In september worden de eerste voorrondes van de Champions League gespeeld en elke club wil of moet die overleven. Dus de clubs hebben ook geen keus en kunnen niet gemakkelijk zeggen: neem jij maar vrij", aldus Jonker.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

1 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

1 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

4 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

5 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

5 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

12 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

12 uur geleden