Bondscoach Jonker hekelt 'dramatische' opzet Nations League
NYON (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker is niet te spreken over de opzet van de finaleronde van de Nations League, waar hij met de voetbalsters in februari strijdt om een olympisch ticket. De Europese voetbalbond UEFA heeft ervoor gekozen om de halve finales - en de finale - over één wedstrijd te beslissen, waarbij de loting uitwees dat Oranje een uitduel met wereldkampioen Spanje wacht. "Dit is sportief gezien dramatisch", zei Jonker in een eerste reactie.
"Nu ligt het voordeel bij het thuisspelende Frankrijk en Spanje en ik heb daar niets mee. Kies er dan voor om de wedstrijden te spelen op neutraal terrein", reageerde de bondscoach. Hij weet dat zijn protest nu niets meer gaat veranderen, maar wil "in het belang van het vrouwenvoetbal" wel een duidelijk statement afgeven. "Ik vind dat deelnemende landen bezwaar moeten aantekenen, zodat er over twee jaar een toernooi wordt georganiseerd dat gebaseerd is op eerlijkheid."
Het Nederlands elftal moet op 23 februari de halve finale van de Nations League in Spanje winnen om zich direct te plaatsen voor de Olympische Spelen. Bij verlies volgt mogelijk nog een herkansing, maar dat is afhankelijk van de andere halve finale tussen Frankrijk en Duitsland.
Meer uit Voetbal
REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
4 uur geleden