Bondscoach Jonker vindt Spaanse vrouwen favoriet in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - Wereldkampioen Spanje is vrijdag de favoriet in de strijd om een olympisch ticket. Daar is Oranje-bondscoach Andries Jonker duidelijk over. Hij geeft wel aan dat het zelfvertrouwen binnen het Nederlands elftal is gegroeid dankzij de goede eigen prestaties sinds de verloren WK-kwartfinale afgelopen zomer. Daarin had het sterkere Spanje uiteindelijk een verlenging nodig om Oranje uit te schakelen (2-1).
"En we vonden toen al dat we van ze hadden kunnen winnen. Omdat wij ons weer ontwikkeld hebben, denk ik nu ook zeker dat dat zo is", is Jonker vol vertrouwen tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie in Sevilla. "En die mogelijkheden zijn helemaal niet zo klein. Althans, dat vinden wij zelf."
De Amsterdammer roemt het aanvallende spel van de tegenstander, waarmee Spanje zijn ploeg in augustus regelmatig onder grote druk zette. "Zij hebben ook gezien dat ze daardoor toen het eerste uur beter waren en dat ze het op die manier moeten doen. Dat is dan wel in de veronderstelling dat wij niet beter zijn geworden. Daar ligt het interessante. Hebben wij nou een stapje gemaakt en kunnen we de bal wel vaker naar dezelfde kleur spelen?"
De winnaar van de halve finale in het Olympisch Stadion van Sevilla plaatst zich voor de Olympische Spelen. "Het blijft natuurlijk een verrassing als wij dat zouden zijn. Spanje is de regerend wereldkampioen en we spelen in het hol van de Spaanse leeuwinnen, dus men zou er wel van opkijken als wij zouden winnen."
Combinatievoetbal
Vleugelverdedigster Esmee Brugts, die sinds afgelopen zomer voor FC Barcelona voetbalt, ziet het snelle "tiki-taka" combinatievoetbal als grote kracht van de Spanjaarden. "Iedereen bij Barcelona leert dat en dat krijg ik nu elke dag mee in plaats van het van buitenaf te zien. In die zin heb ik nu 'inside information" ook doordat ik de speelsters beter heb leren kennen omdat ik elke dag met ze train. Dat maakt de wedstrijd voor mij nu wel anders dan tijdens het WK."
Jonker kampt met veel twijfelgevallen voor het duel van vrijdag om 21.00 uur. Middenveldster Jill Roord is er door een zware knieblessure sowieso niet bij. Achter de namen van in ieder geval Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Lineth Beerensteyn staat een vraagteken.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
4 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
13 uur geleden