Bondscoach Jonker vindt Spaanse vrouwen favoriet in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - Wereldkampioen Spanje is vrijdag de favoriet in de strijd om een olympisch ticket. Daar is Oranje-bondscoach Andries Jonker duidelijk over. Hij geeft wel aan dat het zelfvertrouwen binnen het Nederlands elftal is gegroeid dankzij de goede eigen prestaties sinds de verloren WK-kwartfinale afgelopen zomer. Daarin had het sterkere Spanje uiteindelijk een verlenging nodig om Oranje uit te schakelen (2-1).
"En we vonden toen al dat we van ze hadden kunnen winnen. Omdat wij ons weer ontwikkeld hebben, denk ik nu ook zeker dat dat zo is", is Jonker vol vertrouwen tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie in Sevilla. "En die mogelijkheden zijn helemaal niet zo klein. Althans, dat vinden wij zelf."
De Amsterdammer roemt het aanvallende spel van de tegenstander, waarmee Spanje zijn ploeg in augustus regelmatig onder grote druk zette. "Zij hebben ook gezien dat ze daardoor toen het eerste uur beter waren en dat ze het op die manier moeten doen. Dat is dan wel in de veronderstelling dat wij niet beter zijn geworden. Daar ligt het interessante. Hebben wij nou een stapje gemaakt en kunnen we de bal wel vaker naar dezelfde kleur spelen?"
De winnaar van de halve finale in het Olympisch Stadion van Sevilla plaatst zich voor de Olympische Spelen. "Het blijft natuurlijk een verrassing als wij dat zouden zijn. Spanje is de regerend wereldkampioen en we spelen in het hol van de Spaanse leeuwinnen, dus men zou er wel van opkijken als wij zouden winnen."
Combinatievoetbal
Vleugelverdedigster Esmee Brugts, die sinds afgelopen zomer voor FC Barcelona voetbalt, ziet het snelle "tiki-taka" combinatievoetbal als grote kracht van de Spanjaarden. "Iedereen bij Barcelona leert dat en dat krijg ik nu elke dag mee in plaats van het van buitenaf te zien. In die zin heb ik nu 'inside information" ook doordat ik de speelsters beter heb leren kennen omdat ik elke dag met ze train. Dat maakt de wedstrijd voor mij nu wel anders dan tijdens het WK."
Jonker kampt met veel twijfelgevallen voor het duel van vrijdag om 21.00 uur. Middenveldster Jill Roord is er door een zware knieblessure sowieso niet bij. Achter de namen van in ieder geval Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Lineth Beerensteyn staat een vraagteken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
17 uur geleden