
Bondscoach Jonker wil aanpassing overvolle kalender voetbalsters
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje vindt dat er iets gedaan moet worden aan de overvolle voetbalkalender voor vrouwen. "Er moet echt ingegrepen worden, het kan niet zo doorgaan. Die meiden spelen jarenlang door, zomer in, zomer uit, zonder rust. Dat kan niet", verklaarde de coach.
Jonker refereerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN aan het feit dat de internationals in 2021 (Olympische Spelen), 2022 (EK) en 2023 (WK en Nations League) in actie waren gekomen. Hier komt in 2024 en in 2025 (EK) geen verandering in, wist de bondscoach.
Jonker werd eerder door zijn internationals "teruggefloten", toen hij opperde de Spelen van komende zomer te laten schieten. De ploeg miste uiteindelijk kwalificatie, maar dit maakt voor het volle programma niet uit, zo blijkt. Iets wat de bondscoach steekt. "In het vrouwenvoetbal moeten echt eens een paar mensen gaan nadenken: wat zijn we nu aan het doen?" verklaarde Jonker.
Belangen
"Wij spelen op 16 juli een EK-kwalificatieduel met Noorwegen. Dat kan helemaal niet, maar het gaat wel gebeuren. Hoe we ons voorbereiden moeten wij maar uitzoeken. Als we ons hadden gekwalificeerd voor de Spelen, dan hadden we op 20 juli bij elkaar moeten komen. Dus dan hadden we in een keer door moeten gaan met zes wedstrijden in achttien dagen. Dan zou je denken, niet spelen levert wat op, maar nee. Bij de meeste clubs begint gewoon de voorbereiding", weet Jonker.
De bondscoach beseft dat voor de clubs andere belangen spelen. "In september worden de eerste voorrondes van de Champions League gespeeld en elke club wil of moet die overleven. Dus de clubs hebben ook geen keus en kunnen niet gemakkelijk zeggen: neem jij maar vrij", aldus Jonker.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk stelt dat het winnen van het kampioenschap voor Liverpool nooit iets vanzelfsprekends zal zijn. Dat zei de aanvoerder van de club die na een zege (5-1) op Tottenham Hotspur voor de twintigste keer de titel van Engeland veroverde. "Het is speciaal en het is iets dat we niet voor lief nemen. Het was verbazingwekkend vandaag", vertelde de Nederlandse international tegen Sky Sports terwijl zijn trainer Arne Slot en zijn ploeggenoten een ereronde op Anfield liepen.
25 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) betrok zijn voorganger Jürgen Klopp bij het binnenhalen van de landstitel met FC Liverpool. "Het voelt heel goed, mijn dank gaat uit naar Jürgen Klopp", zei Slot lachend op het veld van Anfield. Slot scandeerde daarna samen met de fans van Liverpool de naam van de Duitse coach. Zoals Klopp vorig jaar de aanhang opdroeg Slot toe te zingen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool stond al met 3-1 voor in de kampioenswedstrijd tegen Tottenham Hotspur en desondanks maakte Arne Slot zich met woeste gebaren druk langs de lijn. Het tekent de Nederlandse succescoach voor wie elk detail tijdens een wedstrijd van belang is. Pas nadat scheidsrechter Thomas Bramall op Anfield voor het laatst had gefloten, verscheen er een brede grijns op het gezicht van Slot. De grijns van een kampioen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot (46) is met FC Liverpool kampioen van Engeland geworden. Hij is de eerste Nederlandse coach die de titel in de Premier League verovert. Liverpool had op Anfield aan een 5-1-overwinning op Tottenham Hotspur meer dan genoeg om het twintigste kampioenschap in de clubgeschiedenis binnen te halen. Nummer 2 Arsenal staat met nog vier wedstrijden te gaan op een onoverbrugbare achterstand van vijftien punten.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft zondag nagelaten om te winnen van Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Jeroen Rijsdijk kreeg genoeg kansen tegen de bekerwinnaar, maar scoren bleek opnieuw lastig: 0-0. Almere is met 21 doelpunten de minst trefzekere ploeg uit de Eredivisie en ziet degradatie naderen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor trainer Maurice Steijn zorgde een gelijkspel met Sparta Rotterdam (1-1) tegen zijn oude club Ajax niet voor extra vreugde. "Ik hou er niet van om te zeggen dat ik de morele winnaar ben", zei hij. "Ik ben gewoon blij met dit punt."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst is klaar voor een basisplaats bij Ajax. "De impact van mijn invalbeurt geeft voldoening", zei hij na een gelijkspel van de koploper tegen Sparta Rotterdam. "En dat was geloof ik niet de eerste keer dit seizoen."
2 uur geleden