Bondscoach: hele team moet helpen met verdediging tegen Frankrijk
ROTHERHAM (ANP) - De voetbalsters hebben er geloof in dat ze kunnen winnen van Frankrijk, de tegenstander in de kwartfinale van het EK. "We hebben respect voor de tegenstander. We kennen hun talenten, maar we hebben die zelf ook", zei bondscoach Mark Parsons vooraf aan de wedstrijd bij de NOS.
De bondscoach verraste met de keuze voor Kerstin Casparij als vleugelverdediger, waardoor Dominique Janssen naar het centrum opschuift en Anouk Nouwen plaatsneemt op de bank. "We hebben met Frankrijk een probleem met de twee vleugels. Het gaat niet alleen om de individuele speelsters, maar ook hoe we verdedigen als team. De opstelling moet evenwichtig zijn. De speelsters moeten klaar zijn om te helpen in de aanval en met de verdediging tegen deze tegenstander."
Parsons koos ook niet voor Jill Roord in de basisformatie. "Dat was zeker een harde beslissing, maar je kijkt naar wat het beste is voor het team. Beide speelster zijn klaar om het team te helpen."
Vivianne Miedema start wel. Het was volgens Parsons alleen even afwachten hoe ze door de trainingen zo komen. "Ik ken 'Viv', die zou zich niet laten tegenhouden om te spelen."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
10 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
12 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
14 uur geleden