Bondscoach Jonker start tegen Polen weer met spits Beerensteyn
ROTTERDAM (ANP) - Lineth Beerensteyn krijgt dinsdag in de oefenwedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen weer het vertrouwen van bondscoach Andries Jonker. De spits liet vrijdag tegen Duitsland (0-1) enkele kansen onbenut, maar dat is voor de trainer geen reden haar te vervangen.
"Toen ik aan deze baan begon, heb ik twee dingen aan de speelsters meegegeven. Dat ze altijd hun uiterste best moeten doen en dat ze moeten voetballen met lef en durf", zei Jonker. "Als je geen fouten maakt, word je ook niet beter. Dat geldt niet alleen voor Lineth, maar voor het hele team. De meest veilige weg is het geven van een terugspeelbal, maar je moet niet voor de veilige weg kiezen."
Jonker was tevreden over het veldspel tegen Duitsland. "Het vertrouwen van de speelsters heeft een enorme impuls gekregen", aldus de bondscoach over het duel met de verliezend EK-finalist. Polen staat op de wereldranglijst op de dertigste plek en wist zich niet voor het komende WK, in Australië en Nieuw-Zeeland, te plaatsen. Jonker: "Polen behoort tot het rijtje landen dat de aansluiting met de top aan het verkleinen is. Die landen komen dichterbij."
Beerensteyn vindt het fijn dat Jonker het vertrouwen in haar uitspreekt. "Ik ben op de goede weg en moet positief vooruit kijken", zegt ze. "Vooraf konden we alleen maar hopen dat we zoveel kansen zouden krijgen. Al blijft het balen dat je dan toch verliest."
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
11 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
12 uur geleden