Bondscoach Jonker vindt Spaanse vrouwen favoriet in cruciaal duel
SEVILLA (ANP) - Wereldkampioen Spanje is vrijdag de favoriet in de strijd om een olympisch ticket. Daar is Oranje-bondscoach Andries Jonker duidelijk over. Hij geeft wel aan dat het zelfvertrouwen binnen het Nederlands elftal is gegroeid dankzij de goede eigen prestaties sinds de verloren WK-kwartfinale afgelopen zomer. Daarin had het sterkere Spanje uiteindelijk een verlenging nodig om Oranje uit te schakelen (2-1).
"En we vonden toen al dat we van ze hadden kunnen winnen. Omdat wij ons weer ontwikkeld hebben, denk ik nu ook zeker dat dat zo is", is Jonker vol vertrouwen tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie in Sevilla. "En die mogelijkheden zijn helemaal niet zo klein. Althans, dat vinden wij zelf."
De Amsterdammer roemt het aanvallende spel van de tegenstander, waarmee Spanje zijn ploeg in augustus regelmatig onder grote druk zette. "Zij hebben ook gezien dat ze daardoor toen het eerste uur beter waren en dat ze het op die manier moeten doen. Dat is dan wel in de veronderstelling dat wij niet beter zijn geworden. Daar ligt het interessante. Hebben wij nou een stapje gemaakt en kunnen we de bal wel vaker naar dezelfde kleur spelen?"
De winnaar van de halve finale in het Olympisch Stadion van Sevilla plaatst zich voor de Olympische Spelen. "Het blijft natuurlijk een verrassing als wij dat zouden zijn. Spanje is de regerend wereldkampioen en we spelen in het hol van de Spaanse leeuwinnen, dus men zou er wel van opkijken als wij zouden winnen."
Combinatievoetbal
Vleugelverdedigster Esmee Brugts, die sinds afgelopen zomer voor FC Barcelona voetbalt, ziet het snelle "tiki-taka" combinatievoetbal als grote kracht van de Spanjaarden. "Iedereen bij Barcelona leert dat en dat krijg ik nu elke dag mee in plaats van het van buitenaf te zien. In die zin heb ik nu 'inside information" ook doordat ik de speelsters beter heb leren kennen omdat ik elke dag met ze train. Dat maakt de wedstrijd voor mij nu wel anders dan tijdens het WK."
Jonker kampt met veel twijfelgevallen voor het duel van vrijdag om 21.00 uur. Middenveldster Jill Roord is er door een zware knieblessure sowieso niet bij. Achter de namen van in ieder geval Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Lineth Beerensteyn staat een vraagteken.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
12 uur geleden