Bondscoach Jonker 'pissig' over tweede helft Oranjevrouwen
TILBURG (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is "pissig" over het slechte spel van de voetbalsters van Oranje in de tweede helft van het thuisduel met Schotland (1-1). "Omdat speelsters die heel goed kunnen voetballen, het zichzelf zo moeilijk maken en zo vaak naar de verkeerde kleur spelen", zei Jonker een klein uur na de wedstrijd in het stadion van Willem II in Tilburg.
De Oranjevrouwen incasseerden tegen de Schotten de volgende tegenslag, na de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Duitsland van vrijdag. Toch maakt Jonker zich een maand voor het EK nog geen zorgen. "Ik ga het accent leggen op de prima eerste helft en de tijd zijn werk laten doen. Ik hou me ook vast aan het feit dat de speelsters twee jaar geleden na een pauze op een hoger niveau weer binnenkwamen", aldus de bondscoach over de voorbereiding op het WK van 2023.
De voetbalsters gaan op vakantie en melden zich op 19 juni weer in Zeist voor de voorbereiding op het EK in Zwitserland, dat voor Oranje op 5 juli begint tegen Wales. Alleen vleugelspeelster Esmee Brugts sluit op 23 juni aan, omdat ze zaterdag nog de Spaanse bekerfinale speelt met FC Barcelona.
Selectie later bekend
Jonker zag door de moeizame tweede helft tegen Schotland geen mogelijkheid om bijvoorbeeld de bij Oranje teruggekeerde Shanice van de Sanden te laten invallen. "Uiteindelijk wil je minimaal gelijkspelen en ik zag dat we in de problemen kwamen. Toen heb ik de keuze gemaakt om die speelsters geen speeltijd te geven, ondanks dat ik het ze graag had gegund en nieuwsgierig naar ze was. Maar die kansen hebben ze in eerdere wedstrijden gehad."
De na het EK vertrekkende bondscoach gaf aan dat hij zijn definitieve selectie al in zijn hoofd heeft, maar wilde daar nog geen duidelijkheid over geven. Dat gebeurt later deze maand.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden