Bondscoach Ivoorkust niet eens met kritiek op Ajax-spits Haller
DOUALA (ANP) - Coach Patrice Beaumelle van Ivoorkust vindt het niet terecht dat Sébastien Haller na de nipte zege (1-0) op Equatoriaal-Guinea in de Afrika Cup van alle kanten kritiek krijgt. De spits van Ajax, algemeen gezien als een van de sterren van het evenement, bleef onzichtbaar. "Dat is verklaarbaar", zegt zijn trainer. "Ik verwacht dat hij de komende wedstrijden veel beter wordt."
De voorbereiding van de topschutter uit de Champions League verliep volgens Beaumelle uiterst moeizaam. "Hij heeft vanwege Covid-19 tien dagen binnen moeten zitten. Daardoor arriveerde hij pas twee dagen voor de openingswedstrijd hier in Kameroen. Dan kan ik begrijpen dat je niet direct in staat bent je beste spel te laten zien."
Bewust had de coach Haller meteen een basisplaats gegeven. "Natuurlijk wist ik dat hij nog niet helemaal wedstrijdfit was. Maar op deze manier kon hij alvast wennen aan de intensiteit van dit toernooi en de omstandigheden hier. Ik weet zeker dat hij daarvan de komende wedstrijden gaat profiteren. Vermoedelijk wordt hij met de dag beter."
Ivoorkust vervolgt het toernooi zondag met de wedstrijd tegen Sierra Leone. Ook PSV-middenvelder Ibrahim Sangaré speelt bij Ivoorkust.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
12 minuten geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
16 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden