Bondscoach: hele team moet helpen met verdediging tegen Frankrijk
ROTHERHAM (ANP) - De voetbalsters hebben er geloof in dat ze kunnen winnen van Frankrijk, de tegenstander in de kwartfinale van het EK. "We hebben respect voor de tegenstander. We kennen hun talenten, maar we hebben die zelf ook", zei bondscoach Mark Parsons vooraf aan de wedstrijd bij de NOS.
De bondscoach verraste met de keuze voor Kerstin Casparij als vleugelverdediger, waardoor Dominique Janssen naar het centrum opschuift en Anouk Nouwen plaatsneemt op de bank. "We hebben met Frankrijk een probleem met de twee vleugels. Het gaat niet alleen om de individuele speelsters, maar ook hoe we verdedigen als team. De opstelling moet evenwichtig zijn. De speelsters moeten klaar zijn om te helpen in de aanval en met de verdediging tegen deze tegenstander."
Parsons koos ook niet voor Jill Roord in de basisformatie. "Dat was zeker een harde beslissing, maar je kijkt naar wat het beste is voor het team. Beide speelster zijn klaar om het team te helpen."
Vivianne Miedema start wel. Het was volgens Parsons alleen even afwachten hoe ze door de trainingen zo komen. "Ik ken 'Viv', die zou zich niet laten tegenhouden om te spelen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden