Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker bezorgd om nieuwe blessure topscorer Miedema

Bondscoach Jonker bezorgd om nieuwe blessure topscorer Miedema

ALTACH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker maakt zich zorgen om de blessure van topscorer Vivianne Miedema. De spits greep een kwartier na haar invalbeurt tegen Oostenrijk (1-3-winst) naar haar hamstring en liet zich wisselen. "Ik heb haar heel even gesproken. 'Viv' is vaak heel nuchter, maar de teleurstelling druipt ervan af", zei Jonker tijdens een onlinepersconferentie.

Miedema (28) miste de afgelopen jaren veel interlands door knieblessures. "Als een speelster uit zo'n periode vol pech komt, hoop je dat het op een gegeven moment voorbij is. Als dat dan weer niet zo is, is dat ongelooflijk zwaar. Dit komt heel hard aan en is zeer teleurstellend. Ik maak me in de eerste plaats zorgen om haar gezondheid", zei Jonker, die om privacyredenen niet wilde zeggen om wat voor blessure het gaat.

Ook middenveldster Wieke Kaptein had in de slotfase veel last, maar kon niet meer worden gewisseld. Over de ernst van haar blessure had Jonker nog geen update.

Interlandperiode

Keepster Daphne van Domselaar raakte vrijdag in het thuisduel met Oostenrijk (3-1) al geblesseerd aan een enkel. Ook om haar maakt Jonker zich zorgen, maar voor de ernst is het nog wachten op onderzoek van haar club Arsenal.

Jonker kijkt door de twee zeges en de handhaving in de Nations League met een "heel goed gevoel" terug op de interlandperiode. "Nu we ons doel in de Nations League hebben afgevinkt, kunnen we de volgende twee wedstrijden nog meer in het teken van het EK stellen. Maar ik ben nu ook zeer teleurgesteld dat ik twee speelsters geblesseerd moet afleveren bij hun club", zei de bondscoach.

Op 30 mei volgt een uitduel met Duitsland, vier dagen later gevolgd door een thuisduel met Schotland. In juli is het EK.

Meer uit Voetbal

Atalanta zeker van plek 3 en Champions League na zege op AS Roma

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.

10 uur geleden
FC Den Bosch begint promotiestrijd met zege op Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.

10 uur geleden
Vinícius Júnior en Vázquez uitgeschakeld bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.

12 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van middenvelder Janosek

BREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.

14 uur geleden
Ancelotti nieuwe bondscoach Braziliaanse voetballers

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.

16 uur geleden
Higler videoscheidsrechter bij finale Champions League

NYON (ANP) - Dennis Higler is door de UEFA aangesteld als videoscheidsrechter voor de Champions League-finale tussen Internazionale en Paris Saint-Germain op zaterdag 31 mei. Pol van Boekel assisteert hem, meldt de UEFA.

17 uur geleden
Klaassen, Paixão , Saibari, Steijn of Taylor Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Davy Klaassen (Ajax), Igor Paixão (Feyenoord), Ismael Saibari (PSV), Sem Steijn (FC Twente) en Kenneth Taylor (Ajax) zijn genomineerd voor de prijs van beste voetballer van dit seizoen in de Eredivisie. Dat meldt de Eredivisie CV.

17 uur geleden