Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker vindt Spaanse vrouwen favoriet in cruciaal duel

Bondscoach Jonker vindt Spaanse vrouwen favoriet in cruciaal duel

SEVILLA (ANP) - Wereldkampioen Spanje is vrijdag de favoriet in de strijd om een olympisch ticket. Daar is Oranje-bondscoach Andries Jonker duidelijk over. Hij geeft wel aan dat het zelfvertrouwen binnen het Nederlands elftal is gegroeid dankzij de goede eigen prestaties sinds de verloren WK-kwartfinale afgelopen zomer. Daarin had het sterkere Spanje uiteindelijk een verlenging nodig om Oranje uit te schakelen (2-1).

"En we vonden toen al dat we van ze hadden kunnen winnen. Omdat wij ons weer ontwikkeld hebben, denk ik nu ook zeker dat dat zo is", is Jonker vol vertrouwen tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie in Sevilla. "En die mogelijkheden zijn helemaal niet zo klein. Althans, dat vinden wij zelf."

De Amsterdammer roemt het aanvallende spel van de tegenstander, waarmee Spanje zijn ploeg in augustus regelmatig onder grote druk zette. "Zij hebben ook gezien dat ze daardoor toen het eerste uur beter waren en dat ze het op die manier moeten doen. Dat is dan wel in de veronderstelling dat wij niet beter zijn geworden. Daar ligt het interessante. Hebben wij nou een stapje gemaakt en kunnen we de bal wel vaker naar dezelfde kleur spelen?"

De winnaar van de halve finale in het Olympisch Stadion van Sevilla plaatst zich voor de Olympische Spelen. "Het blijft natuurlijk een verrassing als wij dat zouden zijn. Spanje is de regerend wereldkampioen en we spelen in het hol van de Spaanse leeuwinnen, dus men zou er wel van opkijken als wij zouden winnen."

Combinatievoetbal

Vleugelverdedigster Esmee Brugts, die sinds afgelopen zomer voor FC Barcelona voetbalt, ziet het snelle "tiki-taka" combinatievoetbal als grote kracht van de Spanjaarden. "Iedereen bij Barcelona leert dat en dat krijg ik nu elke dag mee in plaats van het van buitenaf te zien. In die zin heb ik nu 'inside information" ook doordat ik de speelsters beter heb leren kennen omdat ik elke dag met ze train. Dat maakt de wedstrijd voor mij nu wel anders dan tijdens het WK."

Jonker kampt met veel twijfelgevallen voor het duel van vrijdag om 21.00 uur. Middenveldster Jill Roord is er door een zware knieblessure sowieso niet bij. Achter de namen van in ieder geval Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Lineth Beerensteyn staat een vraagteken.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

2 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

3 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

3 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

3 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

5 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

7 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

7 uur geleden