Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker hekelt 'dramatische' opzet Nations League

Bondscoach Jonker hekelt 'dramatische' opzet Nations League

NYON (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker is niet te spreken over de opzet van de finaleronde van de Nations League, waar hij met de voetbalsters in februari strijdt om een olympisch ticket. De Europese voetbalbond UEFA heeft ervoor gekozen om de halve finales - en de finale - over één wedstrijd te beslissen, waarbij de loting uitwees dat Oranje een uitduel met wereldkampioen Spanje wacht. "Dit is sportief gezien dramatisch", zei Jonker in een eerste reactie.

"Nu ligt het voordeel bij het thuisspelende Frankrijk en Spanje en ik heb daar niets mee. Kies er dan voor om de wedstrijden te spelen op neutraal terrein", reageerde de bondscoach. Hij weet dat zijn protest nu niets meer gaat veranderen, maar wil "in het belang van het vrouwenvoetbal" wel een duidelijk statement afgeven. "Ik vind dat deelnemende landen bezwaar moeten aantekenen, zodat er over twee jaar een toernooi wordt georganiseerd dat gebaseerd is op eerlijkheid."

Het Nederlands elftal moet op 23 februari de halve finale van de Nations League in Spanje winnen om zich direct te plaatsen voor de Olympische Spelen. Bij verlies volgt mogelijk nog een herkansing, maar dat is afhankelijk van de andere halve finale tussen Frankrijk en Duitsland.

Meer uit Voetbal

Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

3 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

12 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

14 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

14 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

15 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

15 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

17 uur geleden