Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker kiest voor Casparij en Leuchter tegen Noorwegen

Bondscoach Jonker kiest voor Casparij en Leuchter tegen Noorwegen

BREDA (ANP) - Bondscoach Andries Jonker wijzigt zijn basisopstelling op twee plaatsen voor de tweede EK-kwalificatiewedstrijd van de voetbalsters, vanaf 20.45 uur tegen Noorwegen in Breda. Kerstin Casparij vervangt Chasity Grant als rechtervleugelverdedigster. Ajax-spits Romée Leuchter neemt de plek in van Wieke Kaptein. Daardoor lijkt middenveldster Victoria Pelova een iets meer verdedigende rol te krijgen.

Oranje stelde vrijdag teleur in en tegen Italië (2-0), bij de start van de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar. Het was al de derde nederlaag op rij, waarbij de ploeg van Jonker ook steeds niet scoorde. Daar moet onder anderen Leuchter dinsdagavond verandering in gaan brengen.

Leuchter (23) stond nog niet eerder in de basis bij Oranje. Wel viel ze al dertien keer in. Andere speelsters krijgen deze interlandperiode kansen omdat Oranje het moet doen zonder vaste waarden als Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen.

Nederland moet bij de eerste twee eindigen om zich direct te plaatsen voor het EK. Anders volgt een herkansing via de play-offs.

Meer uit Voetbal

Oud-international Poortvliet tijdelijk hoofdtrainer FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Oud-international Jan Poortvliet is tijdelijk toegetreden tot de technische staf van FC Eindhoven. De club uit de eerste divisie mist hoofdcoach Maurice Verberne, die anderhalve week geleden een been heeft gebroken.

25 minuten geleden
Coach Slot ziet Real Madrid het beste in Liverpool bovenhalen

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.

4 uur geleden
PSV-coach Bosz niet te spreken over optreden ploeg bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).

13 uur geleden
Sterk Liverpool verslaat Real Madrid in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.

14 uur geleden
Invaller Pepi redt punt voor tegenvallend PSV bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.

14 uur geleden
Arsenal wint bij Slavia Praag ook vierde duel in Champions League

PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.

15 uur geleden
PSV-trainer Bosz houdt tegen Olympiakos vast aan spits Til

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.

17 uur geleden