Bondscoach Jonker kiest voor Casparij en Leuchter tegen Noorwegen
BREDA (ANP) - Bondscoach Andries Jonker wijzigt zijn basisopstelling op twee plaatsen voor de tweede EK-kwalificatiewedstrijd van de voetbalsters, vanaf 20.45 uur tegen Noorwegen in Breda. Kerstin Casparij vervangt Chasity Grant als rechtervleugelverdedigster. Ajax-spits Romée Leuchter neemt de plek in van Wieke Kaptein. Daardoor lijkt middenveldster Victoria Pelova een iets meer verdedigende rol te krijgen.
Oranje stelde vrijdag teleur in en tegen Italië (2-0), bij de start van de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar. Het was al de derde nederlaag op rij, waarbij de ploeg van Jonker ook steeds niet scoorde. Daar moet onder anderen Leuchter dinsdagavond verandering in gaan brengen.
Leuchter (23) stond nog niet eerder in de basis bij Oranje. Wel viel ze al dertien keer in. Andere speelsters krijgen deze interlandperiode kansen omdat Oranje het moet doen zonder vaste waarden als Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen.
Nederland moet bij de eerste twee eindigen om zich direct te plaatsen voor het EK. Anders volgt een herkansing via de play-offs.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
12 uur geleden