Bondscoach Jonker overweegt wijzigingen bij Oranje na nederlaag
BREDA (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker overweegt het dinsdag in het EK-kwalificatieduel met Noorwegen anders te gaan doen. Bij de voetbalsters van het Nederlands elftal was het 5-3-2-systeem het afgelopen jaar heilig, maar Jonker denkt er onder meer over daar een paar dagen na de kansloze nederlaag in Italië (2-0) in ieder geval voor even van af te stappen.
"Ik ben een coach die overal over nadenkt na zo'n nederlaag: hoe krijgen we het voor elkaar makkelijker te voetballen? Wie laat wat zien tijdens de training? Dan is het ook een gedachte om in een 4-3-3-systeem te starten. Dat zit er bij iedereen ook nog ingebakken, ook bij de nieuwe speelsters", zei Jonker op een drukbezochte onlinepersconferentie, zonder vooruit te lopen op mogelijke nieuwe namen in zijn basisopstelling.
Goed nieuws voor de gehavende selectie van Oranje is dat middenveldsters Damaris Egurrola en Victoria Pelova weer fit zijn, nadat zij vrijdag in Italië gewisseld moesten worden om fysieke redenen. Het duel in Breda begint dinsdag om 20.45 uur.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
3 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
1 dag geleden