Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje vindt dat er iets gedaan moet worden aan de overvolle voetbalkalender voor vrouwen. "Er moet echt ingegrepen worden, het kan niet zo doorgaan. Die meiden spelen jarenlang door, zomer in, zomer uit, zonder rust. Dat kan niet", verklaarde de coach.
Jonker refereerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN aan het feit dat de internationals in 2021 (Olympische Spelen), 2022 (EK) en 2023 (WK en Nations League) in actie waren gekomen. Hier komt in 2024 en in 2025 (EK) geen verandering in, wist de bondscoach.
Jonker werd eerder door zijn internationals "teruggefloten", toen hij opperde de Spelen van komende zomer te laten schieten. De ploeg miste uiteindelijk kwalificatie, maar dit maakt voor het volle programma niet uit, zo blijkt. Iets wat de bondscoach steekt. "In het vrouwenvoetbal moeten echt eens een paar mensen gaan nadenken: wat zijn we nu aan het doen?" verklaarde Jonker.
Belangen
"Wij spelen op 16 juli een EK-kwalificatieduel met Noorwegen. Dat kan helemaal niet, maar het gaat wel gebeuren. Hoe we ons voorbereiden moeten wij maar uitzoeken. Als we ons hadden gekwalificeerd voor de Spelen, dan hadden we op 20 juli bij elkaar moeten komen. Dus dan hadden we in een keer door moeten gaan met zes wedstrijden in achttien dagen. Dan zou je denken, niet spelen levert wat op, maar nee. Bij de meeste clubs begint gewoon de voorbereiding", weet Jonker.
De bondscoach beseft dat voor de clubs andere belangen spelen. "In september worden de eerste voorrondes van de Champions League gespeeld en elke club wil of moet die overleven. Dus de clubs hebben ook geen keus en kunnen niet gemakkelijk zeggen: neem jij maar vrij", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
22 uur geleden