Bondscoach: hele team moet helpen met verdediging tegen Frankrijk
ROTHERHAM (ANP) - De voetbalsters hebben er geloof in dat ze kunnen winnen van Frankrijk, de tegenstander in de kwartfinale van het EK. "We hebben respect voor de tegenstander. We kennen hun talenten, maar we hebben die zelf ook", zei bondscoach Mark Parsons vooraf aan de wedstrijd bij de NOS.
De bondscoach verraste met de keuze voor Kerstin Casparij als vleugelverdediger, waardoor Dominique Janssen naar het centrum opschuift en Anouk Nouwen plaatsneemt op de bank. "We hebben met Frankrijk een probleem met de twee vleugels. Het gaat niet alleen om de individuele speelsters, maar ook hoe we verdedigen als team. De opstelling moet evenwichtig zijn. De speelsters moeten klaar zijn om te helpen in de aanval en met de verdediging tegen deze tegenstander."
Parsons koos ook niet voor Jill Roord in de basisformatie. "Dat was zeker een harde beslissing, maar je kijkt naar wat het beste is voor het team. Beide speelster zijn klaar om het team te helpen."
Vivianne Miedema start wel. Het was volgens Parsons alleen even afwachten hoe ze door de trainingen zo komen. "Ik ken 'Viv', die zou zich niet laten tegenhouden om te spelen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden