Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker start tegen Polen weer met spits Beerensteyn

Bondscoach Jonker start tegen Polen weer met spits Beerensteyn

ROTTERDAM (ANP) - Lineth Beerensteyn krijgt dinsdag in de oefenwedstrijd van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen weer het vertrouwen van bondscoach Andries Jonker. De spits liet vrijdag tegen Duitsland (0-1) enkele kansen onbenut, maar dat is voor de trainer geen reden haar te vervangen.

"Toen ik aan deze baan begon, heb ik twee dingen aan de speelsters meegegeven. Dat ze altijd hun uiterste best moeten doen en dat ze moeten voetballen met lef en durf", zei Jonker. "Als je geen fouten maakt, word je ook niet beter. Dat geldt niet alleen voor Lineth, maar voor het hele team. De meest veilige weg is het geven van een terugspeelbal, maar je moet niet voor de veilige weg kiezen."

Jonker was tevreden over het veldspel tegen Duitsland. "Het vertrouwen van de speelsters heeft een enorme impuls gekregen", aldus de bondscoach over het duel met de verliezend EK-finalist. Polen staat op de wereldranglijst op de dertigste plek en wist zich niet voor het komende WK, in Australië en Nieuw-Zeeland, te plaatsen. Jonker: "Polen behoort tot het rijtje landen dat de aansluiting met de top aan het verkleinen is. Die landen komen dichterbij."

Beerensteyn vindt het fijn dat Jonker het vertrouwen in haar uitspreekt. "Ik ben op de goede weg en moet positief vooruit kijken", zegt ze. "Vooraf konden we alleen maar hopen dat we zoveel kansen zouden krijgen. Al blijft het balen dat je dan toch verliest."

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

1 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

3 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

3 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

5 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

7 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

8 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

8 uur geleden