Bondscoach Jonker start tegen Polen weer met spits Beerensteyn
ROTTERDAM (ANP) - Lineth Beerensteyn krijgt dinsdag in de oefenwedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen weer het vertrouwen van bondscoach Andries Jonker. De spits liet vrijdag tegen Duitsland (0-1) enkele kansen onbenut, maar dat is voor de trainer geen reden haar te vervangen.
"Toen ik aan deze baan begon, heb ik twee dingen aan de speelsters meegegeven. Dat ze altijd hun uiterste best moeten doen en dat ze moeten voetballen met lef en durf", zei Jonker. "Als je geen fouten maakt, word je ook niet beter. Dat geldt niet alleen voor Lineth, maar voor het hele team. De meest veilige weg is het geven van een terugspeelbal, maar je moet niet voor de veilige weg kiezen."
Jonker was tevreden over het veldspel tegen Duitsland. "Het vertrouwen van de speelsters heeft een enorme impuls gekregen", aldus de bondscoach over het duel met de verliezend EK-finalist. Polen staat op de wereldranglijst op de dertigste plek en wist zich niet voor het komende WK, in Australië en Nieuw-Zeeland, te plaatsen. Jonker: "Polen behoort tot het rijtje landen dat de aansluiting met de top aan het verkleinen is. Die landen komen dichterbij."
Beerensteyn vindt het fijn dat Jonker het vertrouwen in haar uitspreekt. "Ik ben op de goede weg en moet positief vooruit kijken", zegt ze. "Vooraf konden we alleen maar hopen dat we zoveel kansen zouden krijgen. Al blijft het balen dat je dan toch verliest."
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
13 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
23 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
23 uur geleden