Bondscoach Jonker 'pissig' over tweede helft Oranjevrouwen
TILBURG (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is "pissig" over het slechte spel van de voetbalsters van Oranje in de tweede helft van het thuisduel met Schotland (1-1). "Omdat speelsters die heel goed kunnen voetballen, het zichzelf zo moeilijk maken en zo vaak naar de verkeerde kleur spelen", zei Jonker een klein uur na de wedstrijd in het stadion van Willem II in Tilburg.
De Oranjevrouwen incasseerden tegen de Schotten de volgende tegenslag, na de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Duitsland van vrijdag. Toch maakt Jonker zich een maand voor het EK nog geen zorgen. "Ik ga het accent leggen op de prima eerste helft en de tijd zijn werk laten doen. Ik hou me ook vast aan het feit dat de speelsters twee jaar geleden na een pauze op een hoger niveau weer binnenkwamen", aldus de bondscoach over de voorbereiding op het WK van 2023.
De voetbalsters gaan op vakantie en melden zich op 19 juni weer in Zeist voor de voorbereiding op het EK in Zwitserland, dat voor Oranje op 5 juli begint tegen Wales. Alleen vleugelspeelster Esmee Brugts sluit op 23 juni aan, omdat ze zaterdag nog de Spaanse bekerfinale speelt met FC Barcelona.
Selectie later bekend
Jonker zag door de moeizame tweede helft tegen Schotland geen mogelijkheid om bijvoorbeeld de bij Oranje teruggekeerde Shanice van de Sanden te laten invallen. "Uiteindelijk wil je minimaal gelijkspelen en ik zag dat we in de problemen kwamen. Toen heb ik de keuze gemaakt om die speelsters geen speeltijd te geven, ondanks dat ik het ze graag had gegund en nieuwsgierig naar ze was. Maar die kansen hebben ze in eerdere wedstrijden gehad."
De na het EK vertrekkende bondscoach gaf aan dat hij zijn definitieve selectie al in zijn hoofd heeft, maar wilde daar nog geen duidelijkheid over geven. Dat gebeurt later deze maand.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
12 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
1 dag geleden