Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje vindt dat er iets gedaan moet worden aan de overvolle voetbalkalender voor vrouwen. "Er moet echt ingegrepen worden, het kan niet zo doorgaan. Die meiden spelen jarenlang door, zomer in, zomer uit, zonder rust. Dat kan niet", verklaarde de coach.
Jonker refereerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN aan het feit dat de internationals in 2021 (Olympische Spelen), 2022 (EK) en 2023 (WK en Nations League) in actie waren gekomen. Hier komt in 2024 en in 2025 (EK) geen verandering in, wist de bondscoach.
Jonker werd eerder door zijn internationals "teruggefloten", toen hij opperde de Spelen van komende zomer te laten schieten. De ploeg miste uiteindelijk kwalificatie, maar dit maakt voor het volle programma niet uit, zo blijkt. Iets wat de bondscoach steekt. "In het vrouwenvoetbal moeten echt eens een paar mensen gaan nadenken: wat zijn we nu aan het doen?" verklaarde Jonker.
Belangen
"Wij spelen op 16 juli een EK-kwalificatieduel met Noorwegen. Dat kan helemaal niet, maar het gaat wel gebeuren. Hoe we ons voorbereiden moeten wij maar uitzoeken. Als we ons hadden gekwalificeerd voor de Spelen, dan hadden we op 20 juli bij elkaar moeten komen. Dus dan hadden we in een keer door moeten gaan met zes wedstrijden in achttien dagen. Dan zou je denken, niet spelen levert wat op, maar nee. Bij de meeste clubs begint gewoon de voorbereiding", weet Jonker.
De bondscoach beseft dat voor de clubs andere belangen spelen. "In september worden de eerste voorrondes van de Champions League gespeeld en elke club wil of moet die overleven. Dus de clubs hebben ook geen keus en kunnen niet gemakkelijk zeggen: neem jij maar vrij", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
12 uur geleden