Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje vindt dat er iets gedaan moet worden aan de overvolle voetbalkalender voor vrouwen. "Er moet echt ingegrepen worden, het kan niet zo doorgaan. Die meiden spelen jarenlang door, zomer in, zomer uit, zonder rust. Dat kan niet", verklaarde de coach.
Jonker refereerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN aan het feit dat de internationals in 2021 (Olympische Spelen), 2022 (EK) en 2023 (WK en Nations League) in actie waren gekomen. Hier komt in 2024 en in 2025 (EK) geen verandering in, wist de bondscoach.
Jonker werd eerder door zijn internationals "teruggefloten", toen hij opperde de Spelen van komende zomer te laten schieten. De ploeg miste uiteindelijk kwalificatie, maar dit maakt voor het volle programma niet uit, zo blijkt. Iets wat de bondscoach steekt. "In het vrouwenvoetbal moeten echt eens een paar mensen gaan nadenken: wat zijn we nu aan het doen?" verklaarde Jonker.
Belangen
"Wij spelen op 16 juli een EK-kwalificatieduel met Noorwegen. Dat kan helemaal niet, maar het gaat wel gebeuren. Hoe we ons voorbereiden moeten wij maar uitzoeken. Als we ons hadden gekwalificeerd voor de Spelen, dan hadden we op 20 juli bij elkaar moeten komen. Dus dan hadden we in een keer door moeten gaan met zes wedstrijden in achttien dagen. Dan zou je denken, niet spelen levert wat op, maar nee. Bij de meeste clubs begint gewoon de voorbereiding", weet Jonker.
De bondscoach beseft dat voor de clubs andere belangen spelen. "In september worden de eerste voorrondes van de Champions League gespeeld en elke club wil of moet die overleven. Dus de clubs hebben ook geen keus en kunnen niet gemakkelijk zeggen: neem jij maar vrij", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
19 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
21 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
21 uur geleden