Bondscoach Jonker kiest voor Casparij en Leuchter tegen Noorwegen
BREDA (ANP) - Bondscoach Andries Jonker wijzigt zijn basisopstelling op twee plaatsen voor de tweede EK-kwalificatiewedstrijd van de voetbalsters, vanaf 20.45 uur tegen Noorwegen in Breda. Kerstin Casparij vervangt Chasity Grant als rechtervleugelverdedigster. Ajax-spits Romée Leuchter neemt de plek in van Wieke Kaptein. Daardoor lijkt middenveldster Victoria Pelova een iets meer verdedigende rol te krijgen.
Oranje stelde vrijdag teleur in en tegen Italië (2-0), bij de start van de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar. Het was al de derde nederlaag op rij, waarbij de ploeg van Jonker ook steeds niet scoorde. Daar moet onder anderen Leuchter dinsdagavond verandering in gaan brengen.
Leuchter (23) stond nog niet eerder in de basis bij Oranje. Wel viel ze al dertien keer in. Andere speelsters krijgen deze interlandperiode kansen omdat Oranje het moet doen zonder vaste waarden als Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen.
Nederland moet bij de eerste twee eindigen om zich direct te plaatsen voor het EK. Anders volgt een herkansing via de play-offs.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
34 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
11 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
14 uur geleden