Bondscoach Jonker heeft respect voor België: taaie tegenstander
TILBURG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters moeten dinsdagavond in ieder geval winnen van België om groepswinnaar te worden in de Nations League en uitzicht te blijven houden op deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar. "België is een taaie tegenstander", zegt bondscoach Andries Jonker.
Eind september werd in Leuven met 2-1 verloren van de Belgische vrouwen en die nederlaag is Jonker nog niet vergeten. Bij Nederland heersen dan ook revanchegevoelens, maar er is ook respect.
"Kijk maar eens naar het EK van vorig jaar, toen België in een groep met Frankrijk tweede werd en de volgende ronde bereikte. En met Tessa Wullaert hebben ze een absolute vedette in de ploeg. Nogmaals, een taaie tegenstander, maar de focus ligt voornamelijk op onszelf."
Winst op België in Tilburg lijkt dinsdag genoeg voor de groepswinst en plaatsing voor de finaleronde van de Nations League van eind februari. Of Engeland, dat net als Nederland op 9 punten staat maar een minder doelsaldo heeft, moet flink uithalen bij Schotland. België heeft met 8 punten ook nog een kleine kans.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geleden