Bondscoach Jonker heeft respect voor België: taaie tegenstander
TILBURG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters moeten dinsdagavond in ieder geval winnen van België om groepswinnaar te worden in de Nations League en uitzicht te blijven houden op deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar. "België is een taaie tegenstander", zegt bondscoach Andries Jonker.
Eind september werd in Leuven met 2-1 verloren van de Belgische vrouwen en die nederlaag is Jonker nog niet vergeten. Bij Nederland heersen dan ook revanchegevoelens, maar er is ook respect.
"Kijk maar eens naar het EK van vorig jaar, toen België in een groep met Frankrijk tweede werd en de volgende ronde bereikte. En met Tessa Wullaert hebben ze een absolute vedette in de ploeg. Nogmaals, een taaie tegenstander, maar de focus ligt voornamelijk op onszelf."
Winst op België in Tilburg lijkt dinsdag genoeg voor de groepswinst en plaatsing voor de finaleronde van de Nations League van eind februari. Of Engeland, dat net als Nederland op 9 punten staat maar een minder doelsaldo heeft, moet flink uithalen bij Schotland. België heeft met 8 punten ook nog een kleine kans.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
22 uur geleden