Bondscoach Ivoorkust niet eens met kritiek op Ajax-spits Haller
DOUALA (ANP) - Coach Patrice Beaumelle van Ivoorkust vindt het niet terecht dat Sébastien Haller na de nipte zege (1-0) op Equatoriaal-Guinea in de Afrika Cup van alle kanten kritiek krijgt. De spits van Ajax, algemeen gezien als een van de sterren van het evenement, bleef onzichtbaar. "Dat is verklaarbaar", zegt zijn trainer. "Ik verwacht dat hij de komende wedstrijden veel beter wordt."
De voorbereiding van de topschutter uit de Champions League verliep volgens Beaumelle uiterst moeizaam. "Hij heeft vanwege Covid-19 tien dagen binnen moeten zitten. Daardoor arriveerde hij pas twee dagen voor de openingswedstrijd hier in Kameroen. Dan kan ik begrijpen dat je niet direct in staat bent je beste spel te laten zien."
Bewust had de coach Haller meteen een basisplaats gegeven. "Natuurlijk wist ik dat hij nog niet helemaal wedstrijdfit was. Maar op deze manier kon hij alvast wennen aan de intensiteit van dit toernooi en de omstandigheden hier. Ik weet zeker dat hij daarvan de komende wedstrijden gaat profiteren. Vermoedelijk wordt hij met de dag beter."
Ivoorkust vervolgt het toernooi zondag met de wedstrijd tegen Sierra Leone. Ook PSV-middenvelder Ibrahim Sangaré speelt bij Ivoorkust.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
5 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden