Bondscoach Jonker heeft respect voor België: taaie tegenstander
TILBURG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters moeten dinsdagavond in ieder geval winnen van België om groepswinnaar te worden in de Nations League en uitzicht te blijven houden op deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar. "België is een taaie tegenstander", zegt bondscoach Andries Jonker.
Eind september werd in Leuven met 2-1 verloren van de Belgische vrouwen en die nederlaag is Jonker nog niet vergeten. Bij Nederland heersen dan ook revanchegevoelens, maar er is ook respect.
"Kijk maar eens naar het EK van vorig jaar, toen België in een groep met Frankrijk tweede werd en de volgende ronde bereikte. En met Tessa Wullaert hebben ze een absolute vedette in de ploeg. Nogmaals, een taaie tegenstander, maar de focus ligt voornamelijk op onszelf."
Winst op België in Tilburg lijkt dinsdag genoeg voor de groepswinst en plaatsing voor de finaleronde van de Nations League van eind februari. Of Engeland, dat net als Nederland op 9 punten staat maar een minder doelsaldo heeft, moet flink uithalen bij Schotland. België heeft met 8 punten ook nog een kleine kans.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
18 uur geleden