
Bondscoach Jonker laat keepster Weimar debuteren tegen België
LEUVEN (ANP) - Jacintha Weimar debuteert vrijdagavond voor Oranje onder de lat in het Nations League-duel met België. Bondscoach Andries Jonker heeft de 25-jarige keepster van Feyenoord gekozen als vervanger van de niet fitte eerste keuze Daphne van Domselaar, die het hele WK keepte. Ook Lize Kop, de tweede doelvrouw, bleek niet fit genoeg om mee te reizen naar België.
Weimar reisde met Oranje wel al mee naar het EK van vorig jaar en het WK van afgelopen zomer, maar speelde nog geen interland. De geboren Eindhovense is het seizoen bij Feyenoord ongelukkig begonnen, met een rode kaart in de eerste wedstrijd.
Jonker zegt desondanks veel vertrouwen te hebben in Weimar. "Tijdens het WK heeft ze het op de training voortreffelijk gedaan. Ze was elke week weer een beetje beter, tot op een heel hoog niveau. Ze zat heel dicht bij Daphne en Lize en moest geluk hebben om een keer aan de beurt te komen."
Het duel met België, dat vrijdag om 20.30 uur begint in Leuven, is het eerste groepsduel van de Nations League. Oranje moet eerste worden in de groep om kans te houden op deelname aan de Olympische Spelen. Dinsdag is het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland de tweede tegenstander. Schotland is de derde opponent.
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
18 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
21 uur geleden