Bondscoach Jonker begrijpt wens voetbalsters voor betere betaling
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters van Oranje begrijpt de wens van de speelsters in de Eredivisie voor een betere betaling en vindt dat er moet worden gekeken of dit al realistisch is. "Is de tijd er rijp voor? Is de realiteit zover dat we ons dit kunnen veroorloven? Dat de clubs zeggen: dat gaan we doen", vroeg de coach zich af.
Jonker reageerde in het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN op een gezamenlijk statement van de voetbalsters uit de Eredivisie aan de KNVB, de clubs en de sponsoren om iets te doen aan de slechte betaling van speelsters in Nederland.
"Ik begrijp heel goed dat die wens en die ambitie er is", verklaarde de bondscoach. "Het mooie van vrouwen die voetballen is dat ze niet alleen aan zichzelf denken, maar ook aan de ontwikkeling van de sport. Ik denk dat dit wel een uniek gegeven is."
Onkostenvergoeding
Jonker is van mening dat de betrokkenen in alle rust moeten kijken naar de oproep. "Het is een vrij hectische week en ik denk dat in tijden van hectiek je vooral rustig moet blijven en het overzicht bewaren. Deze wens is nu nadrukkelijk neergelegd en dan moet je met zijn allen kijken of we daar invulling aan kunnen geven. Ik denk wel dat vrijwel iedereen begrijpt dat deze wens leeft", aldus Jonker.
De voetbalsters uit de Eredivisie gaven vrijdag aan dat de meeste speelsters niet worden betaald en hooguit een onkostenvergoeding krijgen. "We willen kunnen leven van voetbal, zodat wij er ook naar kunnen leven. Wij willen geen miljoenen, wij vragen om een minimumloon. Wij willen prof zijn", viel er onder meer te lezen in het statement.
De aanvoerders van de vrouwenteams droegen bij de opkomst van wedstrijden dit weekend speciale shirts. Daarop stond de boodschap "Betaald voetbal = betaald worden".
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.
4 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.
4 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.
6 uur geledenSAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
21 uur geleden