Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Gunnewijk over zilver: beter iets dan niets

Bondscoach Gunnewijk over zilver: beter iets dan niets

FUJI SPEEDWAY (ANP) - Bondscoach Loes Gunnewijk van de Nederlandse wielrensters stond er beteuterd bij. "We hadden een doel en dat was goud. Dan overheerst het gevoel van teleurstelling. Over het zilver kan ik alleen maar zeggen: beter iets dan niets."

Annemiek van Vleuten reed in de olympische wegrace naar het zilver, achter de volstrekt onbekende Oostenrijkse Anna Kiesenhofer. De tweevoudig wereldkampioene tijdrijden dacht echter dat ze had gewonnen. Uitbundig juichend kwam ze over de finish op de Fuji International Speedway, niet wetende dat het goud een dikke minuut eerder al vergeven was.

"Er was veel miscommunicatie", bekende Gunnewijk. "We kregen in de auto vanuit de koers weinig informatie door en op veel plekken was het ook niet mogelijk nog iets aan de rensters door te geven. We hebben geen oortjes en in die laatste ronde over het circuit konden we er met de auto niet meer bijkomen. Ik kreeg toen pas in de gaten dat het voor de rensters niet duidelijk was dat er nog iemand vooruit was", zei de bondscoach.

Grote voorsprong

Ze wilde niet ingaan op de vraag hoe het nou kon dat de rensters niet op de hoogte waren van het feit dat een Oostenrijkse wielrenster 4 minuten voorsprong had met nog 10 kilometer te fietsen. "Ik wil het daar nog met de meiden over hebben. We moeten dit analyseren. Vooraf hadden we wel een tactiek besproken. Er mocht best een groepje wegrijden, maar op de klim naar Doshi Road zouden wij de koers zwaar maken om de groep kleiner te maken en daarna de situatie opnieuw inschatten. Dat deden we ook, maar de vluchters hadden veel meer voorsprong dan de bedoeling was en die Oostenrijkse bleek ook nog eens goed te kunnen doortrappen. Dat verschil is niet goed doorgekomen."

Er waren volgens Gunnewijk afspraken gemaakt binnen de ploeg over hoe groot de voorsprong maximaal mocht worden van een vluchtgroep. Hoeveel wilde ze niet zeggen, maar 10 minuten was in elk geval te veel. "Toch is het niet zo zwart-wit. De situatie in de koers bepaalt ook wat de rensters doen. Achteraf weet je hoe het anders had gemoeten, maar ik weet wel dat we hier de sterkste renners aan de start hadden."

Meer uit Sport

Leknessund wint op dag van overlijden van zijn koning rit Vuelta

ARAMÓN VALDELINARE (ANP) - Andreas Leknessund heeft de zevende etappe van de Vuelta gewonnen. De Noorse klimmer kwam alleen over de finish in het skioord Aramón Valdelinare. Dat gebeurde op de dag dat de Noorse koning Harald op 89-jarige leeftijd overleed.

43 minuten geleden
WK roeien wordt hervat na noodweer, finales naar voren gehaald

AMSTELVEEN (ANP) - De wedstrijden van de vijfde dag van de WK roeien op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos worden vrijdag na een kleine twee uur uitstel hervat. Dat heeft de wereldroeibond bekendgemaakt. De A-finales, met daarin Nederlandse inbreng, worden vanaf 17.50 uur eerst afgewerkt.

1 uur geleden
Roeister Florijn besloot in te houden met oog op finaleweekend WK

AMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn besloot vrijdag haar krachten te sparen in de kwartfinales van de WK roeien in eigen land. Dat zei de olympisch kampioene in de skiff na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn was lange tijd in duel met de Britse Lauren Henry, vorig jaar tweede op de WK, maar liet haar in de laatste paar honderd meter gaan.

3 uur geleden
Tennissers Griekspoor en Van de Zandschulp weer in Davis Cup-team

AMSTELVEEN (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp keren terug in het Davis Cup-team voor de ontmoeting met Colombia in september. De twee beste spelers van Nederland hadden afgezegd voor het verloren duel met India in februari en gaven de voorkeur aan hun eigen loopbaan. Griekspoor uitte vervolgens in de media kritiek op de tennisbond en het team van captain Paul Haarhuis.

3 uur geleden
Wielrenner Lemmen langer door bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Bart Lemmen langer vastgelegd. De 30-jarige Nederlander tekende een nieuw contract tot eind 2029.

7 uur geleden
Van de Zandschulp loopt halve finale in Winston-Salem mis

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.

19 uur geleden
Hockeysters treffen Argentinië in finale WK

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.

20 uur geleden