Bondscoach Jonker hekelt 'dramatische' opzet Nations League
NYON (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker is niet te spreken over de opzet van de finaleronde van de Nations League, waar hij met de voetbalsters in februari strijdt om een olympisch ticket. De Europese voetbalbond UEFA heeft ervoor gekozen om de halve finales - en de finale - over één wedstrijd te beslissen, waarbij de loting uitwees dat Oranje een uitduel met wereldkampioen Spanje wacht. "Dit is sportief gezien dramatisch", zei Jonker in een eerste reactie.
"Nu ligt het voordeel bij het thuisspelende Frankrijk en Spanje en ik heb daar niets mee. Kies er dan voor om de wedstrijden te spelen op neutraal terrein", reageerde de bondscoach. Hij weet dat zijn protest nu niets meer gaat veranderen, maar wil "in het belang van het vrouwenvoetbal" wel een duidelijk statement afgeven. "Ik vind dat deelnemende landen bezwaar moeten aantekenen, zodat er over twee jaar een toernooi wordt georganiseerd dat gebaseerd is op eerlijkheid."
Het Nederlands elftal moet op 23 februari de halve finale van de Nations League in Spanje winnen om zich direct te plaatsen voor de Olympische Spelen. Bij verlies volgt mogelijk nog een herkansing, maar dat is afhankelijk van de andere halve finale tussen Frankrijk en Duitsland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
2 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
2 uur geleden