Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker start tegen Polen weer met spits Beerensteyn

Bondscoach Jonker start tegen Polen weer met spits Beerensteyn

ROTTERDAM (ANP) - Lineth Beerensteyn krijgt dinsdag in de oefenwedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen weer het vertrouwen van bondscoach Andries Jonker. De spits liet vrijdag tegen Duitsland (0-1) enkele kansen onbenut, maar dat is voor de trainer geen reden haar te vervangen.

"Toen ik aan deze baan begon, heb ik twee dingen aan de speelsters meegegeven. Dat ze altijd hun uiterste best moeten doen en dat ze moeten voetballen met lef en durf", zei Jonker. "Als je geen fouten maakt, word je ook niet beter. Dat geldt niet alleen voor Lineth, maar voor het hele team. De meest veilige weg is het geven van een terugspeelbal, maar je moet niet voor de veilige weg kiezen."

Jonker was tevreden over het veldspel tegen Duitsland. "Het vertrouwen van de speelsters heeft een enorme impuls gekregen", aldus de bondscoach over het duel met de verliezend EK-finalist. Polen staat op de wereldranglijst op de dertigste plek en wist zich niet voor het komende WK, in Australië en Nieuw-Zeeland, te plaatsen. Jonker: "Polen behoort tot het rijtje landen dat de aansluiting met de top aan het verkleinen is. Die landen komen dichterbij."

Beerensteyn vindt het fijn dat Jonker het vertrouwen in haar uitspreekt. "Ik ben op de goede weg en moet positief vooruit kijken", zegt ze. "Vooraf konden we alleen maar hopen dat we zoveel kansen zouden krijgen. Al blijft het balen dat je dan toch verliest."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

1 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

6 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

10 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

10 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

10 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

11 uur geleden