Bondscoach handbalsters: grote zege op Argentinië perfecte start
FREDERIKSHAVN (ANP) - Bondscoach Per Johansson van de Nederlandse handbalsters noemde de riante zege van 41-26 op Argentinië de perfecte start van het wereldkampioenschap. "In vele opzichten. Ik heb veel speelsters kunnen inzetten, veel speelsters zien scoren, veel spelposities gezien en veel doelpunten. We zaten in een goede flow. Het was een ideaal begin", zei de Zweed na afloop van het duel in het Deense Frederikshavn bij Viaplay.
Johansson was wel onder de indruk van de Argentijnse Malena Cavo. "We hadden niet altijd grip op haar en we hebben nog best veel doelpunten tegen gekregen. Vier zelfs in een open doel. Maar tegen het einde van de wedstrijd waren we superieur", aldus de bondscoach.
Johansson gaf Yvette Broch in de tweede helft veel speeltijd. De cirkelspeelster maakte haar rentree na tweeënhalf jaar afwezigheid. Ze besloot in 2021 niet mee te gaan naar de Olympische Spelen in Tokio en stelde zich daarna niet meer beschikbaar voor Oranje. De bondscoach wist haar over te halen om de geblesseerde Merel Freriks te vervangen op het WK.
Broch
"Het was heel speciaal om weer voor Nederland uit te komen", zei de 32-jarige Broch bij Viaplay. "Het was genieten. Er kon lekker doorgewisseld worden en ik kon zo mijn minuten maken en het gevoel weer terugvinden. Ik zat gelijk in het systeem. Het was ook lekker inkomen met twee goals binnen een paar minuten."
Broch speelde ook haar rol in de dekking, waardoor Argentinië in de tweede helft maar twaalf keer scoorde. "Ik ben heel goed opgevangen in de ploeg. Ik kwam er pas laat bij, maar bij het instappen in het vliegtuig op Schiphol merkte ik al een zelfverzekerdheid bij de ploeg die mij meteen een rustgevend gevoel gaf. Er wordt veel besproken en verantwoordelijkheid genomen en dat spreekt me aan."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
14 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 dag geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden