Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker hekelt 'dramatische' opzet Nations League

Bondscoach Jonker hekelt 'dramatische' opzet Nations League

NYON (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker is niet te spreken over de opzet van de finaleronde van de Nations League, waar hij met de voetbalsters in februari strijdt om een olympisch ticket. De Europese voetbalbond UEFA heeft ervoor gekozen om de halve finales - en de finale - over één wedstrijd te beslissen, waarbij de loting uitwees dat Oranje een uitduel met wereldkampioen Spanje wacht. "Dit is sportief gezien dramatisch", zei Jonker in een eerste reactie.

"Nu ligt het voordeel bij het thuisspelende Frankrijk en Spanje en ik heb daar niets mee. Kies er dan voor om de wedstrijden te spelen op neutraal terrein", reageerde de bondscoach. Hij weet dat zijn protest nu niets meer gaat veranderen, maar wil "in het belang van het vrouwenvoetbal" wel een duidelijk statement afgeven. "Ik vind dat deelnemende landen bezwaar moeten aantekenen, zodat er over twee jaar een toernooi wordt georganiseerd dat gebaseerd is op eerlijkheid."

Het Nederlands elftal moet op 23 februari de halve finale van de Nations League in Spanje winnen om zich direct te plaatsen voor de Olympische Spelen. Bij verlies volgt mogelijk nog een herkansing, maar dat is afhankelijk van de andere halve finale tussen Frankrijk en Duitsland.

Meer uit Voetbal

KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

16 minuten geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

33 minuten geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

1 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

1 uur geleden
Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Verdediger Timber slaat ook tweede training Oranje over

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.

2 uur geleden
Veerman wil na terugkeer bij Oranje verleden achter zich laten

ZEIST (ANP) - Joey Veerman wil na zijn terugkeer bij Oranje niet meer terugkijken op het verleden. De middenvelder werd na het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet meer opgeroepen door Ronald Koeman en maakt nu ruim twee jaar later, onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández, voor het eerst weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.

3 uur geleden