Bondscoach Jonker overweegt wijzigingen bij Oranje na nederlaag
BREDA (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker overweegt het dinsdag in het EK-kwalificatieduel met Noorwegen anders te gaan doen. Bij de voetbalsters van het Nederlands elftal was het 5-3-2-systeem het afgelopen jaar heilig, maar Jonker denkt er onder meer over daar een paar dagen na de kansloze nederlaag in Italië (2-0) in ieder geval voor even van af te stappen.
"Ik ben een coach die overal over nadenkt na zo'n nederlaag: hoe krijgen we het voor elkaar makkelijker te voetballen? Wie laat wat zien tijdens de training? Dan is het ook een gedachte om in een 4-3-3-systeem te starten. Dat zit er bij iedereen ook nog ingebakken, ook bij de nieuwe speelsters", zei Jonker op een drukbezochte onlinepersconferentie, zonder vooruit te lopen op mogelijke nieuwe namen in zijn basisopstelling.
Goed nieuws voor de gehavende selectie van Oranje is dat middenveldsters Damaris Egurrola en Victoria Pelova weer fit zijn, nadat zij vrijdag in Italië gewisseld moesten worden om fysieke redenen. Het duel in Breda begint dinsdag om 20.45 uur.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
11 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden