Bondscoach Jonker vindt Spaanse vrouwen favoriet in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - Wereldkampioen Spanje is vrijdag de favoriet in de strijd om een olympisch ticket. Daar is Oranje-bondscoach Andries Jonker duidelijk over. Hij geeft wel aan dat het zelfvertrouwen binnen het Nederlands elftal is gegroeid dankzij de goede eigen prestaties sinds de verloren WK-kwartfinale afgelopen zomer. Daarin had het sterkere Spanje uiteindelijk een verlenging nodig om Oranje uit te schakelen (2-1).
"En we vonden toen al dat we van ze hadden kunnen winnen. Omdat wij ons weer ontwikkeld hebben, denk ik nu ook zeker dat dat zo is", is Jonker vol vertrouwen tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie in Sevilla. "En die mogelijkheden zijn helemaal niet zo klein. Althans, dat vinden wij zelf."
De Amsterdammer roemt het aanvallende spel van de tegenstander, waarmee Spanje zijn ploeg in augustus regelmatig onder grote druk zette. "Zij hebben ook gezien dat ze daardoor toen het eerste uur beter waren en dat ze het op die manier moeten doen. Dat is dan wel in de veronderstelling dat wij niet beter zijn geworden. Daar ligt het interessante. Hebben wij nou een stapje gemaakt en kunnen we de bal wel vaker naar dezelfde kleur spelen?"
De winnaar van de halve finale in het Olympisch Stadion van Sevilla plaatst zich voor de Olympische Spelen. "Het blijft natuurlijk een verrassing als wij dat zouden zijn. Spanje is de regerend wereldkampioen en we spelen in het hol van de Spaanse leeuwinnen, dus men zou er wel van opkijken als wij zouden winnen."
Combinatievoetbal
Vleugelverdedigster Esmee Brugts, die sinds afgelopen zomer voor FC Barcelona voetbalt, ziet het snelle "tiki-taka" combinatievoetbal als grote kracht van de Spanjaarden. "Iedereen bij Barcelona leert dat en dat krijg ik nu elke dag mee in plaats van het van buitenaf te zien. In die zin heb ik nu 'inside information" ook doordat ik de speelsters beter heb leren kennen omdat ik elke dag met ze train. Dat maakt de wedstrijd voor mij nu wel anders dan tijdens het WK."
Jonker kampt met veel twijfelgevallen voor het duel van vrijdag om 21.00 uur. Middenveldster Jill Roord is er door een zware knieblessure sowieso niet bij. Achter de namen van in ieder geval Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Lineth Beerensteyn staat een vraagteken.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
10 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
11 uur geleden